Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy néhány...

Miért van az, hogy néhány férfi nem tud egyáltalán elszakadni az édesanyjától?

Figyelt kérdés
De kérdezhetném azt is, hogy miért van az, hogy néhány anyuka nem tudja elengedni a fiát? Itt nem tizenéves gyerekekről beszélek, hanem 40 éves férfiakról, akik szeretik, ha az édesanya főz, vasal, mos rájuk, sőt még meg is ágyaz! Én épp egy ilyen családban élek ( férj ágon, de nem a férjemről van szó, csak őrá ezek félig értendőek, van két kislányunk, egy helyen lakunk a mamával). Véleményeket kérek, pro és kontra is mehet! 10 év után most már kíváncsi vagyok arra , hogy ez normális dolog e vagy sem! Másnál van ilyen? Szívesen olvasok hasonló "történeteket".

2013. jan. 27. 13:02
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
Bocsánat! Nem egy házban, csak egy településen lakunk.
2013. jan. 27. 13:04
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egyik munkatársam hasonló kaliber 35 éves, otthon lakik az édesanyjával. Semmilyen házimunkát nem végez, mosogatni, mosni, főzni, takarítani egyáltalán nem szokott, de szerintem nem is tud. Az édesanyja csinál mindent. Amikor kérdeztem, nem akar-e saját családot alapítani (nem egy barátnője pár éve, de csak hétvégente találkoznak, és mindig a lánynál), akkor azt mondta, nem akarja magára hagyni az édesanyját, mert már idős (hatvanas, szóval közel sem olyan idős ám) és magányos (tudtommal rengeteg ismerőse van a templomból, ahová naponta jár). Az igaz, hogy a pasas édesapja meghalt jópár éve, és a mama emiatt magányos lehetne, de az én személyes véleményem az, hogy nem lenne szabad, hogy emiatt a pasi így bekorlátozza magát, és ennyire ne akarjon a saját lábára állni. Nem tudom, az anyja mennyire köti magához, biztosan valamennyire, de a srác sem akar egy tapodtat se mozdulni. Biztos fél is.

Hát elég szomorú az ilyen. Ha én ilyen helyzetbe kerülnék majd ne adj' Isten, remélem, lesz bennem annyi erő, hogy el tudjam engedni a fiam, mert ez nem egészséges dolog.

2013. jan. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos saját tapasztalatból mondom, hogy van, a férjemről van szó.

Őt az anyja nem tudta elengedni. Egyetlen gyerek, szülők elváltak, és anyósom félt, hogy egyedül marad. Végül nagy veszekedések voltak, de belátta, hogy ez nem helyes, és beletörödött. Azóta rátalált a szerelem, teljesen kivirult, és a kapcsolata velem és a fiával is normális lett.

Férjem 29 éves volt, amikor a nagy veszekedés történt. Nekem lett elegem az egészből, ki akartam lépni a kapcsolatból, és engem választott az anyja helyett, amit ő nem bírt feldolgozni. A férjem - akkor még nem volt az - már előtte is próbálkozott a külön szakadással.


Anyuám ugyanezt csinálja az öccsémmel. Igaz, ő 24 éves, barátnője nincs, de ott is nehéz lesz a különválás.

2013. jan. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
10%

Szerintem ennek fő oka a felesége, barátnők.

A nő nem baj ha naponta hívja az anyukáját de ha a férfi hetente egyszer meglátogatja a szüleit már nem törődik a saját családjával, és hisztériázik. Tipikus kettős mérce eredménye.

2013. jan. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
80%

nekem egy ilyn férfivel volt dolgom (azért nem volt nagyon durva a helyzet). azt láttam, h az anya gyerekkorában már-már majomszeretettel csüngött ezen a fián (kettő volt, neki, vele kivételezett), neki mindig ő volt a legszebb, alegokosabb, a legtökéletesebb, aki mindenből a legjobbat érdemli. olyan feltétel nélküli szeretet ez, amit később, a felnőttkorban nem kapsz meg senkitől (egy kapcsolatban is vannak elvárások, pl h uolyan odaadással szeresse a párját, ahogy a párja őt. neki ez nem ment, mert ő úgy hitte, ő a világ közepe, minden és mindenki azért van, h neki még jobb legyen. és ezt az érzést csak az anyukája volt képes visszaigazolni felé. valószínűleg eleve nárcisztikus személyiség volt és ezt anyukájánál élhette ki a legjobban. én elhagytam, aztán később összejött egy lánnyal, született egy közös gyerekük, de az önzése ott is közéjük állt, pár év után már váltak is. most már több mint 40 éves, 1-2 évesnél hosszabb kapcsolata egy kivétellel nem is volt ( a feleségével összesen majdnem 5 évig voltak együtt).


