Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyen makacs apa? Hogy...

Miért ilyen makacs apa? Hogy győzhetnem meg?

Figyelt kérdés

Szóval apukám úgy egy éve elvesztette a munkáját és azóta nem talált másikat. Sajnos egyre rosszabb anyagi helyzetben vannak.


A páromnak van egy használt autó kereskedése meg autószervize. Felajánlotta apának, hogy ha gondolja akkor elmehet hozzá dolgozni. Az autókereskedésben kellene dolgoznia ilyen mindenes munkakörben meg sokat járnak külföldre és akkor sofőrködni kellene meg ilyesmi. Mindig van mit csinálni. Nem lenne nehéz munka meg nem lenne rossz pénz se.

Apa viszont nem vállalta el. Jött a kifogásokkal, hogy majd talál ő a szakmájában munkát meg ilyenek. De nem talál...:( Hitelük van nekik és már elfogyott minden tartalékuk.


Apának azért sose volt a szíve csücske a párom. Szerintem viszont egyedül csak azért mert jóval idősebb mint én (én 21, ő 32), ezen kívül viszont nem tud a párommal kapcsolatban mibe belekötni:)


Pedig tényleg jó munkahelye lenne a páromnál.

Meg jó kollégák:) Pl fél állásban én is ott dolgozok:) Suliba járok meg az irodában dolgozok.


Szerintetek miért nem vállalja el? Derogál neki, hogy a "vejénél" kellene dolgozni?

Hogy győzhetném meg, hogy vállalja el? Vagy hagyjam?


2013. jan. 24. 18:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
24%
Igaza van az édesapádnak. Nem akar senki lekötelezettje lenni.
2013. jan. 24. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%
Inkább hagyd. Ha nem kedveli a párodat akkor érthető ha nem akar pont az ő alkalmazottja lenni. Olyan mintha könyöradományt adnátok neki..
2013. jan. 24. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Anyádrol nem irtál. Ö sem tud rá hatni? Nehéz dolog az eszement "böszkeség".
2013. jan. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Csak az nem tetszik neki a páromban, hogy jóval idősebb. Mondjuk ezt is igazán megemészthetné 3 év után:)

Amúgy emberileg nincs vele baja az biztos szerintem.


Miért lenne már amúgy könyöradomány meg miért lekötelezettség? Rendes munkáért kapna rendes pénzt.

A párom amúgy is felakar venni valakit. Ha nem apát akkor majd mást. Még vár 1-2 hete hátha meggondolja magát aztán felvesz valaki mást mert kell még valaki.


Anya nagyon ideges lett mikor megtudta, hogy nem vállalta el a munkát. Össze is vesztek rajta nagyon:(

Majd ő is próbál vele beszélni. De még friss ez a dolog.

2013. jan. 24. 18:44
 5/11 anonim ***** válasza:
81%

Apádnak igaza van, az ilyen "rokont alklamazok" jellegö munkáknál csak idö kérdése, mikor tör ki a balhé, mert vagy az "alkalmatott" elégedetlen a fizetéssel, vagy a "fönök" a munkával - mert ha már csakádtag vagy, akkot adj többet/dolgoz tovább kijelentések lesznek napirenden.

A hivatalos ügyeket és a családi kapcsolatokat összekeverni nem szabad.

2013. jan. 24. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
92%
Igy van nem lenne a lekötelezettje.Meg dolgozna a pénzéért.A mai világba örülnie kellene ennek a lehetőségnek.Ne hagyd meg anyud se.Főleg hogy az anyagi helyzete miatt sem tehetné ezt meg.Rágjátok csak a fülét.Más is dolgozik a vejénél vagy apósnál,családba marad nem kell ezt tul ragozni.Ijesztgesd nem lesz számla fizetve kikapcsolják ,ilyesmi csak elgondolkodik rajta..
2013. jan. 24. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ez azért neccesebb mint ha a "vej" dolgozna az apósnál.

Szerintem kell neki idő.Megértelek téged is de apukádat is.Kicsit gáz hogy a pasid adna munkát neki, hiába mondod hogy nem az.( mármint apukádra nézve) de ha meg hitelük van akkor meg apukádnak is tennie kell valamit.

És azt is valljuk be hogy általában a rokonok együtt dolgozásában sokszor baj van, jönnek a cirkuszok meg a többi. Mióta nincs családi vállalkozás anyukámmal évente 2x veszek össze, amúgy meg hetente.De lehet nálatok nem lenne gond.

Szóval értem hogy mit mondasz de apukádat is megértem.Hagyjatok egy kis időt hogy feldolgozza.

2013. febr. 4. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

És azt is nézd mi lesz ha ti véletlen szakítotok? Vagy csak összevesztek?

Más lenne ám jóval a szitu ha a felesége lennél, de így hogy csak barátnő vagy én is meggondolnám apukád helyében a dolgot. Főleg ha nem rég óta vagytok együtt.

2013. febr. 4. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Igaz nem írtad, hány éves édesapád, de gondolom 50 körül jár már. Ugye nem igazán könnyű, ebben a korban már munkát találni sem, még egy fiatalnak sem. Főleg, ha hitelük van és lassan nem lesz miből éni, akkor el kellene vállalni azt a munkát. Félre kell tenni apukádnak a büszkeségét, itt a megélhetésről van szó. Magyarországon nem nagyon lehet válogatni. Nem hiába keres már 1 éve munkát. Ahogy leírtad, egész jó kis munka, sokan ezért ölni tudnának, hogy ilyen munkája legyen.
2013. febr. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A pasid akkor segítene igazán, ha ismerősénél talána apádnak munkát.


Igazat adok apukádnak. Akkor is a lekötelezettje lenne. Ráadásul mivel a te pasid, sokkal nehezebb is neki megmondani adott esetben a véleményét mint egy teljesen idegen hapsinak. Egy munkahelyen rengeteg konfliktus adódhat, mivel 21 éves vagy, ezekről nem sok fogalmad van. Idegenek között nem olyan nagy probléma, bármit ott lehet hagyni. De ha netán összevesznek, és te adott esetben hozzá mész, marha ciki lehet a helyzet. Emellett még azzal a lelki stresszel is meg kéne bírkózni apádnak, hogy hiába ő az idősebb, a kis nyikhaj veje sokkal jobb anyagi helyzetben van őnála, ráadásul a főnöke és úgy ugrál ahogy az fütyül. Ne kívánj apukádnak ilyet. Még akkor is így fogja érezni, ha netán súrlódásmentes lenne a kapcsolat.


Jól is elsülhet, de ugyanannyi esélye van hogy rosszul, és akkor aztán cseszheted, mert egyikőjüktől se tudsz megszabadulni és csak hallgathatod hogy szidják egymást, vagy látni se akarják egymást.


A pasid ha tényleg segíteni akar, akkor az üzletfelei között nézzen körbe hol van állás.


34/N

2013. febr. 11. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!