Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Komolyannak számít az eljegyzé...

Komolyannak számít az eljegyzés így is? Én köves gyűrűt szeretnék, párom meg sima, karikát.

Figyelt kérdés
2011. nov. 5. 07:47
1 2
 1/11 yuda ***** válasza:
100%

Igen komolynak, mert nem a gyűrű milyenségén múlik, hanem a közös elkötelezettségen :D

Bagatell akarok lenni, azt mondanám, még drtótkarikával is komoly, mert nem ez számít. . .hanem a két ember szándéka.

2011. nov. 5. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
78%

Nem tudom, hogy álltok anyagilag, vagy hogy szeretnék ezt az egész eljegyzést csinálni, de nem mindenkit kérnek meg kísérőgyűrűvel, sőt szerintem egyre kevésbé van divatban (bár engem azzal kértek meg). Ez egy tipikusan fehér köves (gyémánt) gyűrű, amit bal kézre húznak. Ez a lánynak szól, a lánykérés kelléke.


Ha csak egy gyűrűt kapsz, és a fiúra is húztok, akkor az jegygyűrű, amit bal kézen hordtok az esküvőig mind ketten, utána átteszitek a jobbra. Ezt az eljegyzéskor adják oda egymásnak, ahol a család is jelen van (előtte x idővel megtörtént a lánykérés, utána apa is rámondta az áldást, stb.) Ha kap a menyasszony kísérőgyűrűt is, akkor mindkettőt bal kéz gyűrűsujján szokták hordani (legalábbis felénk, de hallottam olyat is, hogy eljegyzéskor a kísérőgyűrű átkerül a jobbra).


Ha nem kapsz kísérőgyűrűt (anyagi okokból, vagy mert nálatok nem szokás), de te köveset szeretnél, lehet a jegygyűrűdön egy kő, a párodé meg lehet ugyanolyan, kő nélkül. Egy életen át hordani fogjátok, szerintem beszéljétek ezt meg, ne legyen az, hogy valamelyikőtöknek nem tetszik annyira. Nem kell teljesen egyformának lennie a gyűrűknek, sőt, az én páromé pl. vastagabb, de ugyanabból az anyagból készült, ugyanolyan díszítéssel, az enyém vékonyabb, nőiesebb, de látszik rajtuk, hogy "testvérek".

Kísérőgyűrű nélkül is komoly az eljegyzés.

2011. nov. 5. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Az eljegyzés komolysága nem a gyűrűtől függ. Egyszer láttam egy filmet, amiből csak arra a részre emlékszem, hogy a fiú egy fűből font gyűrűvel kérte meg a lány kezét. Mert a szándék a fontos. :)

Viszont, ha Neked ilyen problémáid vannak, akkor úgy gondolom, inkább a Te részedről nem túl komoly a szándék...

2011. nov. 5. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
41%

Ha Ti komolynak érzitek akkor annak is számít!

Amúgy meg mostanság már nem nagyon szokás kísérőgyűrűt venni/kapni. Ha már ott tartotok, hogy vesztek jegyűrűt, vagyis karikát akkor válasszatok úgy, hogy a női legyen köves.

Igaz nekem van kísérőm, de a jegyűrűnél az enyémben van 5 pici kő.


Sok boldogságot!


21 éves menyasszony.

2011. nov. 5. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy gondolom, hogy ha ilyet képes vagy kiírni, akkor a te részedről nem számít komolyannak a dolog. Ugyanis egyszerűen elmentek mindketten egy ékszerészhez, vagy szétnéztek, vagy a segítségét kéritek, és boldogan éltek, amíg meg nem haltok.
2011. nov. 5. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
44%

A köves gyűrű NEM jegygyűrű. A jegyűrű karikagyűrű,és mindketten viselik. A menyasszonyéban lehet néhány pici kő,de nem nagy köves. Az csak kísérőgyűrű lehet.

A komolyság nem a gyűrűtől függ. Ha csak te kapsz köves gyűrűt,attól még nem leszel menyasszony,a párod pedig nem lesz vőlegény.

2011. nov. 5. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
79%

Na most! 2féle szokás van (egyiket sem tudom pontosan honnan eredeztetik, hülyeséget meg nem akarok írni).

1) Nő és Férfi egyforma karikagyűrűt hord eljegyzés után a bal kezük gyűrűsujján, és az esküvőn ezt húzzák fel a jobb kezük gyűrűsujjára.

2) A Nő kap egy köves gyűrűt, és majd együtt kinézik a karikákat, amit az esküvőn a jobb kezük gyűrűsujjára húznak mind a ketten.


Mindkettő bevett szokás (utóbbit láthatjuk a filmeken...)

DE szerintem az elsőnek van csak értelme. Ugyanis eljegyzik egymást a felek, tehát mindketten viselik a jelét, nem csak a lány kap egy gyűrűt, hogy villoghasson vele a barátnőinek, mert sok ilyen is van.

Szerintem!

23N

2011. nov. 5. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nincs pénzünk kísárőgyűrűre,és az szokott köves lenni. De nekem viszont az tetszik. Párom ugy akar megkérni h ő is visel gyűrűt,de nekem nem igazán tetszenek azok amik így párban vannak. De neki meg tetszik a párban lévő jegy gyűrűk,amit a férfi visel.

Ezért gondolkodtunk egy olyan megoldáson h én kapok köves gyűrűt,ő meg olyan karikát,ami párba szkott lenni.

Csak nem tudjuk h a család mennyire fogja komolynak venni így h nem a hagyományos gyűrűink vannak. tehát h nincsenek párban

2011. nov. 5. 12:02
 9/11 anonim ***** válasza:
93%
Ez a ti döntésetek, a ti gyűrűitek és a ti esküvőtök lesz. Senki se fog piszkálni titeket azért, hogy milyen gyűrűt választotok, mert nem az a lényeg.
2011. nov. 5. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
97%
Az én szüleim 56-ban házasodtak, nem volt gyűrűjük sem, sőt azt sem tudják kik voltak a tanúik, mert apukám rángatott be két kiskatonát az utcáról, hogy álljanak már oda aláírni. 43 évet húztak le együtt apukám haláláig. Nem a gyűrű számít. :)))
2011. nov. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!