Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elköltözzek albérletbe vagy...

Elköltözzek albérletbe vagy maradjak itthon?

Figyelt kérdés
Mostanában nagyon gondolkodom a költözésen. Ennek több oka is van, de végül egy pasi miatt kirobbant vita tette fel a pontot az i-re (nem miatta és nem vele költöznék, félreértés ne essen). Pesttől kb 20-30 km-re lakom, a napi utazás 3-4 óra oda-vissza minden nap, mert Pesten dolgozom ügyvédjelöltként, amit nem fizetnek meg túl jól (90 nettó plusz egyéb béren kívüli juttatások, bérlet, kajajegy). A fő szempontjaim a költözés mellett az utazás és az, hogy végre saját életem lenne, nem szólnának bele a szüleim, hogy mit csinálok, hogy csinálom illetve az utazás, mert az néha nagyon sok és kezd fárasztó lenni, hogy gyakorlatilag csak aludni járok haza, főleg, ha még edzésre is megyek. Ellene egyetlen dolgot tudnék mondani egyelőre a pénz, mert jó lenne félretenni. Viszont egyre inkább kezdem azt érezni, hogy ennek így semmi értelme. Ha itthon lakom, 10 év múlva se lesz annyi megtakarított pénzem ilyen fizetés mellett (később ki tudja mi lesz), hogy vegyek egy lakást, 30 évesen nem szeretnék itthon lakni és igazság szerint most sem. Viszont, ha elmegyek nem tudnék spórolni, vagy minimális összeget. Szerintetek mit tehetnék? Mi a fontosabb? Az, hogy legyen meg a szabadságom és saját életem, annak árán, hogy esetleg nem tudok úgy félretenni? Így viszont folyamatosan azt érzem, hogy "szívességi lakos" vagyok itthon. Főleg, mivel a pasi miatt kirobbant vitában anyukám kijelentette, hogy ha én egy "ilyennel" összeállok, akkor ő "nem köteles engem eltartani", mondta, hogy ez nem azt jelenti, hogy el kell költöznöm, mert rákérdeztem, de gondolhatjátok milyen a hangulat ezek után itthon. A fiúval egyébként nincs semmi komoly, én nem is szeretnék, szóval nem kellene ennyire aggódniuk ezen, bár megértem, hogy féltenek. Kérlek segítsetek döntést hozni! 24/N

2013. jan. 26. 14:22
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:
köszi :)
2013. jan. 28. 13:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!