Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nektek milyen a viszonyotok...

Nektek milyen a viszonyotok anyukátokkal? Mi olyanok vagyunk, mint a barátnők. Szerintem ez tök jó, de sokaknak megszólnak azért. Vélemény?

Figyelt kérdés
2013. jan. 21. 19:09
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%

"Nem fogsz tudni leválni anyukádról, ha nem tiszták számodra a szerepek."


Tételezzük fel, hogy a gyerek már felnőtt, megtörtént a leválás. Akkor már igazán nem olyan ördögtől való egy baráti anya-lánya viszony.

Két felnőtt emberről beszélünk, ahol az alá-fölérendeltségi viszony legfeljebb olyan formában jelenik meg néha, mint más idősebb-fiatalabb emberek barátságában. Amolyan "tanító-tanítvány" viszonyban. Szükség esetén.

Szerintem nem okoz problémát, ha egy idősebb ember egy fiatalabbal barátkozik. Az sem, ha valaki a szüleivel tart felnőtt-felnőtt viszonyt. Nekem jó érzés volt meglátni a szüleimben nem csak az apát és anyát, hanem az embert is. És jó érzés volt megszeretni őket újra, mert az embert szerettem meg, míg addig csak a szülőt.

2013. jan. 25. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
6%
Hűha! De sok buta ember van, aki nem akar leválni anyuról! Hiába pontozol le, akkor is igazam van.
2013. jan. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%
Hiába butázol le, akkor sincs igazad. És még személyeskedsz is. Halvány lila f*ngod sincs az életemről.
2013. jan. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
100%
figyelj ide cicabogár. melyik szótár szerint jelenti ugyanazt a "képtelen leválni" és a "baráti kapcsolatot ápol" kifejezés? el vagy tévedve kicsit. senki nem írta, hogy anyuci pesztrálja, sőt, épp az ellenkezőjéről van szó, hogy mostmár nem anyaként, hanem partnerként segíti az életben a gyerekét. ez melyik univerzumban jelenti azt, hogy nem tud a gyerek leválni?
2013. jan. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:
semmiféle leszakadási problémáról nincs szó,sőt még arról se hogy az én korosztályomba ne lennének barátnőim,mert vannak,és neki is nagyon sok van az ő korosztályába.
2013. jan. 26. 09:33
 26/27 anonim ***** válasza:
66%

pedig a 20-as válaszolónak igaza van.


mondjuk a kérdező elmondhatná, hogy mit ért baráti viszony alatt... mert ha úgy barátnője, ahogy a kortárs barátai, az tényleg nem normális. a leválás pedig nem azt jelenti, hogy elköltözik otthonról vagy betölti a 18-at. nagyon sok gyerek érzelmileg nem tud leválni a szülőjéről, általában azért, mert a szülő nem hagyja azt (ha nem is tudatosan). bár ezt az esetek többségében az anya-fia párosnál lehet megfigyelni.


más szóval: az, hogy alapvetően pozitív a viszonyuk, meg tudnak beszélni egymással dolgokat és bíznak egymásban, tök jó dolog és semmi gond nincs vele. de ha ez átmegy egy szimbiózisba, ahol a gyerek huszonéves korára még mindig isteníti a szülőt és rajong érte, emellett kortársaként és bizalmas barátjaként kezeli, na az már nem normális.

2013. febr. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Anno kamaszként én is megkérdeztem anyámtól, hogy miért nem tud olyan lenni mint a többi osztálytársam anyja. Akkoriban nagy divat volt ez az anyukám a barátnőm dolog. Azt mondta; barátnőm annyi lehet amennyit akarok de anyám csak egy. És rohadtul igaza volt. Az ő dolga hogy neveljen ne pedig hogy velem bulizzon. Most 24 évesen sem vagyok neki teljesen egyenrangú, de észérvekkel meggyúzhető ha vitázunk, ha téved beismeri és szerintem ez jól is van így, sokkal tapsztaltabb mint én és esze is van. Bármikor számíthatok a segítségére de nem pletykálnuk és a személyes dolgainkat se nagyon osztjuk meg. Panaszkodni pl soha nem panaszkodott nekem. Az én véleményem kérdéssel kapcsolatban az hogy emberfüggő a dolog. Van ahol jól működik de pl nálam katsztrófa lett volna ha anyám partnerként nevel és nem mint gyerekre tekint gimis koromban. Jól megvagyunk még szüleimmel élek, tudunk beszélgetni nincsenek veszekedések, és általában szívesen vesszük a másik társaságát. Persze törődik velem és a testvéreimmel is, rengeteget tesz értünk. Nem olyan és nem is akarom hogy olyan legyen a kapcsolatunk mintha barátnők lennénk, előttem mindíg megőrzi a tekintélyét és fel tudok nézni rá minden vitathatatlanul létező hibája ellenére. Tisztelem. Nem is tudnám másmilyennek elképzelni a kapcsolatom vele.
2013. márc. 7. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!