Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fiatalok mi a véleményetek?

Fiatalok mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

19 éves fiatal felnőttek mit szólnátok hozzá, ha a szüleitek kimennének külföldre dolgozni és ti egyedül maradnátok itthon egy lakásban?

Anyagi támogatás rendben lenne, de egyedül lennétek.



2013. jan. 24. 20:40
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%

22 éves vagyok. Nehéz lenne, ha a szüleim kijelentenék, hogy költöznek én maradhatok a házban, ha gondolom. (Másfél évem van még az egyetemből, emiatt addig már nem mennék sehova)

Kicsit megszeppennék, de nem azért, mert nem tudnék megállni a lábamon, vagy ne tudnék megmaradni egyedül, szimplán csak hiányozna a napi kontakt, vagy az, hogy tudom hogy bármi van, itt vannak a "szomszédban".

Attól is függne, hogy mennyire megy messzire a család, ha előrejegyezhető, hogy 3-4 évig nem látom őket, akkor abba beledöglenék szerintem... Ha csak valami eu-s országba mennek, ahol bármikor meglátogathatom őket, vagy simán hazajöhetnek, akkor nem csinálnék belőle akkora problémát.

Én is szándékozom külföldre menni, ha itthon nem sikerül beteljesíteni az álmaimat, de én sem mennék olyan túl messzire, talán ebből adódik az, hogy a családomat sem szívesen engedném.

2013. jan. 24. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:

Én nem mennék messzire kb. 2500 km az kb 2 óra repülőút.

Ilyen távolságot át lehet hidalni.

Csak őneki is a személyes napi kontaktus hiányozna.

2013. jan. 24. 22:33
 13/27 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon örülnék neki. Szeretek egyedül lenni. És gondolom több pénzért mennek ki, annak is örülnék.
2013. jan. 24. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:

Ő nagyon nem szeret egyedül lenni.

Persze a pénz az mindig jól jön csak nem mindegy milyen áron./mondja ő/

2013. jan. 24. 22:52
 15/27 anonim ***** válasza:

11-es vagyok. Igen, őszintén megértem. Én is hasonló kaliber lehetek. Nagyon jó családban nőttem fel, szeretetteljes környezetben. Mindig is úgy gondoltam, hogy ebből a családból én fogok gyerekként kirepülni, nem a szüleim repülnek majd és hagynak magamra a családi házban/lakásban vagy bárhol. :)

Ha nem látnám a dolognak hatalmas okát, pl itthon is jól megélnek a szüleim, csak még többet akarnak, akkor kicsit rosszul esne, hogy nem bírnak még pár évet várni, amíg ténylegesen kirepülök a családi fészekből és nem lesz már akkora szükségem rájuk.

Azonban ha komoly anyagi gondokkal küszködik a család, akkor fájó szívvel, de megérteném.

Szóval nagyon nagyon sokmindentől függ, hogy hogyan reagálnék, de engem sem érintene túl jól a dolog azt hiszem, pedig én már idősebb vagyok. Szeretek egyedül lenni 2 hétig, vagy egy hónapig egyedül, de úgy, hogy félévente 1-szer van minden úgy itthon, mint régen.... hát, nem tudom.

2013. jan. 24. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%
18 vagyok, lassan 19. Én örülnék neki, szeretném kipróbálni, hogy milyen önállóan élni, de elköltözni egyelőre nem tudnék. Nem lennék egyedül, valószínűleg a barátom ideköltözne erre az időre, a szüleim is szívesebben hagynának itthon egy férfival, mint tök egyedül. Szeretik és bíznak benne, így szerintem nekik hamarabb jutna eszükbe a költözés, mint nekünk.
2013. jan. 24. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
Ez ennyi idősen már nem okoz akkora gondot, csak az egyedülléttel van baj. Neten keresztül napi szinten tudjátok majd tartani a kapcsolatot, meg egy rokont is megkérhetsz hogy néha nézzen rá. Az egyik ismerősöm összeköltözött a barátnőjével amikor a szülei elmentek külföldre, nem tudom hogy ez nálatok fent állhat e, ök 20 évesek voltak mindketten.
2013. jan. 25. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:
Lenne aki ránézne a lányomra, hiszen az édesanyám itt van még.És nem is az önállósággal van a baj.Már tudja miből áll egy lakás fenntartása /csekkek befizetése stb/.Csak még lelkileg nincs kész erre a változásra és nem tudom mikor lesz.Félek felhozni a témát, mert látom rajta, hogy nagyon kötődik hozzám.
2013. jan. 25. 06:23
 19/27 anonim ***** válasza:
Igaz már 30vagyok de igy sem örülnék neki ha egyedül maradnék.Még mindig nagyon ragaszkodom a szüleimhez pedig már saját családom van.
2013. jan. 25. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
A magam részéről nagyon örülnék neki.
2013. jan. 25. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!