Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Amikor a mókuskerékből nincs...

Amikor a mókuskerékből nincs mód kiszállni, honnan szereztek erőt?

Figyelt kérdés

Nem vagyok különleges helyzetben, szerintem a dolgozó családanyák zömével azonos a sorsom. Kíváncsi vagyok, mások miből merítenek erőt.


Hajnali 4-kor kelek minden nap (hétvégén már csak megszokásból is). Egy óra házimunka, reggeli készítés, pakolás, szépítkezés stb... 5-kor ébresztem a gyereket és fél hatra összerántom magunkat. 6-ra beérek az oviba, fél hétre a munkahelyre. 14.30-ig percnyi szünet nélkül talpalok, munkából megyek az oviba, összeszedem a gyereket, itt egy kicsit van lehetőségem lelassulni, várakozni egy kicsit az öltözőben, lassan bandukolni....de persze nem túlzásba víve, mert be kell vásárolni, elintézni egy-két dolgot és irány haza...4-5 körül hazaérünk. Uzsonna, vacsora készítés, újabb házimunkák, közben gyerekkel törődni. Lopva leülni a tv elé fél órára bambulni egyet... Este 7-kor férj hazaér, akkor őt kiszolgálni és meghallgatni. 8-9 kor gyerek lefektetése. Utána fürdés, ágy...szex...10-11 kor már kóma...


Az ünnepek is mind úgy teltek el, hogy nem volt egyetlen fél nap sem, amikor kikapcsolhattam volna. Most is éppen betegen csinálom, amit kell...de már megmozdulni, felkelni az ágyból is nehéz.


Szeretem a gyermekem, a férjem, a munkám. Semmi extra gond nincs. Csak teljesen kimerült vagyok. Csak pár nap teljes kikapcsolódásra lenne szükségem. Elmenni egyedül egy kunyhóba, kialudni magam és nem csinálni semmit. De erre semmi esélyem nincs...


Kinek milyen az élete, mit tesz a kiégés, a fáradtság ellen?


2013. jan. 26. 07:40
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
80%
Hétvégén, ha ugy is korán kelsz mindenképp, menj el sétálni, futni, jogazz, olvass valami pozitív gondolkodásról szolo könyvet... Írj naplót, blogot, ezek segítenek a feszültség le vezetésében, lehet kikapcsolni, álmodozni.
2013. jan. 26. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy csinálom, hogy nincs mindig uzsonna, vacsora, házimunka, néha hagyom az egészet úgy ahogy van és vagy , megcsinálja párom, vagy megcsinálom másnap. ehhez az kell, hogy ne érdekeljen a kupleráj, rácsukom a konyhára az ajtót és be se megyek, hogy ne lássam. Vacsorára lehet enni néha felvágottat, virslit, tojást és az esti fürdést is le lehet rövidíteni 5 percre. Másképp nekem sem menne. Van, amikor egy hétig nem főzök, de utána újult erővel megy minden. És évente 1-2x elmegyünk egy hétvégére valahova, így ezekre az utakra is gondolok, mikor ki vagyok borulva.
2013. jan. 26. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
85%

1. El sem tudom képzeni, hogy MI az a rengeteg házimunka, amit csinálsz. Pl. reggel EGY ÓRA házimunka?!?!? Inkább aludj egy órával tovább. Meg mit pakolsz?


2. Reggelikészités kb 10 perc, ez nem igazán sok, kivéve ha villásreggelit készitesz minden nap, ami teljesen felesleges.


3. Az óvibamenés, munkahely adott, ez viszont nem annyira extém, a hazamanetel, bevásárlás szintén.


4. Azt viszont nem értem, milyen uzsonnakészités van délután 5-kor? A gyerekeknek ilyenkör böven elég pár szem gyümölcs, és nem kerül idöbe. A vacsora - nem kell feltétlen minden nap fött étel, vag ha ragaszkodtok ehhez, akkor rengeteg olyan van, ami max. fél órás elökészitést/fözést igényel.


5. Ha a férj hazaér, akkor NEM kell kiszolgálni, elvégre NEM cseléd vagy, elég annyi, hogy KÖZÖSEN megvacsoráztok. Meg ha túl fáradt vagy, akkor nem kell minden nap szex - elvégre nem háremhölgy vagy, hanem egy érzö ember.


6. Amiröl egy szót sem irtál, hogy a férjed mikor megy el otthonról - mert ha este 7 körül ér haza, akkor feltélezhetöen reggel 8-10 között. Ö mit csinál otthon?



Miért nem hétvégén tartotok egy nagobb családi bevésárlást, hogy neked ne kelljen minden nap boltba menni? Igy olcsóbb is lenne, meg sokka kevesedd idöbe kerül.

Milyen házimunkákat végzel naponta több órát?

Szerintem a családi munakmegosztás szervezésével van nagy gond nálatok, meg valószinüleg sok olyasmit is csinálsz, ami teljesen felesleges.


