Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért játszik ilyet az anyósom...

Miért játszik ilyet az anyósom? 40 évesek vagyunk a párom is én is, van egy kisfiunk 20 hónapos, sok mindent kap az anyósomtól, és nagyon sok mindent a nővéreméktől, és termsézetesen tőlünk, szüleitől is. Amit észrevettem az anyósomon az a következő.

Figyelt kérdés

...meglt a gyereken egy pulcsit, tök sima teszkós pulcsi. Ő elájul a gyönyörűségtől, hogy micsoda szuper pulcsija van a gyereknek, kitől van?? Mondom:Tőled. Ő elégedetten:Ó,igen? Ezerszer eljátszotta, meguntam. Következő alkalommal ez történt:Ó de szép akrámije van a gyereknek. Kitől kapta?? Én:A nővéreméktől! Ő:Na ne mond,mert tőlem kapta emlékszem, hogy én vettem. Na itt vérszemet, kaptam és ettől kezdve mindig lódítottam neki, hogy mástól kapta a gyerek, ő meg azonnal mondta, hogy nem, mert ő vette neki.

Mi a baja? Valami baja csak van? Beteg? Agyament? nem tudok mire gondolni? Ki az az elmebeteg aki ilyen hülyeségekkel játszadozik?


2013. jan. 23. 15:07
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
58%

De sok itt a rosszindulatú válaszoló. Én is az leszek, de nem veled! :D Én a helyedben ezeket csinálnám:

- Nem válaszolnék a kérdésre, mintha meg se hallanám.

- Nem adnék rá olyan cuccot, amit tőle kapott, mikor megy hozzátok, vagy ti mentek hozzá...

- Nem emlékszem már.

Meg hasonlóakat... ki nem állhatom, mikor valaki dicsérteti magát! Persze mikor megkapjátok akkor meg kell nagyon szépen köszönni, meg de aranyos stb... de aztán hagyjon már vele békén, azért mégse egy időtálló drága holmit vitt na!

2013. jan. 23. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
36%

"Kedves 27-es, nyugi, én csak rólad veszek példát. Hisz te azért írsz be,hogy a tobbi kommentelő hsz-eit vedd górcső alá . Na, ez tényleg röhej :):):)"


A kérdezőt védtem meg, mivel számomra irritáló az, ha valaki feltesz egy kérdést, s más a fogalmazásával, vagy a helyesírásával van elfoglalva.

Oké, hogy Te okos vagy, szépen fogalmazol, de itt nem ezen van a hangsúly, hanem hogy tanácsot adjunk egymásnak.

2013. jan. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
45%
Kritizálsz valakit, h miért csinál vmit,mert téged az irritál, miközben tök ugyanazt teszed. Én csak erre írtam, hogy vicces volt. Mi van, ha valakit meg az irritál, amit te csinálsz ?:)
2013. jan. 23. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:

Engem is zavarna, de hidd el, nekem sokkal rosszabb anyósom van.


Én nem adnék rá olyan pulcsit amit anyósod vett, amikor együtt vagytok, megelőzve a problémát. Adj rá olyat amit mástól kapott, és kezdj el áradozni, hogy mennyire jó ez a pulcsi, a gyereknek is ez a kedvence.

Vagy ha nem akarod elmérgesíteni a helyzetet, amikor legközelebb eljátsza hogy kitől van a pulcsi, mond el neki, hogy ezt már nagyon sokszor megkérdezte, és mondja már el hogy tulajdonképpen mit szeretne, mert ezekből a játszmákból nem lehet kikövetkeztetni. Miért kérdezi meg állandóan? Tényleg kérdezd meg. Vagy mond azt hogy "Nem emlékszel? Tőled van! Más dolgokat is el szoktál felejteni? Lehet hogy orvoshoz kéne fordulnod, mielőtt komolyabb problémáid lesznek."

2013. jan. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:

Az ilyen emberek, mint Anyósod is, a dicséretből táplálkoznak.

Mivel saját magát cikis lenne örökké dicsérni, ezekkel a módszerekkel próbálja kicsikarni a környezetéből azt, hogy elismerjék. /Megkockáztatom: ő a legjobb, legokosabb, legdolgosabb, legbetegebb, legcsinosabb stb... / Gyakran mesél olyan dolgokat, /döcögős heherészéssel, hogy XY mennyire megdicsérte ezt, vagy azt a tulajdonságát, tettét stb. és vérig sértődik, ha nem fűzöl kommentárt Te is a dologhoz. Általában öntelt, kevély, fölényeskedő emberek próbálnak így egy kis "lelki" táplálékhoz jutni, csak vigyázz az energiádra!:-))

2013. jan. 23. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
40%
40 évesen több eszed is lehetne. Úgy írsz, mint egy 19 éves...
2013. jan. 23. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:

Nekem a nagyim volt ilyen.Pluszban ő még a kajával is ezt csinálta.Kedvenc kajámat csinálta de az ajtóban azzal várt hogy,"jaj kislányom olyat főztem amit nem szeretsz"holott tudta hogy szeretem.Egyszer kérszer még vicces,minden alkalommal idegesitő.Folyton mindenért dicsérni kellet.Folyton azzal jött hogy elrontotta a kaját(pedig tudta hogy finom)öcsém egyszer megunta és azt mondta ez tényleg rossz,többé nem kapott kaját.

Szóval igy olvasva a kérdető problémáját nem tünik olyan nagy dolognak,de átélni nem lehet kellemes,inkább unalmas és idegesitő.

2013. jan. 24. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:

Oké, hogy idegesítő, de szted az nem fura, hogy egy 40éves ember úgy "oldja" ezt meg, hogy belemegy a piti beszélgetésekbe és még "lódít" is, úgy, hogy mindkét fél tudja, hogy nem igaz, amit mond , hogy még adja is alá a lovat ? Ez nevetséges.



Vagy álljon az ember a sarkára, mondja meg a magáét, beszélje meg őszintén az anyóssal, vagy egyáltalán ne reagáljon ezekre a buta kérdésekre,bölcsen kerülje az ilyen helyzeteket ...stb.

2013. jan. 24. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 A kérdező kommentje:

Elolvastam minden hozzászólást. Komolyan..megdöbbentem. És igazából nem is találok jelzőket.

Akik normális hangnemben a kérdésre válaszoltak, azoknak köszönöm.

2013. jan. 24. 15:47
 40/44 anonim ***** válasza:
Mi az, amin ennyire megdöbbentél ?
2013. jan. 24. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!