Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mit kéne csinálnom...

Szerintetek mit kéne csinálnom a házasságommal?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Februárban lennénk 2 éves házasok, van egy 6 hónapos kislányunk. Az utóbbi időben nagyon sokat veszekszünk. A férjem 24-ben dolgozik, de az utána lévő másfél napban amikor itthon lehetne velünk akkor sincs, mindig megy valahova. Leginkább ebből vannak a konfliktusok. Sokszor jár melózni még pluszban, de nem lenne muszáj. Ha ezt szóvá teszem, akkor mindig az a válasz, hogy nekem mindig az a bajom hogy nincs velünk. Tényleg így van. Ha éppen nem plussz melót vállal be, akkor lemegy az anyjához, fát vágni meg stb. Tegnap is ő mondja hogy elege van mindenből, de megbeszélni meg nem hajlandó, csak azt mondja hogy hagyjuk. Most anyumnál lakunk, most állunk költözés előtt is, de már ezt sem tudom hogy van e értelme. Nem tudom mit csináljak.


2013. jan. 28. 10:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
El kell vele beszélgetned és konkrétan megmondani Neki, h ez és az a bajod. Kérdezd meg tőle, h van-e esetleg valakije azért csinálja ezt, esetleg valami baja van veletek. Állítsd válaszút elé ha nem hajlandó megbeszélni, h vagy beszélünk és megoldjuk a problémát vagy mehet a búsba. Esetleg párterápia?
2013. jan. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Így külső szemmel azt mondom, hogy nem akar ő már semmit, azért nincs otthon soha. Ha akarna, akkor veletek lenne, de nem is akar. Ha nem is mond semmit, nem mondja el, hogy mi baja, akkor ki kell tenni egy pár napra a szűrét, mondván rendezze magában a dolgokat, döntse el, hogy mit akar. Ameddig ez nem oldódik meg, addig én biztos nem költöznék el.
2013. jan. 28. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Szerintem elege van a gyereksírásból. Meg tudom érteni, bár azt nem, hogy minek vállal gyereket, amikor tudhatná, hogy miről szól.
2013. jan. 28. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Tegnap is volt pont egy veszekedésünk, megkérdeztem a végén hogy szeret e még egyáltalán , azt válaszolta, hogy most miért kérdezek hülyeségeket.
2013. jan. 28. 10:56
 5/17 anonim ***** válasza:

Sajátba, vagy albiba akartok költözni?

Ha albi, akkor a mostani jövedelmeteket számold át légyszi, ha abból ki kell fizetni a havi bérleti díjat + rezsit (ami most gondolom nincs), akkor is jó anyagi körülmények között maradtok? Meglehet, hogy ez aggasztja, de lehet, hogy a sajátnál a havi rezsi-költség kifizetése is megterhelő lehet a pénztárcátokra.


Ha ilyesmi miatt gondterhelt, ha ilyesmi miatt vállal állandóan plusz melót, akkor ezek szerint nemcsak a fáradság, de az aggodalom is rontja a hangulatát. Számolj, ha az anyagiak terén nincs ok az aggodalomra, akkor valóban ki kell nála eszközölni, hogy leüljetek megbeszélni a dolgaitokat és kettőtök kapcsolatát.

2013. jan. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
A lányát imádja, mert amikor véletlenül úgy adódik hogy itthon van akkor sokat játszik vele, meg szerencsére amúgy sem egy sírós baba :D
2013. jan. 28. 10:58
 7/17 A kérdező kommentje:
Egyelőre albérlet lenne, amikor elkezdtük nézegetni, elkezdett számolgatni, hogy mi az amit be tud vállalni, de nekem nem mondja hogy ez aggasztaná.
2013. jan. 28. 11:00
 8/17 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Gondolom azért melózik ennyit, mert kell a családotok megélhetéséhez, anyagi gyarapodásához a plusz pénz is. Anyjának meg azét segít, mert rendes embernek lett nevelve.


Becsüld meg!


Ha tudod, akkor tehermentesítsd minél jobban. Ilyen helyzetben elvárható, hogy a háztartást teljesen te tartsd rendben. Vannak ismeretségemben olyan csecsemős anyukák akik otthonról végezhető munkával is szép pénzt megkeresnek (pl. fordítással). Ez nem elvárható, de ha megtennéd, akkor férjednek is több ideje lenne otthon pihennie, családja körében feltöltődnie, és ez biztos, hogy a közérzetét is javítaná.


(Illetve ez esetben nem kellene azon idegeskednie, hogy mi lesz ha esetleg kiteszik a munkahelyéről és nem talál azonnal munkát.)


36F

2013. jan. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Ha albiba mentek, akkor nem csodálom, hogy dolgozik éjjel-nappal. Ez esetben viszont gondolom, hogy kevés ideje marad a pihenésre és ha még te is azt várod el tőle, hogy legyetek minél többet együtt, hát ...

Kinek az ötlete volt, hogy elköltözzetek? Miért nem tudtok, vagy nem maradhattok anyudnál? Ez a plusz anyagi teher a nyakatokban, bizony nem lesz könnyű.

2013. jan. 28. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Éltetek együtt a házasság előtt?
2013. jan. 28. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!