Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire fontos szamotokra az...

Mennyire fontos szamotokra az eljegyzes, lanyok? Furcsa ahogy en gondolom?

Figyelt kérdés
Mi ket eve vagyunk egyutt. Kb egy eve dontottuk el, hogy barmi van nekunk egyutt kell megoregedni:) ekkor kezdtuk el beszelgetni az eljegyzesrol. a parom nagyon lelkes volt, es allandoan tema volt, puhatolozott, hogy mit szeretnek, meglepit vagy sem, stb...azota eltelt egy ev, s mikor felhozom a temat falra tudna maszni (pedig tudom, hogy ugyanugy vagy megjobban szeret!)...kozben egyetemistak lettunk, igy neki fix ideaja, hogy folosleges, mert ugysem egyutt lakunk, eskuvo is legalabb 3 ev...nekem pedig nagy almom mar az az eljegyzes...tudom, es nem is akarom rakenyszeriteni, mert nem is esne jol, pl h felhozom, hogy eljegyezhetnel ekkor ekkor, s akkor eljegyez...es tudom, hogy neki sem lenne az jo...meg is nagyon varom mar a pillanatot, errol almodom mar honapok ota...sokat jelentene nekem az a gyuru(nem ertekebol kifolyolag), hanem lelkiek miatt...tudom hogy fiatal vagyok, de akkor is...mi a velemenyetek? 19-L
2009. aug. 30. 22:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

én is ennyi voltam mikore löször eljegyeztek,tönkre is menta kapcsolat.

aztán most 3 éve megint eljegyzés volt,és most ott tartok,hyg meginta végét rugjuk...

szóval rám nem volt jo hatással a jegygyürü. sajos.

2009. aug. 30. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
:| sajnalom...
2009. aug. 30. 22:36
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

nekem van véleményem, de nem fog tetszeni. volt egy ismerősöm, lány, aki minden egyes pasijával elég hamar eljegyeztette magát. pár hónap után. merthogy "ezáltal is közelebb kerülünk egymáshoz". persze sok esetben ezek "kamaszszerelmek" voltak, (mégha a csaj időközben el is múlt 20 éves,) szakitás lett belőlük. mire a leányzó 23 éves lett, addigra már 4 embernek volt a menyasszonya.


tudom, hogy nálad nem pontosan ez a helyzet, de még alakulhat igy. szerintem teljesen felesleges eljegyezni a másikat, amig nem laktok már legalább 1 évet együtt. akkor derülnek ki a másik rejtett hibái, akkor válik el, hogy valóban meg tudtok-e öregedni együtt. ha birjátok a másik kis hülyeségeit, akkor viszont hajrá, eljegyzés, házasság, gyerek. de addig semmiképpen.


29F

2009. aug. 30. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Azt gondolom, ennek a fiúnak mindent megadsz. Olyasmit is, amire még várnia kellene, illene. Nincs az ő részéről motíváció, amiért fontos lenne neki akár az eljegyzés is. Nagyon elvan ebben a lanyos vízben, szépen ellubickol és ha netán mégis akad valaki más, aki szemet vet rá, még mindig jogában áll odébállni. Ilyenek a férfiak, hidd el nekem. Ha kicsit lazábban vennéd, nem hoznád elő neki a témát és hagynád, mit akar ő és mikor, hamarabb tisztában lennél a realitásokkal.
2009. aug. 30. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

22:38-nak

Ez a srac barmit megadna nekem amit kerek tole, nem egyszer bizonyitott, es TENYLEG imadjuk egymast. es azt hiszem ezt nem kell magyaraznom senkinek, aki minket latott egyutt az tudja, miert beszelek eljegyzesrol, hogy miert kepzelem el vele az egesz eletemet... nem egyszer bizonyitott nekem, es nem csak nekem. es ami miatt nem jegyez el, pontosan tudom.

