Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van jogom azt mondani a...

Van jogom azt mondani a páromnak, hogy nem viheti a gyerekünket az anyjához?

Figyelt kérdés
A szülei alkoholisták, ezenkívül volt egy balhénk is. Még mielőtt megszületett a lányunk mondtam, hogy soha nem fogok leülni velük egy asztalhoz. 3 éves a lányunk, párszor az apukájával már elment 1-2 órára hozzájuk. Most hétvégén a páromnak le kell mennie segíteni a testvérének, azt mondta vinné a lányunkat is, ott aludnának. Én ezt nem akarom. Tudom, hogy az apja minden nap részeg, ha még az anyja nem is. Ezenkívül elég bunkó emberek.

2013. jan. 25. 12:28
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
59%

Hogyne lenne jogod hozzá? Az anyja vagy!

Ne engedd el a kicsit ilyen környezetbe. Az apjának meg lehetne annyi esze,hogy nem rángatja el magával a gyereket...szó se lehet róla! Maradjon otthon az a kisgyerek Veled,és ennyi! Beszélj a férjeddel!

2013. jan. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
35%

Nincs

elmondhatod, hogy nem szetned, ha nem veszelyezteti a gyereket akkor nincs jogod

De jogos a keresed, mert nem szeretned. Megbeszeles kerdese, viszont ha neki enm tetszenenek a te szuleid es azt mondana nem viheted a lanyodat mit szolnal? Vagy nem is kell hozza a szulo parhuzam, hanem akarhova, met a parodnak nem tetszik. Megbeszelnetek, h mi az ok gondolom, es eszerint merlegelnel. Ha szerinted nem okoz gondot a gyerekednek vined te is nem?

Mindenkeppen beszeljetek errol, ne legyen belole nagyobb ellentet

2013. jan. 25. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
64%

Hmm, nálunk is felmerült ez a kérdés. A párom utálja anyukám új élettársát, és megtiltotta hogy oda vigyem a gyerekünket. Vagyis megtiltaná mert szerintem nincs joga ahhoz hogy megtegye.


Neked sincs jogod azt mondani hogy nem viheti.

2013. jan. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
90%

Ebben az esetben kompromisszumos helyzetet kell kialakítani. Te engeded -a hogy eddig is - meglátogatni nagyiékat, de ottalvás nincs.

Teljesen elfogadható.

És természetesen megvan minden jogod hozzá hogy beleszólj, hová akarják rángatni a gyerekedet.

2013. jan. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
Marmint: "hogy nem szeretned"
2013. jan. 25. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 eNerdzsy ***** válasza:
79%

Jogilag megtilthatod, hogy a párod egyedül vigye a gyereket valahova.

Például külföldi utazáshoz is mindkét szülő beleegyezése kell.

Én a helyedben el engedném. Egy 3 éves gyerek nem hülye, ha nem érzi jól magát, akkor már első este sem fog ott aludni, később pedig vissza vágyni.

Ha mindenképpen elzárkózol, akkor viszont te leszel a rossz mindenki szemében.

2013. jan. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:

Pont az a gondom, hogy ott kellene aludnia.

Egyébként az én apám is alkoholista, de még nem látta az unokáját, nem is fogja. Ha anyám vele élne, akkor sem vinném oda, neki kellene idejönni, ha látni akarná az unokáját. Bár szerencsére otthagyta már évekkel ezelőtt.


Próbáltam beszélni erről vele, de ő szereti a szüleit, azt mondja nem lesz semmi baj, ha ő is ott van. Én értem, hogy nem hagyja, hogy kékre-zöldre verjék, de csúcsán beszélnek, egymással is kiabálnak. Még 1-2 órát kibírnak fél évben egyszer, de egy hétvégét nem nézek ki belőlük. Az apja tuti be is piálna.

2013. jan. 25. 12:41
 8/34 anonim ***** válasza:
Ha annyira közveszélyesek lennének,én nem hiszem hogy a férjed odavinné a gyereketeket........
2013. jan. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:
Nem írtam, hogy közveszélyesek. De volt "szerencsém" alkohol bűzhöz, trágár beszédhez gyerekkoromban, nem akarom ennek kitenni a lányom egy hétvégére sem.
2013. jan. 25. 13:01
 10/34 anonim ***** válasza:

Kérdező, érthető a hozzáállásod a keserű tapasztalataid miatt. De nem lehet hogy az életben egyszer a nagyszülők rendesek lesznek az unoka kedvéért?

Szerintem menj velük, ha van rá mód, és ha látod, hogy baj van, még mindig leléphettek.

Persze érthető, hogy ehhez nem fűlik a fogad. Az én egyik nagyapám is ivott, de én ettől függetlenül nagyon szerettem (apám utálta a saját apját), amikor mi ott voltunk megemberelte magát, mindig viccelődött meg elvitt strandolni. Persze mamámat verte, meg apámat kikészítette, de nekem egyetlen rossz élményem se volt vele kapcsolatban, ezeket a dolgokat is csak felnőtt koromban tudtam meg, és először el se hittem.

2013. jan. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!