Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet valamit tennem, hogy...

Lehet valamit tennem, hogy megváltozzak?

Figyelt kérdés

a férjemről és rólam van szó!6 éve ismerjük egymást,ebből4 év a házasság,gyerek nincs(szerencsére!)alapjáraton jó a kapcsolatunk,de mindíg van valami ami bepörget valamelyikőnket(többnyire engem...)úgy érzem nem elég kedves hozzám és nem figyel eléggé rám,ez szokott lenni a fő baj forrása.ez így elég egyszerűen hangzik,de kezd a helyzet elharapózni!már egy hónapja,szinte mindennapos a vitázás.ő azt mondja hajlandó változni,de az a baj velem,hogy hamar bepörgök ,és állandóan valami más a bajom vele.ha megváltozik valamiben,akkor mindíg más bajt látok meg benne.Amiért írok most az a következő:tegnap megkértem őt,hogy hozzon nekem inni,és a nagy változás,és körülrajongás,eredményeként szájhúzogatás,és flegmázás.én számtalanszor kiszolgálom őt...

mire odahozta nekem az inni valót már bedurcáztam,és ráöntöttem az inni valót,és hozzá vágtam az üveg poharat...ami millió egy darabra ment,és nagyon csúnyán szétszabdalta a lábát.bevallom elmondhatatlanul szégyellem magam,és a cselekedetemre nincs mentség...

nyugodtan lehordhattok bárminek,megérdemlem

a segítségeteket várnám,hogyan változhatnék meg,borzalmas ez az egresszíó ami bennem van,és tudom,nem helyes amit tettem,de ha ideges leszek hirtelenjében nem tudok gondolkodni.segítsetek légyszives


2009. aug. 31. 16:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
46%
nagyon gyorsan menj el egy pszichiáterhez. még jó hogy gyereked nincs, a végén még megölnéd
2009. aug. 31. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
80%

szia!


Magadat kellene tudni kontrollálni....Ismerek ilyen típusú embert, és tudom a "számolj el 10ig " megoldás az esetedben csak egy ideig válik be.

De valahogy fékezned kellene a benned lévő agresszivitást, mert ennek lehet tragédia is a vége... Nyugtató esetleg ? Ezek már nem a régifajta "dilibogyók", hanem tényleg lazító, nyugtató hatású szerek.

2009. aug. 31. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
86%
Mindig ilyen voltál, vagy csak mostanában? Ha nem voltál ilyen, akkor gondold át, hogy mi lehet a baj. Fáradt, feszült vagy, nem kapsz elég szeretetet, törődést a párodtól, kevés a szex. Nem érzed jól magadat a munkahelyeden, anyagi gondok, szóval gondolkozz el rajta. Segíthet az is, ha elkezdesz naplót írni és leírod felkeléstől kezdve a napodat, az érzéseidet és hogy mit csináltál egész nap. Ha nem jutsz közös nevezőre magaddal, akkor érdemes szakember segítségét kérni.
2009. aug. 31. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
93%

Mielőtt bármit mondasz, vagy teszel, számolj el tízig, és mélyedj magadba! Tudatosítsd, hogy valóban egy idegesítő helyzetről van-e szó, vagy éppen megint a szívedre vettél valamit, amit nem kellene.

Tudom, miről beszélsz, én is hirtelen haragú, "fecsattanós" ember vagyok, ezt a jellemvonásomat utálja is a férjem rendesen, de olyat sosem tennék, hogy pl. ráöntöm a vizet a férjemre, aztán hozzá vágom a poharat... Erre tényleg nincs mentség.

Azt gondolom, hogy neked mélyebb problémáid vannak, mint hogy a férjed flegmán beszél veled. Van valami olyan frusztráló dolog, amitől nem tudsz szabadulni. Én ennek járnék utána...

