Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Teljesen kilátástalannak...

Teljesen kilátástalannak érzem az életem. Lelkileg összezuhantam, de ezt a családom nem veszi észre. Mi a véleményetek? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok! Az a helyzet,hogy régen a szüleim mindent megengedtek,de mivel rossz a tanulmányi eredményem teljesen elzártak a külvilágtól. Eddig semmibe nem szóltak bele most pedig hirtelen az egész életemet irányítják. Mindennap járnom kell külön órákra,amit nehezen bírok,mert maga az iskola is lefáraszt. Nem az eszemmel van gond,hanem eddig nem foglalkoztam a tanulással. Most már én is beláttam,hogy rossz így,de a szüleim nem bíznak bennem és tönkreteszik az életem. Iskolán kívül nyárig nem mehetek sehova. Ami nekem maga a pokol,mert a szabadság a mindenem. Komolyan gondolom,hogy változtatok a hozzáállásomon,de így nem fog menni,hogy ennyire rövid pórázon tartanak. Előtte is voltak lelki problémáim,de most teljesen összezuhantam,kezdek vissza esni depresszióba. (tavaly diagnosztizálták nálam,de hamar rendbe jöttem) Öngyilkosságon is gondolkodtam többször is. Egyszerűen nem tudom mit tegyek. Barátaimmal,barátommal sem tudok semmi időt tölteni. Egyszerűen nem látják be,hogy így csak rosszabb lesz. Már zsebpénzt sem kapok még ennivalóra sem. Azt hiszik ezzel a szigorral megtudnak változtatni. De így csak elveszik az életem. Szerintetek mit kellene csinálnom? Rengetegszer próbáltam velük beszélni,de hajthatatlanok.

16l


2013. jan. 23. 16:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Mindent megengedtek neked és te visszaéltél a bizalmukkal.

Ha látják, hogy rendesen tanulsz, akkor biztosan engedékenyebbek lesznek veled.De ha itt nyafogsz, akkor még jobban rontasz ahelyzeteden.

2013. jan. 23. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez szörnyű! Ezek a szülők milyen gonoszak, eljátszod a bizalmukat, erre bepipulnak és megfosztanak a nagy szabadságodtól. Nincs más megoldás, mint szépen összekapni magad és betyárbecsületből megmutatni, hogy képes vagy tanulni. Ha már bizonyítottál, akkor talán újra hajlandóak lesznek bízni benned.
2013. jan. 23. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van a szüleidnek. Fogd fel úgy a dolgot, hogy nyárig bizonyítasz nekik. Utána biztosan meg fognak enyhülni.
2013. jan. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
16 vagy lesz még bőven időd bulizni meg a haverokkal lógni. A szüleid a javadat akarják. Szóval csak tanulj rendesen javísd ki a jegyeidet. Egyszer még hálás leszel érte hogy ilyenek.
2013. jan. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de megértem a szüleidet. Te pedig kamasz vagy, rossz passzban épp. (kinövöd, mind kinőttük) :)


A szüleid nyilván azt akarják, h legyen belőled "valaki", tanulj, legyen olyan szakmád, amivel tudsz majd érvényesülni. Én most felnőttként irigylem azokat a társaimat akiket szigorúan fogtak otthon, és ezekből a társaimból lett is "valaki"... én kicsi elkallódtam, lemaradtam mögöttük, és már nagyon nagyon sajnálom, de nem tudom visszacsinálni :(

2013. jan. 23. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Ez sem jó megoldás természetesen, mert a szüleid most - úgy tűnik - átestek a ló túlsó oldalára. Az emberi szervezet úgy működik, hogy szüksége van a kikapcsolódásra, lazításra, külső programokra is, csak így lehet teljes életet élni. Nem lehet megfeszített tempóban dolgozni vagy tanulni és utána hazamenni és a négy fal között magányosan gondolkodni, mert az egy idő után ismét rontja a tanulás hatékonyságát. A bezártság még egészségeseknél is elvezethet a depresszióhoz. Pláne ha valaki már érintett a betegségben!

Ha te magadba nézel és úgy érzed, hogy valóban elmész a különfoglalkozásokra és sokkal többet tanulsz, egyszóval "odateszed magadat", akkor a szüleid valószínűleg már látják az igyekezetedet.

Ne add fel, beszélj velük most újra! De ne kutyafuttában, hanem olyankor, amikor van rá időtök, pl. egy vasárnapi ebéd vagy vacsi alkalmával.

Mondd el részletesen, hogy az elmúlt napokban milyen tárgyból mit tanultál, mennyire haladtál előre, és még mit tervezel a héten megtanulni. Azt is mondd el, hogy feltétlenül szükséged lenne egy kis kimozdulásra, és kérj konkrét időtartamot, mondjuk először heti 2x2, majd 3x2 órát, amit a házon kívül, szórakozással tölthetsz. Mondd el, konkrétan, hogy mi a program, kivel és hová fogtok menni, és ígérd meg és tartsd be, hogy mikor érsz vissza.

Rendszeresen keress egy-egy olyan programot is, amit anyukáddal tudtok együtt csinálni és amit mindketten élveztek (pl. fodrász, mozi), így vedd rá, hogy töltsön veled külön időt. Ezalatt egyrészt láthatja, hogy nem csavarogsz, másrészt menet közben alkalmad adódik négyszemközt beszélni vele magadról, az érzéseidről. Ez fontos, mert így tudod visszaépíteni a bizalmát, apukáddal pedig majd ő beszél az érdekedben :)

Kitartást kívánok, ha valóban jó úton haladsz és becsületesen csinálod, amit az iskola terén kérnek tőled, akkor szép fokozatosan eléred, hogy jobban alakuljon az életed minden területe!

2013. jan. 23. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Utolsó válaszoló Neked különösen! Sokat segített a válaszod,megfogadom a tanácsaidat! Köszönöm. :)
2013. jan. 25. 17:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!