Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hány hónap után érdemes...

Hány hónap után érdemes összeköltözni?

Figyelt kérdés

Már egy ideje (kb. 5 hónapja) járok egy lánnyal. Nagyon szeretjük egymást. Ő 22 éves én 20. A szüleink is elfogadták már a kapcsolatunkat. Én vele képzelem el a jövőmet. Szerintetek mikor kellene összeköltöznünk? Hány hónap után? Továbbá mikor kérjem meg a kezét?

Értelmes és segítőkész válaszokat szeretnék. Köszönöm.



2013. jan. 24. 10:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
73%

Mi 4 hónap után összeköltöztünk,nem láttuk értelmét tovább várni.

De megvolt hozzá az hogy mindketten dolgoztunk,volt miből.


20-22 évesen megvan hozzá a kellő kereset is?


Megkérni a kezét...majd ha legalább 1 éve együtt éltek és még mindig igy gondolod,akkor nyugodtan.

2013. jan. 24. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
83%

Saját lakásba, szülőkhöz, albérletbe?

Dolgoztok, tanultok, mindkettőt, egyiket se?

Ezek azért nagyon sokat számítanak.

Eljegyzést pedig szigorúan az összeköltözés után fél-egy évvel (legyen benne egy közös nyaralás is), mert akkor ismered meg igazán a másikat.

2013. jan. 24. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
82%
Akkor költöztök össze, és akkor kéred meg a kezét, amikor akarjátok. Nincs semmi protokoll, hogy ennek hogy kell működnie. Mi a párommal kb fél éve lehettünk együtt, amikor összeköltöztünk. Lánykérés csak 3 év után volt. Rajtatok múlik, hogy mikor érzitek itt az idejét.
2013. jan. 24. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
76%
Nincs meghatározva,menyi idő után kell/lehet összeköltözni,ha úgy érzitek,érzelmileg és anyagilag készen álltok rá,akkor nincs akadálya.A kezét viszont csak akkor kérd meg,ha már bátran ki mered jelenteni,hogy ismered és elfogadod Őt hibáival,gyengeségeivel együtt.
2013. jan. 24. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
65%
Mi a párommal fél év után költöztünk össze.Utána 2 hónapra rá kérte meg a kezemet.Ez majdnem 6 éve volt.Azóta is együtt vagyunk. :)
2013. jan. 24. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Dolgozunk mind ketten. Az anyagi háttérrel nincs gond. Saját lakásba szeretnénk költözni.
2013. jan. 24. 10:37
 7/14 A kérdező kommentje:
Közös nyaralás még nem volt, hisz augusztusban találkoztunk. De jó lenne elmenni vele valahova kettesben.
2013. jan. 24. 10:43
 8/14 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem ez a körülményektől függ.


Elsősorban azt mondanám, hogy akkor, amikor mindketten önálló keresettel rendelkeztek, önfenntartóak vagytok - vagy ha nem is mindketten, de legalább az egyikőtök, és meg tudtok belőle élni.

Emellett még fontos szempont az is, hogy normál esetben mennyi időt töltötök egymással, és mennyire érzitek működőképesnek a folytonos együttélést? Mert ha pl. délutánonként látjátok egymást, akkor számíthattok sok-sok meglepetésre összeköltözésnél. Nem hülyeség a mondás, hogy lakva ismerkszik meg az ember. Sok szokásra - alvás, életvitel, főzés, takarítás, rendtartás/rendrakás és legfőképp rendIGÉNY, kimozdulásra való igény, stb. - csak ilyenkor mutatkozik meg igazán.

Ha általában pl. 1-1 hetet töltötök egyébként is egymásnál, akkor azért biztosabban meg lehet ítélni, hogy működőképes lesz-e.


Egyébiránt fél évet én már nem tartok kevésnek az összeköltözéshez, ha az nem jár különösebb bonyodalmakkal (ország másik fele, munka feladása és új munka keresése, stb.). Arra mindenképp gondoljatok, hogy mindkét félnek legyen annyi tartaléka, hogy ha nem működne, legyen hova mennetek.


Lánykérés: ez rajtad áll. Én úgy vélem akkor, amikor már pár éve együtt éltek, és működőképesnek ítélitek a kapcsolatot annyira, hogy tényleg egymással szeretnétek leélni az életeteket.

2013. jan. 24. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
23%

a mostani párom a 2ik randin közölte h el akar venni és gyereket is szeretne majd tőlem


akkor szó szerint kiröhögtem


de máshogy alakult fél évre rá terhes lettem megtartottuk de még külön éltünk mikor a baba 6 hónapos volt akkor lett lehetőségem összeköltözni vele

mikor 1 éves lett a gyerek megvolt a házasság is


szal mi kicsit vissza fele csináltuk de nem bántam meg :-)

2013. jan. 24. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
66%

Közös nyaralásról:

Ha van rá keret, akkor menjetek el 1-2 éjszakára wellnessezni. :)


Egyébként költözzetek össze nyugodtan, nem veszíthettek. Együtt lakva legalább hamarabb kiderül, hogy működőképes -e a kapcsolat.


A kezét csak akkor kérd meg, ha már laktatok együtt 1-2 évet. Vagy ha a hosszú (hosszabb) eljegyzéssel nem szimpatizáltok, akkor csak ha komolyan gondolod, hogy 1-2 éven belül esküvő.

2013. jan. 24. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!