Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ismerősöm szerint nem olyan...

Ismerősöm szerint nem olyan jó szépnek lenni, ti mit gondoltok?

Figyelt kérdés
Egy kislányra mondta, hogy ha felnő, szép lesz, és e miatt problémái lesznek. Nekem konkrétan az ellenkezője a problémám, ill küzdök magammal, mert nem tetszem magamnak. Most akkor mi a jó? Sehogy sem jó? :)
2013. jan. 18. 14:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Érezd magad jól a bőrödben és kész. Nem vagy csúnya csak azt hiszed :)


Inkább mond a tükörbe magadnak, hogy szép vagy. És ne azt figyeld, hogy kinél vagy szebb vagy rondább.

2013. jan. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Úgy a jó, ha harmóniában vagy magaddal :)
2013. jan. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem több az előnye, mint a hátránya.

Vannak egyértelmű hátrányai: a nemkívánatos udvarlók hada, a többi nő irigysége, vagy a szépségtudat miatt túl nagyra nőtt egó.

De ezek a hátrányok eltörpülnek az előnyök mellett: egy gyönyörű nő előtt megnyílnak a kapuk, máshogy is bánnak vele az emberek. Ha mellé még van esze is, akkor úgy manipulálhatja a környezetét, ahogyan neki tetszik.

2013. jan. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
78%
Nem szépnek jó lenni,hanem magabiztosnak.
2013. jan. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
A szépség magával hozza a magabiztosságot.
2013. jan. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
83%

igaza van.

ha valaki szép, vagy akár átlagos de nagyon jó alakja van, sokan csak ezt látják benne és (ki)használni akarják.

már megkaptam, kiderült pasiról hogy a külsőm miatt akart velem járni, bár a barátnőm természetét jobban bírta és csak azért nem őt választotta mert szerinte túlsúlyos

és talán másnak ez olyan semmi kis rinyának tűnik de akkor ez nekem nagyon fájt.

nem beszélve arról hogy sokan azért nem barátkoztak velem lányok, meg nem hívtak el sehová mert pasizni akartak és rögeszmésen úgy képzelték hogy ha én ott vagyok akkor úgyis csak engem vesznek észre a srácok (sajnos többször visszahallottam ezt és szintén rosszul esett).

a hasonló szépek szintén a konkurenciát látják

egy barátnőm van, aki nagyon szép és leszbikus és szerencsére nem vagyok az esete

sokszor úgy látom, az átlagos lányoknak annyival könnyebb, a többiek barátkoznak velük, mennem ide-oda, nem azért veszik fel őket munkahelyre hogy utána a főnök behívja őket magához hogy "na akkor maradhatsz, meg kapsz plussz pénzt ha lefekszel velem" - és ilyen vastagszemüveges, elhízott kéjvágyó csúnya ötvenes

2013. jan. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
76%

Nem szépnek nem jó lenni, hanem képtelennek arra, hogy kezeljük a szépséggel vagy az előnytelen külsővel járó nehézségeket. Mert "csúnyának" sem jó lenni, csak más miatt.


A szép lányok / jóképű fiúk értékrendszere és személyisége alakul ki nehezebben, az eredmény pedig az, hogy problémái származnak abból hogy szép, ahogy abból is ha csúnya. Az előnytelen külsejű ember értékrendszere jobb (általában), csak mások értékrendszer nem fog ehhez illeszkedni, és ezt éli meg nehezen.

2013. jan. 18. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
7%

Nem szeretnék bekepzeltnek tunni,de én regen nagyon csúnya voltam,egy udvarlóm nem volt,sok beszolast kaptam. Aztán megnovesztettem a szemembe logo fufrut, vilagosabbra szineztem a hajam. A nagy szemuvegemet fiatalosra,es elonyosre cseréltem. Megtanultam hogyan kell sminkelni ...új ruhákat vettem,kihangsulyoztam az elonyos reszeimet...

és ma már elég sok férfinek tetszek+regi osztalytarsaknak. Szóval egy nő valtoztathat a kulsejen..

és ezzel azt akartam mondani,hogy én voltam csunyacska is,es jobb erzes,hogy bokokat kapok.és neten elég nagyképűnek tunhetek,de valójában csöndes lány vagyok. az utóbbi 2 evben mar baratom is volt/van. és iszonyú jo érzés belenezni a tükörbe,és elegedettnek lenni..

arnyoldala talan az,hogy sok tolakodast kapok. de osszesegeben jó:) a fontos az hogy elfogadja magát az ember..

17L

2013. jan. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
52%

Szépnek lenni egyértelműen jó.

Két hátránya van, egyrészt más nők féltékenyek lehetnek és emiatt nem barátkoznak az emberrel - de ez kit érdekel? Szakadt már meg emiatt barátságom, de utólag visszanézve még jól is jártam, mert valójában nem a szépség volt a probléma, hanem a lány egyszerűen felszínes, szűk látókörű és buta volt. Előbb-utóbb úgyis véget ért volna a barátság.

A másik probléma a nemkívánatos udvarlókkal van - de ezt az ember hamar megtanulja kezelni. Még tiniként voltam olyan randin, ahol már az elején tudtam, hogy úgysem lesz semmi belőle, csak nem akartam megbántani. Azóta tudom, hogy ennél sokkal jobb egyszerűen megmondani, hogy sajnálom, nem. A legtöbben ezt megértik.


Általánosságban viszont megkönnyíti az ember életét a szépség. Egyrészt nagyon jó érzés bókokat kapni. Még régebben újságot osztogattam a metróban reggelente. Volt egy bácsi, akit minden nap láttam, és egyszer megállt mellettem és mondta, hogy amikor meglát az újságokkal, az bearanyozza a reggelét. Olyan aranyos volt, sosem fogom elfelejteni :)

Az emberek úgy általában segítőkészebbek. Nagyon ritka az, ha bunkón viselkedik velem egy eladó, ellenőr vagy valaki, akit megállítok az utcán például útbaigazítást kérni. Elég egy mosoly, és bárki szívesen segít.

Szerintem álláskeresésnél is előny. Amikor itt olvasom, hogy sokan hónapokig keresnek állást Pesten is, akkor nagyon érzem. Általában be szoktak hívni interjúzni és hamar fel is vesznek, pedig elég átlagos tudással rendelkezem.


Nyilván a szépség nem old meg mindent, de egész máshogy viszonyul az emberhez a világ. Csak tudni kell élni vele és tudni kell, hol a határ.

2013. jan. 18. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
83%

Húgomat állandóan cseszegették az iskolában, mert szebb volt, mint a többiek. Főleg lányok piszkálták, a fiúk meg azért, mert nem akart velük járni. 18 éves korára el kellett vinni pszichológushoz, mert mindig azt mondta magáról, hogy ő egy lúzer, semmit nem ér.

Szóval nála a kinézete, meg a személyisége totál ellentmondott egymásnak. Azóta már elfogadja önmagát és bár mások nagyon szépnek tartják, ő úgy gondolja, átlagos. Ami talán nem a legjobb, de mindenképp jobb, mint amit eddig gondolt magáról..

2013. jan. 18. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!