Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet szeretet nélkül élni?

Hogy lehet szeretet nélkül élni?

Figyelt kérdés

Bízni ma már nem lehet senkiben sajnos... szomorú de így van... Mindig találunk olyat (pénzt) esetleg, amit még a legjobb barátunk is azt mondja inkább azt választja helyettünk... Ilyen világban élünk sajnos. Hazudik aki azt mondja, vagy csak túl naiv ahhoz h elismerje h ez így van...


Ebből következik a kérdésem is... tehát nem arra vagyok kíváncsi h lehet-e nélküle... Hanem azt h hogyan?



2013. jan. 21. 08:19
 1/9 anonim ***** válasza:
Sajnalom ha igy erzed, szerencsere a vilag nem teljesen ilyen. Vannak szeretetre es igaz baratsagra alapozott kapcsolatok, akar hazastarsi, csaladi, vagy barati is. Akar az en kornyezetemben is es szerintem sokakeban.
2013. jan. 21. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
27%

Ősi kínai közmondás:

"Először adni kell, hagy kapjunk valamit!"


És ez mindenre igaz, még a szeretetre is!

2013. jan. 21. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
33%

Elszállt az éterben a válaszom, ezért leírom mégegyszer:


Ősi kínai közmondás:

"Először adni kell, ha kapni akarunk!"

És ez mindenre igaz, még a szeretetre is.

2013. jan. 21. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
... a technika ördöge megtréfált. :))))
2013. jan. 21. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Sajnos én is csak csalódásomból írtam ezt a kérdést, és talán rossz tapasztalat miatt:


Igen nekem is volt, vagy talán csak azt hittem hogy van erre alapuló kapcsolatom... Teljesen megbíztam benne, mindig ott voltam mikor szüksége volt rám... Tehát nem mondhatjuk azt se h nem adtam... Viszont mikor az élet úgy hozta h egy közös üzlet miatt meggazdagodhatnánk, amibe igen sok pénz forgott kockán cserben hagyott... Életembe nem csalódtam még ekkorát, nagyon sokáig el sem hittem h megtette velem mert annyira megbíztam benne...(egyetlen ember volt akiben megtudtam annyira bízni h közös üzletbe fogjak) Azt hinné az ember h ha vkivel rendes és megbízol benne ez oda vissza is működik... Nem hiszem h bármikor is megtudnék ezek után bízni bárkiben az életben :(

2013. jan. 21. 08:43
 6/9 A kérdező kommentje:
azt hozzáteszem még h ez után szakítottam a barátnőmmel, ez volt pár hónapja és azóta nem merek belemenni semmilyen kapcsolatba... sajnos ez is rátett egy bélyeget, elég durván kihat a magánéletemre :(
2013. jan. 21. 08:57
 7/9 anonim ***** válasza:
38%

tudod az életben történnek olyan dolgok amik csalódást okoznak. vannak mondások amikben szentül hiszek:


-az élet mindig kamatostul visszadja. ez jentheti azt is hogy neked ha épp valamikor valaha valaki rosszat tett és azt is ha esetleg te gázoltál át valakin valamilyen ügy miatt.


-mindennek meg van a miértje. ez jelenti azt hogy okkal történtek meg a dolgok. vagy azért mert nem figyeltél jelekre pl. hogy ebben a barátodban nem érdemes bízni vagy éppen csak azért mert nem azt az üzletet szánta neked a sors. nyilván csalódtál de ha továbblépsz bizonyosan rátalálsz majd egy sokkal becsülendőbb barátra vagy akár üzletre vagy mindekettőre.


amit most tehetsz az az hogy leszűröd magadnak a tanulságot és a jövőben óvatosabb leszel az ilyen emberekkel szemben. sokat csalódtam már én is az életemben, nem egy kellemes érzés tudom, főleg ha valakire építesz, számítasz is. de nem szabad ott leragadni hogy ez megtörtént és akkor biztosan mindig így lesz. mert akkor saját magadnak okozol problémát. próbáld a dolgok pozitív oldalát nézni, ne húzd le magad a mélybe "csak azért" mert most ez történt veled. hidd el az élet kamatostul vissza fogja fizetni neki, neked pedig ha nem önsajnálod magad hanem továbblépsz majd jön egy jó dolog az életedbe ami egyenértékű lesz ezzel a veszteséggel. hidd el.

2013. jan. 21. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Sajnálom, és megértelek hogy így érzel.

Nagyon nagy csalódás kiheveréséhez nem elég néhány hónap, ne siettesd az időt, ne siettesd az érzéseidet, adj időt magadnak, hogy kiheverd.

De hidd el, őt nem a szeretet tartotta melletted. Látta, érezte benned az "észt", a rátermettséget, és ahogy mondani szokták, palira vett.


Egyébként pedig a jövőre nézve nagyon jegyezd meg: üzletben nincs barátság, nincs szeretet, és nincs bizalom!


Ha később akár a szüleiddel, testvéreiddel, házastársaddal, akárkivel is építesz fel egy új vállalkozást, az nem bizalom, hanem lustaság, hanyagság, ha nem nézed meg naponta, hogyan áll a vállalkozás!

2013. jan. 21. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Te csalódott vagy.

Nem érzem magam naivnak, de azért vannak emberek, igaz, nem sok, de vannak, akikben megbízom. Sosem hagytak még cserben, akkor miért ne bíznék bennük?


Neked meg kéne keresned, miért kerülsz mindig olyanok közé, akik átvernek, mert azrt ez abszolút nem ennyire általános.

2013. jan. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!