Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a sógornőmrő...

Mi a véleményetek a sógornőmről? Vagy csak én vagyok túl érzékeny?

Figyelt kérdés

Mindig is nagyon jóban voltunk, úgy gondolom barátnők vagyunk. Ő volt az esküvői tanúm, ők a kislányom "keresztszülei". Ő egyébként a férjem öccsének a felesége.

1 hónapja babájuk lett, és azóta számomra nagyon furcsává vált. 21,5 hónap van a két kislány között. Én már ugye nemrégiben átmentem ezeken a dolgokon, amiken most ő is. Próbálok nem okoskodni, csak tanácsokat adni.

Furcsa számomra, hogy nem hívnak át minket. 100 m-re lakunk kb. Eddig sokat összejártunk. Jó persze értem én, hogy 1 hónapja szült, viszont az ő rokonsága folyton ott lóghat bejelentés nélkül. 5-en vannak testvérek. Anyósékat közösen nem szívleljük, de ők is bármikor mehetnek. Igaz, nekem bosszankodik utána, de nem mond nekik semmit. Mi ugye a férje családjához tartozunk, így nem szívesen látott vendégnek érzem magam. Mintha csak a saját családjára lenne kíváncsi, de mi is barátnők vagyunk, nem egy utált női rokon a férje családjából. Valahogy feljött a téma (persze csak itt neten beszélünk, levelezünk) és mondtam neki h akkor megyünk fel, ha ő hív. Erre hosszas egyeztetés után, ami napokba került, átmehettünk, persze csak a kislányunk nélkül. A héten még 1× felhívott minket, akkor engem meg a kislányom, de mint kiderült számomra csak azért, mert mi nyomtattuk ki nekik az igénylőlapokat, és jól jött h felvittük. Ma felhívtam, h vásároljak-e neki a boltból. Igen, kért pár dolgot. Mondom majd ha a férjem hazajött átugrok vele. Gondoltam átmegyek egyedül, kicsit beszélgetünk csak mi ketten. Hát nem, mert majd sógorom átjön érte. Tehát minden módon elutasítja, hogy átmenjünk. Főzést is ajánlottam fel, elfogadta szívesen, erre talán a héten kerül sor, de sztem azt se vihetem majd át. Tehát én próbálok neki segíteni majdnem 2 éves kislányom mellett, de annyira furcsa nekem ez az egész.

A másik a családon belüli öröklés, mármint ruhák és játékok. Én tényleg szívesen adtam/adok oda mindent, de van pár elszólása, amik nem tetszenek és elszomorítanak. Mintha mindent elvárna. Van 1 nővére, akinek 4 éves múlt a lánya, tőle rengeteg mindent kapott. Van egy gazdag barátnője, akinek 1 éves a lánya, tőle megint rengeteg mindent. És vagyok én az apróságaimmal. Nekünk nem valószínű h lesz 2. gyerek, ezért elkezdtem anno eladogatni a dolgokat, így kicsi ruhákat nem tudtam adni neki, de nincs is rá szüksége. Viszont mondott egy olyat, hogy jó lenne ha a gazdag barátnője mindig adna ruhát, és sosem kéne neki vennie. Számomra ez furcsa, mert egy gyerek kiadásokkal jár. Mi is mindent megvettünk, alig kaptunk ruhákat, ez így természetes. Ő meg átesett a túloldalra, rosszul esik neki ha vmit vennie kell. Pl hasfájásra gyógyszer, hamar fogy a pelenka, popsitörlő, ezekre sajnálja kiadni. Semmit nem kellett vennie az elején, mindent kapott. Pedig becsúszott baba és nem lett volna pénzük ha mindent meg kéne vennie. Csak irigy vagyok? Hogy nekünk nem volt segítség? Mi sem állunk jól, de amit meg kell venni azt meg kell... Most meg csak úgy adjam oda, mert tudja h nem lesz 2. baba és vissza sem adja. Ugyanígy a játékokkal. Már szinte várja, hogy adjam neki, pedig még a kislányom a néha játszik velük. Utána meg úgyis megy tovább a tesóihoz, tudom. Próbálnám eladni a dolgokat, de senkinek nem kell, nem veszik meg amiket hirdettem sajna. Még köntöst is én adtam neki a kórházba, mert nem volt, de nem is láttam rajta, mégis akadt neki valahonnan. Azt pedig szeretném ha visszaadná, mert életemben kiszolgálna, de ő úgy van vele, h én mindent csak adok oda örökbe.

Ez a hozzáállása szomorít el és már ezért nem szívesen adok, de tudom h úgyis fogok, mert itt csak "lom" és nem adom el előle, mert már várja h az övék lesz.


Bocsi h hosszú lett! :)


2013. jan. 21. 13:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
63%

Végig olvastam,pedig a regényeket nem szoktam.Kicsit magamra ismertem az írásodban.Nem tudom,hány éves vagy.Én 35.Sokszor tapasztalom családon belül,hogy mindenki csak elvár mindent,de ha viszonzásról,vagy csak egy köszönömről lenne szó,az már mindenkinek gondot okoz.Én épp ezért ha ezt tapasztalom,amit te is,hogy egy kapcsolat egyoldalúvá válik,én adok,és segítek,én érek rá mindig,akkor két lépést hátra lépek,és a következő segítség előtt megvárom,hogy a másik nyújt-e valamit számomra.Ha nem,akkor"Nincs,nem tudom,nem érek rá".Nálam bevált.Általában mindenki veszi a lapot,így jobbára békesség van a családban,de elkerülhetem azt is,hogy hülyének nézzenek.

