Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elég hosszú történet, tanácsta...

Elég hosszú történet, tanácstalan vagyok, hogy mi is lenne a legjobb ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Először is, köszönöm, hogyha elolvasod, és tanácsot adsz.

1 hónapja kezdődött az egész. Párom összeveszett anyjával (ott laktunk) el kellett jönnünk, olyan durva szinten sikerült a veszekedés. A pénzt addigra leadtuk, szóval 10ezer ft-tal jöttünk el én anyumhoz. Nem lenne itt semmi gond, de tesóm elég fura alkat, így állandóan attól kell tartani, hogy épp milyen kedve van, mert, ha rossz, akkor meg se lehet szólalni, mert félő, hogy balhé lesz. :/

Meg, az az igazság, hogy hiába vagyunk külön helyiségbe, még sincs semmi magánszféránk, mert konyha is ott van mellettünk, meg nappali is, és ugye anyum is ott kotoncol meg mindenki más is.. Szóval eléggé idegesítő tud lenni a dolog, amikor pl hétvégén aludnánk 9-10ig, de 7-8nál tovább nem tudunk.


Van egy másik házunk, tesóm felajánlotta, hogy besegít nekünk, hogy felépítsük, és odamehessünk lakni, mivel áprilisba megszületik a kisbabánk.. Ez sem lenne ugye rossz, de a ház az az. Se víz benne, falak csupa vizesek, ajtók, ablakok kitörve, fürdőszoba sincs, szóval elég sok lenne a felújítani való. Már utalt pénzt, szóval elkezdődtek a munkálatok, de én több dologtól is félek.. Az első ugye az, hogy nem lesz kész áprilisra. Meg, lehet, hogy hülyeség, mert tudom, hogy örülnöm kéne, hogy úgymond kapunk egy házat, de valahogy akárhányszor odamentem, nem tudom elképzelni benne az életem, és ez olyan rossz.. :(


Volt arról is szó, hogy veszünk fel hitelt, mert volt itt a közelbe egy eladó ház 3 millióért, de kiderült, hogy sajnos nincs benne fürdőszoba, így füstbe is ment a tervünk.. Szocpolra gondoltunk még, de neten úgy olvastam, hogy használt házvásárlásra nem lehet igényelni.


Visszatérve másik házra, az is még a gond, hogy ugye mi 5en vagyunk testvérek, és mindegyikünknek van benne részünk. Anyumtól meg bátyámtól nem is félek, de ott van a többi tesóm, akikből azért kinézem azt, hogyha fel lesz újítva, akkor majd jönnek tartani a markukat. Meg, mindenki azt mondja, hogy csak ideiglenesen laknánk mi ott, mert utána tesóm költözne oda, és szerintem, érthető, hogy így nem akarok pénzt költeni rá, mert akkor minek, ha tegyük fel 1-2-3 év múlva el kell onnan mennünk.. Egyszer már jártunk így, mert párom anyjánál is elég sok mindent felújítottunk házon, mire megszületik baba, és ugye onnan is ki lettünk rakva, pénzünk meg áll a házba, nem szeretném még egyszer átélni a dolgot..



Nagyon tanácstalan vagyok. Legjobbnak én azt látnám, ha ugye vennénk fel hitelt, és akkor vennénk egy kis parasztházat, amit mi saját elképzelésünk szerint újítgatnánk, ami a mienk lenne, nem pedig attól kellene tartani, hogy mikor kell elköltöznünk. Csak hitellel is az a baj, hogy párom minimálbérre van bejelentve, és ekkora hitelösszeget úgysem kapna meg. Szocpol is jó lenne, de nem tudom, hogy hogyan is működik.. Meg, most már, hogy ugye el lett kezdve újítva a ház, nem léphetünk már vissza, már nem mondhatjuk azt, hogy akkor mégse csináljátok meg, mikor már több százezer ft rá lett költve. :/


2013. jan. 22. 09:42
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
Tesómék építőiparban dolgoznak, szóval ők megtudnának mindent csinálni, ennyivel könnyebb a helyzetünk, hogy munkásokat nem kellene fogadni, csak a víz bekötésére szakembert.
2013. jan. 22. 10:02
 12/27 anonim ***** válasza:

Azt mondta a kérdező, hogy a párja minimálbérre van bejelentve, az nem azt jelenti, hogy annyit is keres. :)

Egyébként egyetértek.