Mellékesen neg lehet oldani, hogy elmégy a szüleidhez egy hosszú hétvégére egyedül - a férjed csak képes két-három napig megélni anélkül, hogy kiszolgáld - legalább is egy felnött ember képes rá-, illetve hogy a gyerekekkel foglalkozzon - gondolom, már egyik sincs rászorulva, hogy feltétlen veled legyenek.

2013. jan. 26. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

Bocs: még egyszer, a ma 08:19 vagyok.


Mielött megkapom, hogy fogalmam sincs, négy gyerekem van, és ennek ellenére minden nap van legalább egy óra szabadidöm, amikor CSAK magammal foglalkozom.


A hétvégéken meg föleg közösen, illetve elosztva kellene a munkákat végezni, és legalább a délutánokat szabadon hagyni.

2013. jan. 26. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

Most kötözködsz? Ez miért jó neked?


De komolyan most ez verseny? Gratulálok a négy gyerekedhez és ahhoz, hogy 5 perc alatt végzel a házimunkával és 1 perc alatt meguzsonnáztatod a bandát.


Nálam a házimunka része a favágás, a fa behozatala, begyújtás a kályhába. Kútból vízgyűjtés, víz ülepítése és három szűrőn átengedése, míg a lenti tartályba kerül, hogy onnan vezetékes víz legyen a házban..például...mosás keverőtárcsással és már csak alig-alig működő centrifugával... teregetés hely híján egyesével a kályhán, meg mindenhol, ahol éppen nem zavar senkit...


Uzsonna elég lenne pár szem akármi? Hát nálatok lehet. Én a manómat az éhenhalástól mentem meg a rántott csirkével délután (legalábbis úgy csinál...). De sem én sem apa nem eszünk egész nap semmilyen főtt ételt. Csak délután, este...


A házikónk meg csak 48 m2, de ez pont azt jelenti, hogy semminek nincs igazán helye, nagyon nagyon kell sakkozni, hogy mit mikor hova pakolok és azért nem hagyhatok rumlit sehol, mert ha csak egy kis rendetlenség is van, máris úgy néz ki, minden, mintha az egész lakásban káosz lenne. Persze az előfordul, hogy a mosogató tele marad...a szennyestartóban ha nincs hely, gyűlik tovább a szennyes a wc-ben...


Futás, jóga?

Nagyon szeretnék megtanulni jógázni. Ez jó ötlet. Eljárni nincs lehetőségem, de itthon autodidakta módra ezt meg lehet tanulni? Futáshoz lusti vagyok. Talán, ha lenne egy társ, aki motiválna...

Ma reggel az m1-en volt egy kis torna (gyerekekkel tornáztak anyukák). Tényleg jól esett. Lehet, hogy ezt kéne rendszeresíteni?

2013. jan. 26. 08:40
 6/27 A kérdező kommentje:

Nem a wc-ben, hanem mellette... :)


A férjem kiszolgálása meg talán a legszebb része az életemnek. Ezt szeretem talán a legjobban. Persze napi rutin szinten hozzájárul a fáradtsághoz, de mégis jó érzés forró ételt, kávét elé rakni, nézni, ahogy jóízűen eszik, hallgatni, ahogy elmeséli közben a napját...Lehet, hogy ettől cselédnek tűnök. Nyilván van is bennem némi cselédgenetika (már a nagyanyám is az volt)...


Amúgy a párom hétköznap talán kevesebb feladatot vállal. De hétvégén övé a kis építkezésünk minden gondja baja. Most is kinnt van és pucolja az olcsón szerzett bontott téglákat, hogy tavasszal tudjunk nyári konyhát építeni, meg ólakat...Én meg itt vagyok bennt a kényelmes melegben...


Jéé, már nem is vagyok fáradt. :)

Köszönöm, az írásterápia jót tett. :)

2013. jan. 26. 08:49
 7/27 A kérdező kommentje:

A válaszod végét csak most olvastam el.

Szóval autónk nincsen, tehát hétvégi nagybevásárlást nem tudunk rendezni, egyszerűbb naponta hazavinni, amit kell. Szüleim sincsenek, (illetve anyukám van, de nem tudom hol él) nincs hova hazamenni.

2013. jan. 26. 08:54
 8/27 anonim ***** válasza:
84%
Lehet autodidakta módon megtanulni a jogazast, a futás pedig nem kell, hogy rohanás legyen, lehet az kocogas is, vagy akar csak simán séta.
2013. jan. 26. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk a favagas es a vizhordas szerintem a ferjed dolga lenne....
2013. jan. 26. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyjából ugyanezt csinálom amit te,fél 5 kor kelek, kávé, uzsonnakészítés, elkészülés, gyerek ébresztés, reggel első volt az oviban, most első ügyeletben a suliban.Utána rohanás érte,aztán vinni edzésre,este 7-fél 8 mire hazaérünk.

Annyi különbséggel,hogy én egyedül élek.Te miért nem vonod be a férjed,már ha van akkor segítsen,legalább reggel vigye a gyereket.

Ennyi erővel egyedül is élhetnél.

2013. jan. 26. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!