nem volt tudatos, de végül olyan férfi mellett kötöttem ki, ahol a tesó volt a kedvezményezett, a párom ezt már egész kis korában észrevette. ragaszkodik az édesanyjához és nagyon szereti, de talán épp emiatt, adott helyzetekben nagyon is reálisan és objektíven meg tudja ítélni őt.

2013. jan. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Első válaszoló! Olyan, mintha az én sógorom írtad volna le, csak ő már 40 éves, volt barátnője is 8-9 évig, 2 éve szakítottak , kizárólag este 7 után ment hozzá és hajnalban jött el, mert a csaj dolgozni járt hajnalban. Egyszer kérdeztem tőle, hogy nem akarod elvenni feleségül. Erre ő: "Ééééén, dehogy akarok én megházasodni, ééééééén biztos nem! Sosem!"....a csaj szerintem besokallt...bár neki sem voltak nagy tervei. Még annyi, hogy itt a mama mondta, hogy jó lenne, ha mindenki élné a saját életét....ennek ellenére ő sem erőlteti, hogy lépjen a nagy baba!
2013. jan. 27. 13:17
 7/24 A kérdező kommentje:
4-es válaszoló! Valóban vannak ilyen nők, akik épp a tükörképei a hasonló férfiaknak, nálunk ilyen nincs , anyukámmal nem is tudunk szinte beszélni sem, csak akkor, ha meglátogat minket, barátnőimmel is szinte " be van osztva", mikor tudunk beszélni, ennek ellenére a férjem minden nap munka után bemegy a mamához és a testvéréhez...jó éjt puszit adni (na ez vicc volt, de tényleg meglátogatja minden nap), mi meg várjuk apát, hogy legalább a fürdetésre itthon legyen. Ja, mert ott is vacsorázik, hozzánk már csak beugrik este :-) Én kb 10 éve próbálom elmondani és megértetni, hogy ez nem normális, de mivel az édesapjuk meghalt , mikor kicsik voltak, anyukájuk nekik szentelte az életét, no férfi, no szex, no nőiesség. 60 éves és olyan , mint a nagyanyám.
2013. jan. 27. 13:23
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Nevelés kérdése. Ha úgy nevelik, hogy körbe van ugrálva, ki van szolgálva, akkor egyrészt érzelmi kötődésből, másrészt színtiszta lustaságból nem fog elszakadni.


Nemtől függetlenül nem egyszerű elengedi a gyereket. Anyám mesélte, hogy ő - bár én nő vagyok - tudatosan választott le magáról, mert ösztönösen nem így tett volna.

2013. jan. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
5 válaszoló,mintha a páromat és az anyját írta volna le. Mi is 5 éve vagyunk együtt és van 1 gyerekünk. Totál kimerültem ebben a helyzetben, de nem tudok hová menni... Válni szeretnék,de először fedél kell a gyerekemnek.
2013. jan. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló, pont ez az, amit szeretnék elkerülni. Nekem szükségem van a férjemre, én nem azt akarom, hogy válasszon, hanem , hogy felfogja, hogy van egy családja ( bocs, egy másik családja), de ha az anyja nem partner ebben ( pedig a viszonyunk nem rossz, csak kicsit értetlen, illetve az a típus, hogy egyik fülén be, másikon ki és mosoly), szóval ha nem partner és nem is ösztönzi a fiait, hogy "szakadjatok már le rólam, hagy vegyek levegőt", akkor egyedül nem tudok ez ellen küzdeni. Biztos nehéz, de ez akkor sem normális!
2013. jan. 27. 13:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!