Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anya lány rossz viszony...

Anya lány rossz viszony esetén ki kezdeményezi a békülést?

Figyelt kérdés
Sajnos nem jövök ki anyámmal már évek óta. Azt gondolom, hogy a személyes kapcsolatunk lehetne sokkal jobb, mert anyagiak hiányában nem szenvedünk, én pedig jól tanulok, ösztöndíjas vagyok. Mégis ha az anyám követ el hibát, túl büszke ahhoz, hogy leüljük megbeszélni, nem közeledik így mindig nekem kell pedálozni azért, hogy 'elviseljük' egymás társaságát. Ez nagyon megterhelő és fárasztó számomra. Helyén való ez? Úgy képzelem, hogy anyának (is) felelőssége a jó kapcsolat fenntartása! 22/L
2013. jan. 21. 18:28
 1/10 anonim ***** válasza:
Amikor mindketten lehiggadunk, tisztábban látjuk a helyzetet és mindketten elég lelkiismeretesek vagyunk, nem bírjuk néhány óránál tovább a harci helyzetet. Nem érdemes a vitáthosszú haraggal tetőzni.....és igen,mindkettőtök felelőssége a jó kapcsolat fenntartása :)
2013. jan. 21. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Az anyákat is tanítani kell.

Soha nem fogja megtanulni a saját hibáit kijavítani, ha nem is lesz következménye.

Próbáld ki egyszer, hogy ne keresd, hátha vállalja a következményeit. Persze csak ha tényleg ő követi el a hibát.

Ha nem keres sok ideig akkor egyértelmű. Nem is kár.

2013. jan. 21. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
38%

Ki kezdi a békülést? Könnyű a válasz.

- Az okosabb.

2013. jan. 21. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
74%

Csúnyán fog hangozni, de úgy vagyok vele, az utolsó összeveszés óta, hogy jobb mind a kettőnknek ha nem vagyunk egymás közelében.

Ő éli a saját életét, én a magamét.

Én karácsonykor küldtem neki képeslapot, és annyi. Majd a szülinapján megint kap egyet, esetleg az unokáját.

De mi mint két ember születésem óta nem passzolunk.

2013. jan. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

a te korodban mindig én kezdeményeztem. aztán egyszer nálad több mint 10 évvel idősebben elbúcsúztam és mondtam, h most látott, hallott rólam utoljára. akkor ő kezdeményezte, de több mint egy évig tartott, mire úgy-ahogy megbocsátottam. azóta nem annyira egyoldalú a dolog, mint régebben volt (azért vannak húzásai) és amilyen most nálatok.


igen, mindklt fél felelőssége a jó kapcsolat fenntartása, de nekem az a személyes tapasztalatom, h az anyák egy része a fiatal lányát nem kezeli egyenrangú félként. azt gondolja, h bármit mondhat neki, nincs tétje

2013. jan. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Hogy érted, hogy nem is kár?

Nem mentem haza Karácsonyra és azóta sem beszéltem vele, kivétel egy csomag amit karácsonyra küldött tele étellel. Sajnos ez nem ért el hozzám mert külföldön vagyok. Azt visszaküldte címére a postás és azóta azt gondolja, hogy nem is akartam átvenni. Holott szó sincs erről. Nem beszélünk, nem keres - én pedig belefáradtam a magyarázkodásba. Úgy érzem ez túl kevés!

2013. jan. 21. 18:46
 7/10 anonim ***** válasza:
Hát...azért ez alapján amit írtál te sem sokat teszel a jó kapcsolatért. Miért ne mentél haza Karácsonyra? Van párod, családod?
2013. jan. 21. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
18%

OKOS ENGED!!!

Ennyi! :)


Az nem baj ha te közeledzs, te békülsz mindig, te vagy az intelligensebb ennyi. Van ilyen. :) S ez már nem is nagyon fog változni. De légy büszke magadra, hogy nem fordítasz emiatt hátat neki!

2013. jan. 21. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nincsen párom, családom sem. Maradtam külföldön és inkább a vizsgáimra készültem. természetesen, nekem is rossz volt egyedül. 21 Karácsonyt együtt töltöttünk és az utóbbi 6 év minden Szentestéjén úgy éreztem, hogy az lesz az utolsó együtt - mert mindig rosszul sültek el az ünnepek. Legutóbb már alkalmat sem adtam hiszen semmi sem változott a 6 év alatt.
2013. jan. 21. 18:52
 10/10 anonim ***** válasza:

Nálunk is szinte mindig én szoktam :)

Ő csak akkor ha valóban hibásnak érzi magát,érzi hogy indoktalanul volt mondjuk szemét velem.Ez elég ritka :)

Mindig hamar rájövök,hogy csak mindketten szenvedünk,szóval lépek hamar.Régebben napokig,akár hetekig nem szóltunk egymáshoz,ma már a vita,konfliktus után 1-2 órával megyek kezdeményezni a békülést!

2013. jan. 21. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!