Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van ennyi prűd szülő?...

Miért van ennyi prűd szülő? Ők nem voltak fiatalok, szerelmesek? Miért kell tiltani a gyereket a párjától? Ha akarnak, úgyis együtt lesznek! És itt nem a 10-13evesekre gondolok!

Figyelt kérdés
2012. dec. 6. 17:43
1 2 3 4
 1/38 sippara ***** válasza:
59%
Hány évesek? A gyereknek pedig nem párja, hanem barátja van (bocsánat, iszonyúan irritál, amikor a 15 éves lánykák azt mondják a két hetes "kapcsira", hogy "a párommal...")
2012. dec. 6. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
30%
Párja a zokninak van, és ha az ember szét néz mostanság a nagy "liberális" szülők által nevelt neveletlen kölykök, viselkedni nem tudó, akarnok között, akkor inkább marad a szigor mellett és vállalja a prűd jelzőt.Inkább mint sem elkallódjon a gyereke.
2012. dec. 6. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 A kérdező kommentje:

ez egy altalanos kerdes

15-22 év

ja és hadd nevezze már a parjanak az ember...nem mindegy neked?:-)

2012. dec. 6. 17:59
 4/38 A kérdező kommentje:
2# ezzel csak hazudni.fog
2012. dec. 6. 18:00
 5/38 anonim ***** válasza:
68%

Tudod, te sem leszel különb szülő majd. Ha egyszer lesz egy lányod, te is azon kapod magad hogy prűdnek neveznek. Hogy miért? Mert addigra megjön az eszed, és rájössz, hogy 15 évesen nem kéne még engedni hogy a lányod a másik szobában szétrakja a lábát az éppen aktuális partnerének.

Ma akármerre nézel minden fiatal úgy váltogatja a partnereit mint más a fehérneműjét.

Így nem csoda ha nem akarja a szülő hogy a lánya legyen a telep kapcája..

2012. dec. 6. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
63%

Nem az vagyok, aki a pár megnevezés ellen tiltakozott, de egyetértek.


Az, hogy "párom" valami komolyabbat takar: együtt éltek, közös terveitek vannak, régóta éltek komoly, elkötelezett kapcsolatban, stb. Aki még zsebpénzt kap a szülőktől és általános isibe meg gimibe jár, annak még a feje lágya sem nőtt be, nemhogy komoly kapcsolata legyen. Ilyen korban barátja van az embernek. Én pl. 23 éves koromig nem is alkalmaztam a "párom" szót, amíg össze nem költöztünk, mert nem éreztem odaillőnek. A "párom"ban benne van az, hogy már felnőttek vagytok, és valamiylen szinten elkötelezettek egymás iránt - terveben van eljegyzés, esküvő, közös élet, ház, gyerekek.


A kérdésre válaszolván: én nem repesnék az örömtől, ha a 14-15 gyerekemnek barátja/barátnője lenne. Természetesen nem tiltanám, stb., viszont igenis korainak tartanám. 16+osan már elhiszem, hogy van annyira "érett", hogy tudja mit jelent járogatni valakivel és azt miért teszi. Azért egy 14 évesre ez még nem jellemző.


A tiltás sosem jó módszer, de néha muszáj. Ha a 14 éves lányom egy huszonéves f*szival állítana haza, akkor bizony én is tiltanám. Az a baj, hogy ennyi idősen még gyerek az ember, naiv, és nem látja reálisan a dolgokat.

2012. dec. 6. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
42%
* 14-15 éves
2012. dec. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
55%

de igen, a szulok is voltak fiatalok es tanultak a hibaikbol

es ok nem hangoztattak egesz nap hogy erettebbek a koruknal es nem jottek ossze 7 evvel nagyobb pasival tinikent

2012. dec. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 sippara ***** válasza:
63%
Tehát (csak tipp) 14,5 éves vagy és a szüleid nem engedik, hogy lefeküdj a BARÁTODDAL. Jól teszik. 14 évesen ismerkedni, egymás kezét fogni, csókolózni kell, nem széttenni a lábad, ugyanis nagyjából egy a tízmillióhoz az esélyed, hogy ez a kapcsolat akár csak az első évfordulót is megéli. Azért ne hívd minden barátodat a párodnak, mert mire eljön az "igazi", fingod nem lesz a szó jelentéséről (ugyanez vonatkozik a "szeretlek" szóra). Ráadásul sajnos - mivel még gyerek vagy - most sem tudod, mit is jelent, ha valaki a "párod". Próbálkozol, mindenkibe nagyon szerelmes vagy, értem. De ne fújd fel.
2012. dec. 6. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
60%

Lehet, hogy a szulok azert probaljak meg visszafogni a gyerekeiket, mert meg nem akarnak nagyszulok lenni, vagy a kiszemelt par ugy gondoljak, hogy nem felel meg (mondjuk lila haja van, ki van lyuggatva a kepe, tul sok a sminkje, nagyon idetlenul oltozkodik, kisebbseg, rossz tanulo, zullott, meg hasonlok)

Ha viszont egy normalis kiszemelt parrol van szo, es a "gyerekek" erettek, nem csinalnak hulyeseget, betartjak a szulok hazirendjet (idore hazaerni, stb...), akkor tenyleg tulzas a szulok reszerol a dolog.

Valamilyen szinten meg lehet erteni a szuloi oldalt is, meg ebben az esetben is...a gyerekkor vegere ertek a csemetek, es nincs szukseguk a szuloi vedelemre ugy, mint elotte, a szulo "haszontallannak", kirekesztettnek erzi magat a gyermeke eletebol, es foggal korommel probalja lassitani az idot...a pupertas kor nem csak a gyerekeknek nehez, a szulonek is meg kell tanulnia elengedni gyermekuket, es ezt az oldalt csak akkor ertheti meg az ember igazan, ha mar kiprobalta...nekem meg halisten odebb van kicsit (2 eves a lanyom), de el tudom kepzelni, hogy nehez lesz nekem is elengedni ot:(

A szulok altalaban jot akarnak, es nem felejtik el, hogy nekik is nehez volt az osokkel, csak...ilyenek vagyunk mi emberek:D

2012. dec. 6. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!