Nagyon rossz döntés volt így belevágni a felújításba! Nem azért, mert nem lesz kész tavaszra, hanem mert az első pontnak úgy kellett volna kinéznie, hogy tisztázzátok a tulajdon viszonyokat a tesókkal, fel kellett volna becsültetni a házat és HIVATALOSAN kifizetni a többi tesót, míg a bátyáddal szerződést aláíratni, hogy ugyan közös tulajdon, de a haszonélvezet nálatok lesz. Ezzel jogilag nem teheti meg senki, hogy kirakjon titeket abból a házból, mindenki boldog lesz és ennyi.

Nem vall túlzottan felelős gondolkozásra az, hogy beleölitek az összes pénzeteket egy házba, ahonnan bármikor meneszthetnek, majd amikor ez megtörténik, akkor ismét meglépitek ugyanazt. Nem tanultatok belőle? Anyós képes volt a gyerekét és annak terhes párját utcára rakni, szerinted a tesók nem lesznek hajlandók, ha úgy van kedvük? Mondhatnám úgy is, hogy "olcsó háznak híg a leve", lehet ebbe most relative ingyen beköltözhettek, de az is lehet, hogy két hónappal később kipakolnak titeket... Nem érné meg végre saját tulajdonra szórni a pénzt?

Mondjuk a kérdés már ahogy elnézem tök fölösleges, mert eldőlt a sorsotok. Talán még nem késő leülni megbeszélni a többi tesóval a helyzetet. A 3 tesót fizessétek ki ketten, jogi úton, normálisan, nem csak úgy zsebbe! Ha nektek jelenleg nincs pénzetek, kérj a bratyótól anyagi segítséget, oldjátok meg és beszéljetek meg havi törlesztést, akár szerződést is írhattok róla. Ha ez nem történik meg, akkor mellékesen megjegyezném, abszolút jogosan tartják a markukat, viszont inkább tartsák most egy lepukkant ház értékéért, mint később egy felújított ház értékéért!

2013. jan. 22. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
12-es vagyok, még valami. Nem tudom mivel foglalkoztok, esetleg szolgálati lakás nem jöhet szóba? Próbálkozzatok az önkormányzatnál. Nálunk ha üresedés van és nincs rá "közszférában" dolgozó ember, akkor kiadják másnak is a házakat (falun élek). Nem mondom hogy jó megoldás, de talán a semminél jobb.
2013. jan. 22. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:

Ez a tesom mindent megcsinál rosszul is elsülhet.

"pl. Nektek igy jó lesz modon csinálja meg nem a legjobb áron..."

Nem ismerem a tesódat csak a saját rokonaimból indulok ki.:)))

A haszonélvezet meg ugyanolyan csapda. Jogilag ugyan a tied lenne de elöbb utóbb ugyan az a hangulat lesz hogy menekülnöd kell a baba nyugalma érdekében.

Közös lónak minimum 2 kg tehénturó van szétkenve a hátán.

Valóban az lenne a legjobb ha téged fizetne ki az akinek van pénze megvenni azt a nyavajás házat.

2013. jan. 22. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
Kedves válaszolók, azt elfelejtitek, hogy ugyan olcsó háznak híg a leve, de ha nem tud az ember drágát venni, beéri az olcsóval. Mi sem tudtunk annyi pénzt összeszedni a férjemmel, hogy saját házunk legyen, a szülaim telkén építettünk be egy lakrészt. nem a miénk, de legalább nem a semmire költöttünk albérlet helyett. egyszer majd menni kell (mondjuk addig sem izgulok hogy kiraknak mert nem olyan a helyzet), de hát ez van. nem volt 10 milliónk házat venni, viszont volt 2 beépíteni...
2013. jan. 22. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
Ez így tényleg nem túl jó dolog.Nehogy később a testvéreid pályázzanak a házra,mikor már jóval többet ér.Tényleg érdemesebb lenne,még most kifizetni valahogy őket.
2013. jan. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%

