Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy férfi hogy képes megütni...

Egy férfi hogy képes megütni egy nőt, különösen ha a saját, vér szerinti gyerekéről van szó?

Figyelt kérdés
Ez nem fér be a fejembe.Tényleg ennyi primitív ember van,aki fel sem fogja,hogy ezzel milyen sérüléseket okoz a lányának?
2013. jan. 18. 15:10
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
De ha a szóban forgó gyerek van olyan rafinált, hogy már egy anonim netes oldalon is ilyen politikushoz illő csúsztatással kezdi a kérdést: "egy férfi hogy képes megütni egy nőt" ... és azután kiderül, hogy az apa lekevert egy pofont a lányának, viszont érdekes módon egy szó sem hangzott el arról, mi volt a kiváltó ok...
2013. jan. 18. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
78%

Előző, teljesen mindegy, hogy mi volt az úgymond ok, így is, meg úgy is törvénybe ütköző - ezt kellene végre felfogni mindenkinek.

(persze egy konkrét ügy megítélésében már nagyon nem minegy, hogy most egy hirtelen indulatból származó 1 pofon a téma, vagy egy olyan "szülő" aki tudatosan testi fenyítéssel akar nevelni.)

2013. jan. 18. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
De itt most egy konkrét üggyel kapcsolatos - igaz, nem túl konkrét - kérdés hangzott el.
2013. jan. 18. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
81%
A fizikai agresszió soha nem megengedett. Az hogy így is felnőttek generációk meg nem érv, hiszen úgy is felnőnek egyes helyeken hogy rendszeresen megerőszakolják, vagy kivágják a csiklójukat. Azok verik a gyereket, akik kifogytak a megoldásokból, nyilván nekik sem tanították meg azokat. Kimutatható hogy "öröklődik" ez a viselkedésforma.
2013. jan. 18. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

#13, OK, csak tudod, ha valaki feltesz egy kérdést az emberölésről mondjuk, ott is az a válasz, hogy elítéljük, nem? És aztán pontosításként hozzá lehet tenni, hogy az előre kiterveltet jobban, a hirtelen felindultságot meg kevésbé... a büntetőjog is, meg a közvélemény is.

Na, az kellene, hogy ebben a témában is eljussunk idáig, és ne a verekedő szülőt kezdje mentegetni a t. publikum.

2013. jan. 18. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Gyerekkoromban egyszer én is voltam "férfi által megütött nő" - az apámtól kaptam egy akkora pofont, hogy a fal adta a másikat (teljesen jogos volt egyébként, mivel ökörködés közben majdnem ráborítottam egy serpenyő forró olajat a testvéremre) ... és nahát, nem okozott bennem életre szóló törést, nem lettem lelki sérült...
2013. jan. 18. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

#16, ez pl. a tipikus eset a hirtelen felindultságra, nem a tipikus bántalmazással nevelni akaró szülő esete... pláne, ha egész életedben 1 ilyen volt...

Na, én férfi által megütött nő sose voltam:) legfeljebb nő által megütött férfi, és hát a mai napig úgy vélem, hogy van némi letörleszteni valóm ez ügyekben...

2013. jan. 18. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
De én most nem egyszeri esetről beszélek,hanem rendszeres verésről.Lehet,kicsit pontosabban kellett volna fogalmaznom...egy-egy atyai pofon belefér és igaz,hogy a régiek jobban helyre lettek rakva pl a tanárok által,ma meg már ott tartunk,hogy a gyerek veri a tanárt és még a tanár van lehúzva.De szerintem sokkal többet lehet elérni figyelemmel és szeretettel,mint erőszakkal.És ezt szúrták el a liberalizmussal,mert ma már mindenki mindent elnéz.
2013. jan. 18. 18:35
 19/21 anonim ***** válasza:

Attól függ. Ha tényleg úgy viselkedik,hogy megérdemel egy pofont akkor megérdemli.

Ha napi szinten ver akkor értem a lelki sérülést, ha hazamegy és megpofoz mert olyanja van akkor is. De attól,hogy valaki kap néha nem tartom nagy dolognak.


Mielőtt bármit mondanátok: nem bántanak a szüleim és én sem támogatom a gyerek bántalmazást,de egy-egy nevelő célzatú pofontól nem lesz semmi baj.

2013. jan. 18. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok látom a válaszom pontatlanna vált időközben :)


amúgy a rendszeres bántalmazás minden esetben elítélendő

engem az sem érdekel ha egy srácot ver meg a pasija

vagy az anyuka terrorizálja a családot

az nem normális viselkedés

pont

2013. jan. 18. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!