Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » "A saját családom kiforgat...

"A saját családom kiforgat anyagilag" - mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Egy ismeretlen nénivel futottam össze az utcán, aki hosszabb beszélgetés után elmesélte a történetét, és nagyon szeretnék segíteni neki, viszont nincs ötletem, hogyan.


A 30 éves lánya 3 évvel ezelőtt összeismerkedett a társkeresőn egy hasonló korú sráccal, minek után a viselkedése gyökeresen megváltozott. A srác rendkívül erőszakosan lép fel a lány anyjával szemben, mert el szeretné érni, hogy a hosszú évek munkájával megszerzett házát átírassa a nevére. Az elmúlt egy évben rendszeresen rátörnek (a lány révén van kulcsuk a házhoz) és testileg is megfenyítik persze úgy, hogy ne maradjon nyoma. A lány szerint ez így van jól, bár nagy valószínűséggel ő is rendesen be van fenyítve a srác által, és nem képes/mer felébredni, elhiszi, hogy ők boldogok.


Az asszony volt már a rendőrségen feljelentést tenni, azonban bizonyíték hiányában lesöpörték az ügyet az asztalról.


A kérdésem lenne, ezek után milyen segítséget remélhet? Többen mondták a hivatalos utat, de ha a rendőrség nem segít, akkor hová lehet fordulni? Mit tehetnék én kívülállóként? Köszönöm a válaszokat.


2013. jan. 26. 17:37
 1/8 anonim ***** válasza:

a kerülteit jegyzőhöz kell fordulni

talán ö tud segíteni vagy bíróság esetleg

és minden esetben rendőrséghez kell fordulni feljelenteni


és zárcsere azonnal


nincs esetleg más akire át lehetne irtani a házat?

persze a néninek haszonélvezeti joga lenne élete végéig

2013. jan. 26. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ilyen nincs! Lánya ellene lenn a zannyát!
2013. jan. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A történet vagy igaz vagy nem. Sajnos sok idős ember gondolkodása megváltozik, valóságnak hiszik a képzeletet. Ha a rendőrségen már jelentette annak nyoma van. Bemehetsz vele elmondhatjátok még egyszer a történetet. Akkor ki is derül, hogy járt-e már ott. De a legegyszerűbb megoldás egy pár ezres zárcsere, ha azt betörik akkor már tényleg jön a rendőrség.
2013. jan. 26. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 szántóvető ***** válasza:
rejtett kamera 1-2 helyiségbe,+rögzíteni kell a képet.
2013. jan. 26. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

+hangot


mert hát ki tudja mit mondanak

az is fontos lehet

2013. jan. 26. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Elsö lépésben lecserélni a zárakat, és raisztót felszereltetni.

A lányt ki jelenteni, és a holmijait kirakni.

2013. jan. 26. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Más is mondta, akit kérdeztem, hogy lehetséges, hogy paranoid a hölgy, még ha létezik is ilyen dolog. Nem tudom, mit higgyek, mert nekem hitelesnek tűnt, és egész testében remegett az idegtől. Nem úgy adta elő a sztorit, mint a kocsmában a részegek egy koccintós mellett, hanem viszonylag intelligens módon.
2013. jan. 26. 18:20
 8/8 anonim ***** válasza:
Javasolj neki egy zárcserét, ha azt feltörik, akkor máris van egy magánlaksértésük.
2013. jan. 27. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!