1 felbecsültetném a házat

2 szerződést írnák a testvérekkel h x időn belül kifizetitek a részüket részletezve h kinek mikor milyen részletfizetési összeggel

3 mind ezt közjegyző előtt

2013. jan. 22. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 15-ös válaszoló! Szerintem nem is ezzel a helyzettel van gond. Nincs probléma azzal, ha valaki örökölt házba akar beköltözni, avagy a szüleivel él és a házhoz jogilag köze nincs. Azzal van probléma, hogyha az ember feje fölött folyamatosan ott lebeg az, hogy bármikor kipaterolhatják őket.

Egy anya képes volt ezt megtenni a saját gyerekével és annak a terhes párjával. Nem tudom mi vezetett erre, de ezt önmagában is elég durvának tartom. Ebből már tanulni kellett volna. A kérdező pedig elmondta, hogy attól tart a 3 tesó megy majd kunyerálni, ő ismeri őket, nem mi, de ha ő ezt kinézi belőlük, akkor akár készpénznek is veheti, márpedig miért öljem bele minden pénzemet egy olyan házba, ami jelenleg túl sokat nem ér és van 4 tulajdonosa rajtam kívül?

Ha úgy alakulna az életem, akkor én is élnék a szüleimmel rendben, de én meg vagyok arról győződve, hogy ők soha, semmilyen veszekedés után nem fordítanának nekem hátat és pláne nem küldenének el, így sem, nem hogy kisgyerekkel!

Remélem érezhető a különbség!


Egyébként ha nincs víz, sem fürdő, akkor gondolom jó ha pár százezret ér az a ház, jobb lenne azt most kifizetni a 3 tesónak és levan róla a probléma, ha tőlük tartasz. Viszont ha a tesódnak is marad benne része, akkor vele kell megegyeznetek, hogy fele-fele arányban veszitek meg, vagy tiétek lesz a 4/5-öd rész, övé az 1/5-e és így is segít-e a felújításban. Én nem költöznék oda úgy és pláne nem ölnék bele pénzt, ha utána rettegnem kéne attól, hogy majd jogi útra viszik a dolgot a kedves tesók, mert nem tudom kifizetni őket. (jogosan)

2013. jan. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

Olyan megoldás létezhet hogy belbecsültetni a házat majd ami pénzt beleőlsz az hivatalosan rögziteni s igy a Te tulajdonotrészedet növelné? S mikor távoznod kell akkor annyival többet kapsz?


Egy ilyen vagy ehhez hasonló jogi megoldás esetén megérné náhány évig ezt azt beleölni s addig ott lakni.

Igaz ez esetben meg a bérleti dij csökkentené jogos lenne az ellenérv s ezesetben meg még mindig jobb az albérlet ott nem kell beleőlni semmit.


Egész pontosan fel kellene mérni az első ötletem megéri e ill milyen feltételekkel érné meg...

2013. jan. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

Kedves Piros Diszno!


Amit Te javasolsz az a legjobb befektetés, kár, hogy nem igazságos !!!!!

Egy példa, hogy mindenki jól értse: Van egy 5 éves autó (mondjuk ér 2 mFt-ot), ami nem az enyém, de én használom. A karosszériája törött, én megcsináltatom költök rá kb. 500 ezer Ft-ot. 5 év múlva (az autó már 10 éves és ér kb 1 mft-ot) a tulaj el akarja adni és én visszakérem tőle az 5 évvel ezelőtt beleinvesztált 500 eFt-omat ????!!!! És az amortizációval ki számolt?????? Én a testvérek helyében biztos sem ilyen verzióba, sem későbbi részeltfizetésbe nem mennék bele. Ha akarja a házat most fizessen ki és lekerülhet a nevem a házról.

2013. jan. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!