Amit neked tanácsolni tudok.Ne legyél elérhető neten,csak telefonon.Ne ajánlj fel neki szívességet,csak ha ők is nyitnak felétek.Ezzel elkerülheted a saját konfliktusaidat önmagaddal.Amiről úgy gondolod,hogy még kell,azt ne add oda,amit a kislányodnak szeretnél megőrizni,azt szintén ne add oda.Ha a ruhákról van szó,mondd,hogy pachwork takarót akarsz majd készíttetni neki belőlük.

2013. jan. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
89%

A leírtakból úgy látom, hogy kettőtök közül csak Te gondolod, hogy barátnők vagytok. Ő csak egy hasznos rokont lát benned, aki csak akkor jó, ha adni tud. Ne erőlködjél. Csak annyit és olyat adj neki, amire neked/nektek nincs szükségetek.

Ha megsértődik, mégis mit csinálhat? Esetleg majd bosszúból nem akar veletek találkozni? :)

Hagyd a csodába! Nem éri meg a kesergést!

2013. jan. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
51%

1. Minek keresed egy olyan ember társaságát, aki nyilvánvalóan nem kíváncsi rád? Ha a sógornőd helyében lennék, engem pl. felettébb idegesítene, hogy valaki állandóan nyaggatna azzal, hogy mikor látogathat meg, mikor én nem kívánom látni (rohadtul mellékes, hogy milyen okokból).

2. Az meg most téged miért zavar, hogy ő kitől mit kap? Nyilván nem szép dolog, ha elvárja, hogy kapjon, de basszus, ha nem akarsz, akkor nem adsz neki, ennyi! Ha meg tényleg csak áll ott a játék feleslegesen, akkor miért sajnálod másnak adni?

A köntösösdire meg annyit, hogy néma gyereknek vak anyja sem látja a fától az erdőt...:D Magyarán kérd vissza, ha kell!

2013. jan. 21. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Én 28 vagyok, ő 24.

A héten mikor a játékokat ajánlottam fel, írta, h mennyire jó h tudunk egymástól örökölni... Hát jah! Lenyúl mindent, mert ez az öröklés egyoldalú.

Sajnos nem állom meg h ne ajánljak fel dolgokat :( Tényleg mindig én lépek elsőre.

Egyébként amikor nem volt gyerek, akkor is sokszor csalódtam benne, mert ha megbeszéltük a találkozót, aznap v előtte mindig lemondta, mert jobb programja akadt helyettem :(

2013. jan. 21. 14:16
 5/16 anonim ***** válasza:
94%
Igenis állj a sarkadra és próbálj Magadnak megállj!-t parancsolni. Biztos, hogy van olyan barátnőd, volt osztálytársad, aki a közeljövőben fog szülni és jóban is vagytok, ajánl nekik mindent! Tudod, a rokonaid nem válogathatod meg, de a barátokat igen.
2013. jan. 21. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

3.-nak annyit, hogy én NEM nyaggatom, h át akarok menni, mert megmondtam h csakis akkor megyek/megyünk át, ha Ő hív! Én csak magamban puffogok és értetlenkedem, hogy miért mehet mindenki más, és miért zavarunk mi? Ma is csak felajánlottam h átviszem amit vettem neki a boltból, nem hiszem tukmáltam magam, visszautasította, hát ennyi. Nem erősködtem, h óóóóóó léccccikeeeeee hadd menjek már át! Ha nem hát nem...

És egyébként pont ezzel viaskodom magamban, h persze h nem sajnálom tőle a játékokat, tudom h nekünk már nem fog kelleni, az sem érdekel kitől mit kap még pluszba. Tudom h nekünk sem kell, a helyet fogja majd idővel, de pl megpróbálhatnám eladni őket, de akkor én érezném magam szemétnek. Viszont emiatt a hozzáállás miatt tényleg inkább rászorulóknak adnám mint neki :(

2013. jan. 21. 14:34
 7/16 Ant39 ***** válasza:
100%
Szerintem ne zaklasd. "úgy gondolom barátnők vagyunk" valószínűleg ha csak gondolod akkor nem. Én a szülés után egy hónappal a hátam közepére kívántam mindenkit. Ha nem fogadja el a segítséget akkor ne zargasd. kész,majd jelentkezik,nem kell ebből ekkora gondot csinálni.
2013. jan. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
50%

Első vagyok.

A játékokról jut eszembe.Én a tesómmal jártam így.Neki már felnőtt gyerekei vannak,és amikor kicsik voltak,azzal a felkiáltással,hogy nekem már úgysem kellenek,elvitte nekik a meséskönyveimet,játékaimat.Most nekem van pici lányom,és visszakértem a könyveimet,de közölte,hogy csak azokat vigyem el,amik tényleg az enyémek voltak,mert amit ő vett a gyerekeinek,azt majd az unokáinak szánja.Azóta igazából annak sem örülök,amit újonnan hoz.Leírta magát előttem.

2013. jan. 21. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Mi anyósomtól nagyon sok könyvet kaptunk és én is sokat vettem. Pont tnap mondtam neki, h lehet szemét vagyok, de egy könyvet sem fogok odaadni nekik, mert én is az unokámnak szánom őket. Tudom, h 25 évig is rakosgathatom majd valahol, de olyan jó, h anya is eltette a mi könyveinket és a kislányom ott azokat nézegeti.
2013. jan. 21. 14:45
 10/16 A kérdező kommentje:
Ja még annyit, hogy a drágább Fisher Price játékokat sajnálom igazán, mert azokat el tudnám adni aukciós oldalakon árában, de az túl feltűnő lenne. Mert a mai világban "mindenkinek" van sütifalója, tanuló kutyája, stb. és ő is tuti kérne a családtól, de itt nálunk már összegyűlt az egész repertoár, így innen mindent megkap. Nekem ciki azt mondani, h oké, de csak kölcsönbe, mert utána eladnám, h pénzem legyen belőle.
2013. jan. 21. 14:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!