Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyenek a szüleim?

Miért ilyenek a szüleim?

Figyelt kérdés
Lassan 20 éves vagyok de még mindig gyerekként kezelnek. Már megvan a jogsim kb. 2 hónapja, de még mindig nem engedik, hogy egyedül vezessek. Nem egy Ferrarit akarok vezetni, hanem csak a Toyota Yaris autónkat. Olyan mintha nem bíznának bennem. Miért csinálják ezt?

2013. jan. 27. 18:19
 1/6 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem azért nem engedik, hogy egyedül vezess, mert még nagyon tapasztalatlan vagy vezetés terén. 2 hónap az semmi. Nagyon féltenek, hogy balesetet szenvedsz/okozol. Nem szeretnék, hogy valami bajod essen, se azt, hogy elvegyék a jogsidat, mert gondolom, biztosan nehezen szerezted meg. Vagy ha bevonják, akkor meg 100 ezret kell fizetned, hogy újra letedd és nem hiszem, hogy ezt zsebből kitudod, illetve kitudják fizetni a szüleid.
2013. jan. 27. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Mert még az is vagy valószínűleg. Keress munkát, költözz el és vegyél saját kocsit.
2013. jan. 27. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
73%

Csak féltenek :) Két hónapos jogsi az nulla. Nekem már több, mint egy éve van jogosítványom, mégis bizonytalan vagyok, ezért inkább nem vezetek még egyedül nagyobb távokra



(21)

2013. jan. 27. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az én apám sosem engedné vezetni az autónkat. még jó,hogy nincs jogsim.
2013. jan. 27. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
56%
Oké, hogy tapasztalatlan, de hogy szerezzen tapasztalatot, ha nem a vezetéssel? Mindenki tapasztalatlan az elején. Én aznap kaptam meg először a kocsit, mikor kipostázták a jogsimat. Azóta nagyjából nem volt olyan nap, hogy ne vezettem volna. Persze, hogy ha valaki félévente egyszer vezet, még a 3 éves jogsijával is azt mondja, hogy bizonytalan. A szüleid nem is bíznak benned, meg túlságosan féltenek téged is, meg a kisautójukat is. Törődj bele, akkor fogsz vezetni, ha veszel magadnak kocsit. Én meg se csináltam volna a jogsimat, ha tudtam volna, hogy úgysem használhatom. De én 14 éves korom óta azt hallgattam, hogy ó mikor lehet már jogsim, hogy ne kelljen folyamatosan fuvarozni. 17 éves korom előtt amint lehetett megcsináltam a KRESZ-t és az EÜ-t, és asszem már a rutint is megcsinálhattam akkor, nem emlékszem, régen volt. Majd a 17. szülinapomon mentem először vezetni (úgy emlékszem ekkor már forgalomban kezdtem, nem a rutin pályán). 3 hét alatt szereztem meg a jogsit, A 17. szülinapom után egy hónappal és kb. egy héttel a kezemben volt a jogsim. Azóta megállás nélkül vezetek. Ma már a saját autómat. 22/N
2013. jan. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Ezzel nem értek egyet!

Sajnos nicns olyan hogy tapasztalt és tapasztalatlan!

Valakinek vagy van hozzá érzéke vagy nincs.


Nekem B jogsim 17 éves korom óta van már elötte 2 évvel rendszeresen vezettem persze akkor még csak motorra volt jogsim.


Nem okoztam sosem balesetet és nem volt semmi talán a szerencsének is köszönhető!


20 évesen a BKV nál keztem Trolivezetőként 21 évesen meg Buszvezetőként folytattam tovább a munkámat .


Talán ez az emberi butaságból adódik a szülő nem képes felméri hogy mit tud a gyereke, szerencsére nekem elég modern szüleim vannak és persze mind a kettő vezet.


Anyám Trolivezetőként dolgozott több mint 17 évet apám meg nyomozó rendszeresen kéklámpással közlekedik.


Lehet látni amugy hogy kinek megy és kinek nem valakinek tény hogy több idő kell..


De ez mind érzék alapon mulik egy öreg f@sz ugyan azt a hibát el tudja követni mint egy friss jogsis.


Nem korfüggő hanem érzék jó szem jó reflex ez a titka az egésznek! :)


Ha te nem érzed magad biztosnak akkor inkább csak felügyelet melett vezess, vagy ha anynira vezetni szeretnél csinálj C+E vagy D jogsit és menj el hivatásosnak! :)


Keresel sok pénzt és annyit vezethetsz hogy rá unsz ahogy én is rá untam. :)))


F/25

2013. jan. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!