22:37-nek

azert mi ket eve vagyunk egyutt, es nem olyan a mi szerelmunk mint egyeseke...nem bujtam vele agyba 3 honap utan, nem mondtam ra soha hogy "pasim", tisztelem, es felnezek ra...es O hasonloan tesz, ha rolam van szo. es nem akarom eljegyeztetni magam, pont errol beszeltem, hogy az a vilagon a legnagyobb marhasag, ugy ugysem lenne az igazi


koszi a valaszotokat

2009. aug. 30. 22:48
 6/11 anonim ***** válasza:
A vőlegényem az előző menyasszonyát két év együttjárás után jegyezte el, akkor volt ő 20, a lány meg 19. Egy év múlva vége lett a hatalmas szerelemnek, mivel közben összeköltöztek, és mindketten elkezdtek dolgozni. Egyelőre én is azt tudnám mondani, hogy ráértek még eljegyződni. Mi a párommal már 4 és fél éve együtt vagyunk, már két éve együtt voltunk, egy éve együtt laktunk (hát eleinte nem volt egyszerű a helyzet, hogy összeszokjunk), mire meglett az eljegyzés. :) És utána sem lett semmivel se más a kapcsolatunk, mint előtte volt, a problémák is megmaradtak, együtt küzdünk ellenük, a jó dolgok is megmaradtak. Csak egy gyűrűvel több lett a kezünkön, bár ez inkább a külvilágnak szóló jelzés, a kapcsolat biztosságában csak a benne élő két ember érzései a mérvadók, nem egy ékszer. 27/L
2009. aug. 30. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

En nem akarom senkinek magyarazni a kapcsolatunkat, ha mentegetnem magunkat nyilvanvalo lenne, nem teszem ezt...egyszeruen vagyom ra...

es nem kenyszerintem ra, de majd ha megker igen-t mondok:)

koszi a valaszodat neked is, sok boldogagot

2009. aug. 30. 23:20
 8/11 anonim ***** válasza:

aug 30, 22:37


és a csaj, akit négyszer eljegyeztek visszaadta az eljegyzési gyűrűt? csak mert gondolom nem egy műanyag kabalagyűrűvel jegyeztette el magát, egy gyűrű pedig nem két fillér (egy eljegyzési)

2009. aug. 31. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nálunk fél év után volt eljegyzés!csakis ketten és pár barát aki véletlenül volt ott!Azon a helye,ahol összejöttünk,egy szórakozóhelyen,a kettőnk zenéjére!Azóta is együtt vagyunk boldogan,most már 2 éve és jövő nyáron lesz az esküvő!Ott is csak mi ketten meg a tanuk,aztán egy hotelban 2 éjszaka nászút és utána elmondjuk mindenkinek! :)
2009. aug. 31. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy vágysz rá, de sürgetni nem szabad. Várjátok meg, amig összeköltöztök és egy kicsit már éltek együtt. Az eljegyzés szerintem komoly dolog, és tényleg csak akkor szabad meglépni, amikor a kapcsolat már megérett rá, és az házasságra is. Azért gyűrűt húzni, hogy ha max. majd visszaadom, ha mégsem működik, szerintem hülyeség és felesleges. Nekem pl. tök jó, hogy elmondhatom, hogy a párom az első (és remélem utolsó) vőlegényem. Pedig előtte már ketten is megkértek. De nem éreztem úgy, hogy megértünk rá. A párod is valószínűleg még arra vár, hogy összeköltözzetek. És jól is teszi. Nekem volt olyan barátnőm, akit eljegyzett a pasija úgy, hogy nem laktak együtt. Igaz, már 4 éve jártak együtt. Na esküvő előtt fél évvel csak kipróbálták, hogy milyen az összeköltözés, hát 2 hónap múlva felbontották az eljegyzést, és rohangáltak lemondani a bulit. Szóval várj még egy picit. Ha tudod,hogy szeret, és veled akar élni, akkor hidd el így lesz később is, nem a gyűrűtől lesz jobb a kapcsolatotok.
2009. aug. 31. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!