Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Túlaggódó szülőket elviselni?...

Túlaggódó szülőket elviselni? Nem visszaszólni? (+vaj' miért ilyenek? )

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, Nagyim nevel. A szokásos Nagyi-típus, aki mindent megcsinál, sürög-forog, alig kér meg valamire (akkor viszont a legkisebb grimaszra is megsértődik, és már nem is kellek, ezért alakult ki sajnos, hogy lusta vagyok).

A gond az, hogy mindenért aggódik, hogyha egy icipici szürkébb folt van a ruhámon, akkor nyavalyog, hogy jaj mi lesz az embereknek rólunk a véleménye. Ha későn fekszem, nyafog, ha későn kelek, nyafog. Napi ezerszer megkérdezi, kérek-e enni, van itthon ez az amaz. Szeretne velem beszélgetni, de csak kajákról tud, meg a napirendről.

Ráadásul hajlamos több dologba beleszólni. Milyen a szobám, mennyi a por, hogy áll a ruha a szekrényben (jó, rendetlen vagyok, de Ő amúgy négyzetre emeli)

A Páromat se az Édesanyja neveli. Ő olyan, hogy mindenért szól neki: mikor érjen haza, milyen ruhában menjen, mikor feküdjön, otthon mennyit gépezzen. Párom 23.

Ő jól bírja, nem szól otthon vissza.

Viszont én nem bírom, nálunk a kétirányú vita sok.


Egyrészt, hogyan bírjam ki, hogy ne szóljak vissza? Nagyon idegesítő, hogy megy a zene, vagy egy film, amit ki kell kapcsolni, vissza kell kérdezni, mit szeretne, válaszolni kell... Reggel még félálomban vagyok, már válaszolgatni kell, mit akarok enni. Épp a tanulás kellős közepén koncentrálok, válaszolni kell..

Másrészt, vajon miért így fejezik ki a szeretet? Mert tény, hogy mérhetetlen szeretet, ráadásul egyikünket se Édesanyánk nevel, hanem egy-egy olyan emberke, akik boldog, békés nyugdíjas éveiket élHETnék.

Valaki azt mondta nekem, beszélgetni szeretne a Nagyim, kérdezzem a múltjáról, stb... De nem tudom, hogy kezdjem, meg úgy tűnik, csak néha és keveset szeret beszélni a múltjáról.

Pont ilyen idegeket, türelmet és tiszteletet próbáló módon fejezik ki a szeretetüket?

Nálam az a helyzet mint mondtam, hogy nem bírom, visszaszólok, és ezt életem végéig fogom bánni. Most meg... tényleg NEM BÍROM!


Az az érdekes, hogy nevelnek, holott nem kötelességük.

Fáradnak értünk, sok idegeskedést kibírnak, a Nagyim a szemtelenségemet is.


Viszont mi az, ami miatt nem bíznak bennünk, nem hagyják, hogy mi döntsük el, hogy milyen ruhában és hova megyünk, vagy hogy magunknak készítsünk kaját?

Pont az idős pótanyukák azok, akik nem engednek el, nem engednek felnőni?

Talán mert bennünk a saját fiatalságukat látják, amit sajnálnak kicsit? Vagy ez hülye felvetés, ahogy van?

Vagy velük nem törődtek eléggé, és ők most bepótolják?



Ami számomra még nagyon rosszul esik, Párom bírja...

Mindkettőnk "Anyukája" olyan, hogy bezzeg komoly lelki bánatot nem vagy nem túlzottan tudunk megosztani, ha mégis, nem kapunk megértést, segítséget.

Továbbá ha Ők bántanak meg, mert nem angyalok, mint ahogy senki se az... Akkor sehogy se lehet megbeszélni. Mások mondják nekem, üljek le, udvariasan mondjam el, mi fáj. De nem lehet...

Ráadásul a Nagyim extrém módon sértődős, még amit magamra mondok is magára veszi.