2009. aug. 31. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
61%
Nem kell megváltoznod, de a kéréseidet, igényeidet más formában kell közölnöd, mint ahogy eddig tetted. Nekem nagy hasznomra volt az alábbi könyv: Szavak, ablakok vagy falak. Azt tanítja meg, hogyan beszélj úgy másokkal, hogy az illető ne érezze követelőzésnek vagy erőszaknak amit tőle kérsz. Nézz utána az interneten, nagyon hasznos könyv.
2009. aug. 31. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
64%

Hűha tisztára az én esetem lehetnél. Én nem szoktam tárgyakat dobálni, de az ajtót az mindig bevágtam, hogy jó hangosat szóljon. Itthon én is sokat perlelkedem a párommal, de nálunk azért nem fajul tovább a dolog mert a párom tudja hol a határ és ez fordított esetben is igaz. Ha ezt a határt átlépnénk, püfölnénk egymást szerintem. De még dúl a szerelem és ez is féken tart. Talán szólhatnál a párodnak, hogyha nem képes betartani a változához való szabájokat ne is csinálja vagy melőzze mellőle a grimmaszokat. Valószínűleg nem figyel rád elégé. Már a férjemhez viszonyítva.

Na szép rákentem a férjedre mindent. De a párkapcsolat alapja a figyelem. Az meg azt jelenti tudod hol a határ a másiknál, mit szeret, mit nem, mit tud megtenni érted, mi az amit nehezen. Ez utóbbihoz csak annyit ne eröltesd, és vedd jópontnak ha néha erőfeszítést tesz rá.

De azt is kérdés, hogy kapcsolatotok elején is ilyen volt mint most, vagy akkor sokkal udvariasabb? mert ha igen ne várj változást, ha nem szóváteheted, hogy elpuhult, nem ezért szerettél bele. Nem kell nyugtatót szedni elég a magne B6 vitamín. Felesleges begyógyszerezni magad, mert a probléma marad, és a felhalmozódás majd nagyon keményen tör ki.

2009. aug. 31. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
46%
Nekem egyetlen kérdésem van és őszinte választ remélek. Mi volt az az "innivaló"? Ha netán bármilyen alkohol, nagy a baj!
2009. aug. 31. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
51%
Ha téged megkér,és te hozol neki inni,akkor te is igazán elvárhatod,hogy minden féle szájhuzigálás nélkül hozzon neked inni.Ez tiszta sor..
2009. aug. 31. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

a kontrolállás...ez az!!!amikor olyan a helyzet akkor elborul minden,és akkor következnek a tetleges dolgok.NEM,NEM ALKOHOL VOLT AMIT INNI KÉRTEM,egyszerű sima narancs lé.

köszönöm az eddigi válaszokat,és várom a többit

2009. aug. 31. 18:35
 10/16 anonim ***** válasza:
83%

Neked is javaslom ezt:

[link]


Esetleg még keresek valami mást is. Jónak tartom könyveket olvasni a témában, pl. amit javasolt előttem valaki. A frusztráció oka esetleg testi is lehet, leginkább ha a májjal van probléma akkor szokott ilyen lenni. Viszont valószínűbb, hogy az empátia hiányzik belőled. Ez azt jelenti,hogy nem tudod, esetleg nem is próbálod beleélni magadat a társad helyzetébe. Pl. hogy inni kérsz. Miért? Valami miatt akadály van hogy hozzál magadnak? Vagy csak azért, mert te is hoztál neki? Egymás kiszolgálása teljesen fölösleges, és veszekedés forrása, csakis akkor kell ezt tenni, ha a másik beteg, intenzíven dolgozik, vagy ilyesmi. Szóval, ha indokolt.


Ha mégis megteszel valamit neki, ne várj viszonzást. Ez nagyon fontos szabály. Ha szeretetből teszed, akkor ne várd, hogy viszonozza. Mert ha viszonzást vársz, akkor nem szeretetből tetted, hanem hogy elkötelezd magadnak őt a viszonzásra. Persze nem jön be a számításod, ezért frusztrált vagy.


Ha úgy godnolod, kötelességed a kiszolgálás, akkor tévedésben vagy. Régi módi, hogy a feleség kiszolgálja az urát. Ma már egyenlően dolgoznak a jövedelemért, közösen kell megteremteni az otthoni kényelmet is. Persze, ha htb. vagy, az megint más. Akkor valóban rád hárul a kiszolgálás feladata. Bár még ezen is vitatkoznék.


A feladatod tehát: olvasni és töprengeni.

2009. aug. 31. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!