Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ismertek nőgyűlölő férfiakat?...

Ismertek nőgyűlölő férfiakat? Mi jellemzi őket? Hogyan bánnak a nőkkel?

Figyelt kérdés

Apukámról van szó. Amióta csak ismerem a nőket sosem tartotta semmire sem. Minden szava (és ő állandóan beszél), lealacsonyítja a nőket. És nem számít, hogy az illető kislány vagy öregasszony. Hogy doktornő, bírónő, takarítónő vagy prosti, hogy szép vagy csúnya.

A nő az számára gyenge és haszonleső, önző, hazug, buta, anyagias, számító és hisztérikus etc...


De. És itt a kérdésem oka. Közben pedig folyamatosan úgy alakítja az életét, hogy egy vagy több nőnek segít, legtöbbször teljesen önzetlenül.

Pl. ő az első, aki megáll egy defektes autó mellett és segít a kerékcserében, vagy a Tesco parkolóban odamegy a buszra várakozó nagy szatyros nénihez és felajánlja,hogy hazaviszi, átveszi a csomagjait...

Én az édeslánya vagyok, de rajtam kívül a nevére vett 3 kislányt, akikhez vér szerint semmi köze, csak az anyának így tudott segíteni, hogy megkapja az állampolgárságot (feleségül is vette, már el is váltak, de még mindig támogatja őket)...


És sohasem ütött meg engem sem és mást sem. Pl. egy másik volt felesége nemrég eljött és segítséget kért, mert az új férje veri és anyaotthonba akar kerülni. Apám azt kezdte fejtegetni, hogy megérti a pasit, mert pontosan tudja, hogy mennyire elviselhetetlen tud lenni és a nő a hibás, hogy a férje veri. DE! Ő is a férje volt korábban és ő korábban sosem emelt kezet rá...


Vagy ha olvas egy hírt, ami arról szól, hogy egy nőt megerőszakoltak, megvertek, megöltek etc..., akkor azonnal azzal jön, hogy biztos megérdemelte, biztos oka volt. Mert a nő az olyan, hogy ezt hozza ki az emberből. Meg hogy biztos hazudik és egy szó sem igaz az egészből. Az ártatlan csak a férfi lehet.


Szóval nem értem. Állandóan csak szidja a nőket. Hallgatni nem bírom. Már egy csomószor rászóltam, hogy a jelenlétemben fogja vissza magát, de képtelen rá. De ha ennyire rossz véleményről van rólunk, akkor miért segít mégis? Miért nem erőszakos?

Miért van ez az ellentét a véleménye és a tettei között?


2013. jan. 18. 04:25
 1/6 anonim ***** válasza:
79%

Egyszerűen hímsoviniszta, de emellett nincsenek pszichopata hajlamai hála az égnek.

Szóval rendes emberként él, de ott a hímsovinizmus, ami miatt semmibe veszi a nőket.

2013. jan. 18. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
72%
Nem is hallottam még ilyenről, kicsit mintha skizofrén lenne? De függetlenül a jó cselekedeitől a közelében nem lehet élmény élni.
2013. jan. 18. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
43%
Agyonverném az tuti. Vagy elkezdeném szidni a mocskos fajtáját....
2013. jan. 18. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
ISmerek nőgyűlölőt. Apósomék egyik ismerőse. Nincs felesége, a volt felesége amikor terhes lett, akkor is verte, megalázta, rettegett attól, hogy lánya születik. Szerencsére fia lett. A nőket semmibe veszi, lekezeli, megalázza. Szerinte a nők nem tudnak semmit, nem értenek semmihez. Mindig okoskodnak, kiabálnak és haszonlesők. Az anyjával is rossz a viszonya. Amikor összeházasodtam a férjemmel, akkor felhívta, hogy lebeszéljen rólam.
2013. jan. 18. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
39%

#3 - gondolom a férfigyűlölő nőkről ugyanezt tartod...


Kérdező, pl engem is többen annak tartanak... maximális híve vagyok a nemek egyenértékűségének, vizont gyűlölöm az igazságtalanságot, épp ezért semmi toleranciám nincs az afféle bizonyos nőkre jellemző magatartás irányába, amikor a nő a férfitól elvárná, hogy a saját úgymond "előjogairól" mondjon le, ugyanakkor a sajátjaihoz foggal és körömmel ragaszkodik. Pl. amikor ott kardoskodik, hogy igenis a férfi ugyanannyira legyen jelen a házimunkában és a gyereknevelésben, viszont természetesnek veszi, hogy az anya összepakolhatja a gyerekeket és leléphet, az apától meg ugyanezt főben járó bűnnek tartja. Na az ilyen nőktől hányok, és igyekszem őket minden lehetőséget kihasználva ráébreszteni az álláspontjuk gerinctelen és tarthatatlan voltára.

Ezzel szemben tök jól elvagyok azokkal is, akik a minden tekintetben egyenlőség hívei, meg azokkal is, akik a konzervatívnak mondott szerepeké - szóval akik gerinces álláspontot képviselnek.

Allergiám további tárgyai az "anyatigrisek" v "ősanyucik", akik "csak Én és az ÉN gyerekem" címszóval gázolnak át mindenen és mindenkin, ha jogos, ha nem, és az "anyai ösztönt" ilyen általános minden alól felmentő körülményként lobogtatják.

2013. jan. 18. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
93%

Kettőt is ismerek.Szerintem apám nőgyűlölő,csak nem mondja ki.Vagyis rossz kifejezés ez rá,inkább szereti elnyomni a gyengébbet és olyan,mintha a engem és anyámat is gyűlölne.

Viszont egyszer össze akart jönni velem egy srác,aki a vallása miatt gondolta azt a nőkről,hogy csak a testi vágyak kielégítéséra jók.Először nagyon bejött külsőre,de néhány beszélgetés után már menekültem előle.Abban nyílvánult meg,hogy lenéz,hogy csak a szexről volt velem hajlandó beszélni és miután nem tudott lefektetni,lelépett.De utána újra megkeresett.Végül megmondtam neki,hogy kopjon le és utána szándékosan kerültem.Szerintem ezzel az emberrel nem vesztettem semmit.

2013. jan. 18. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!