2013. jan. 19. 16:48
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
20 éves felnőtt nő vagy, lassan gondolkozhatnál elköltözésben és önálló lehetnél, DE biztosítanád arról, hogy meglátogatod, támogatod, beszélgetsz vele továbbra is és szerintem nem lenne gond. amúgy a mamának te mindig a kicsi unokája maradsz, akármit teszel is.
2013. jan. 19. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Fontosnak akarja magát érezni, mert nagyon visszaszorult az a terület, ahol hasznosnak érezné magát.Van köztetek vagy 40 év korkülönbség: ég és föld.

Tarthatnál vele "teadélutánt", rendszeresen egy tea mellett beszélgetni egy félórácskát, hogy ne legyen hiányérzete, számíthat is rá, hogy "majd holnap megbeszéljük". S kivívni, hogy saját élettered is legyen.

2013. jan. 19. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Szívesen elköltöznék.

De egyetemista vagyok.

Az egyetem melletti munka nem megoldható, mert lassan tanulok, mindent többször át kell néznem, nehezebben ragad meg, mint másoknak. Ráadásul reál szakos, ugyan könnyű szak, de mégiscsak zh-kat írunk félév közben, sok a megérteni való anyag, amit gyakorolni kell félév közben is, stb-stb.

A kollégium nem lenne megoldható (már feltéve ha más városba járnék), mert nem bírom a bulikat, egyszerűen nem tudok lazítani, és introvertált vagyok, tehát kell a csendes magány, vagy megőrülök, és bunkó leszek mindenkivel, stresszes, le is betegszem...

Szóval nem tudok talpraesett lenni ennyiben, hogy jó, diákmunkát vállalok + albérlet... :(

2013. jan. 19. 17:04
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Az öregek már csak ilyenek. Éltek, nélkülöztek, túléltek háborút, férj, gyerekük elvesztését. Mindent vesztettek már a nagyid korosztálya. Félnek. Ne ilyen sors jusson az unokának.Hol vannak a szüleid?

Ő nevelt eddig? Lánya, fia meghalt?

Nem tudja az, milyen a fájdalom,

kinek gyerekét nem borítja sírhalom.

Örülj neki, van egy ilyen NAGYID. Nem fiatal. Ez élteti. Az unoka. Mert az eutanázia még nem elfogadott.

Igyekszik nem bajkeverő lenni. Megsértődik? Mert érzi, már ezzel a korosztállyal nem tud haladni.

Mit akarsz enni kérdésre ideges leszel? Csak szeret.

Akit szeretünk, gondoskodni akarunk róla. Nagyiként nem biztos, hogy a legjobban kifejezzük. Az öregasszonyoknak CSAK szívük van. Korral már nem haladnak.

Tanács? Nincs. Mindent leírtam.

2013. jan. 19. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Azt is tudom, hogy fontosnak akarja érezni magát.

Idős, nagyon beteg, kell életcél, motiváló erő.



Csak nekem meg ugye az kell, hogy szálljanak le rólam, akkor segítsenek, ha szükségem van rá :/

2013. jan. 19. 17:06
 6/8 A kérdező kommentje:
Megvannak a szüleim, de elváltak, meg volt is gond (nem a Nagyim oldaláról, másik nagyi oldaláról volt gond, de róla/róluk ne beszéljünk).
2013. jan. 19. 17:08
 7/8 anonim ***** válasza:
A két generációnyi különbség bizony sok. Az ő gondolkodásuk merevebb, az emlékeik megrostálódtak, folyton ugyanoda térnek vissza. Esetleg próbálkozz finom humorral. A kaját rendeld meg előre, ne neki kelljen kérdezni, és utána sok dicsérettel köszönd meg. Néha ülj le vele csak úgy beszélgetni, beszéltesd őt ügyesen.A tanulásra nem tudok megoldást, az én nagyim mellet sem lehetett. Esetleg tanulj valamelyik könyvtárban.
2013. jan. 19. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Lehetni lehet, csak közbeszólhat :P


Az a gond, hogy én se tudom, mit kérek, és nekem nyolc is.

De szoktam mondani neki, ha van ötletem.

Amúgy változatosan főz, csak van alkotói válsága is. Jó, ez nekem is lesz majd, az fix.

2013. jan. 19. 18:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!