Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire normális dolog, ha...

Mennyire normális dolog, ha egy felnőtt férfi nem tud elszakadni az anyjától?

Figyelt kérdés
50 éves a párom, édesapja már nem él. Anyukájával két egymás melletti házban laknak. Anyuci általában főz rá és rendszeresen együtt vásárolnak. Ezt már megszoktam és soha nem is tettem szóvá. De volt olyan helyzet, hogy a párom kimehetett volna külföldre dolgozni, és nem ment, mondván hogy nem hagyhatja itt az anyját, mikor az gondoskodott róla. De hát könyörgöm, az anyáknak ez a feladata, én nem gondolom hogy ezért neki fel kéne áldozni a saját életét. Lehet hogy én látom rosszul, de nagyon elgondolkodtatott, hogy szerencsés egy ilyen férfival összekötni az életem, akinek az életében ennyi idősen is az anyja az első?
2009. okt. 29. 19:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Az én volt sógorom is ilyen. Soha nem fog már megváltozni, neki ez a természetes. Első az édesanyja, akkor is, ha ő nem fog már élni, babusgató, gondoskodó "anyára" és nem egyenrangú társra lesz szüksége.


Jól gondold meg, vállalod-e a pótmama szerepét. Ha ez téged zavarna, inkább zárd le a kapcsolatot és keress mást.

2009. okt. 29. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is ugyan ebben a cipőben vagyok!:(:(:(

és kezdem unni!!! Azt hiszem hogy válni fogok!!!

2009. okt. 29. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
73%
Édes jó uram Istenem,ments meg az ilyen férfiaktól.ámen
2009. okt. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%

Lehet, hogy túlzás, amit a párod csinál, de még mindig jobb, mint ha anyukája nem tett volna meg mindent érte, és most a fia nem lenne mindezért hálás, és nem akarná segíteni most, hogy az anyukája már öreg, és már ő szorul segítségre. Ezt sokan gondolják úgy, hogy automatikusan járna a gyerektől a szülő felé a viszont-gondoskodás öreg korukban, nem, ezt ki kell érdemelni, ez az anyuka úgy tűnik, kiérdemelte. A külföldről annyit, hogy azért az azon is múlik, hogy a párod mennyire akart menni, mert apámnak is volt lehetősége, mind kimehettünk volna, de ő mégis visszamondta. Rám fogta, hogy én nem akartam, mert féltem a repüléstől (voltam 6-8 éves), de igazából ő paráztatott be, hogy lezuhanunk.

Nem hinném, hogy eléggé ismered a párodat, ha az anyukájához való ragaszkodásban látod a problémák okát. :-)

2009. okt. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Sajna van ilyen. Ha a pasi nem tud leszakadni az anyjától, akkor a fiatal asszonyság állandóan hadban áll anyóspajtással.
2009. okt. 29. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem am hozzamesz, jesszusom. Nem leszel soha boldog. TE mindig de mindig CSAK a mama utan fogsz jonni, ezt jo ha tudod. De ezt te mar most is latod gondolom, hogy elso a mama, masodik vagy csak te.
2009. okt. 29. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Igen, látom, csak nem voltam biztos benne, hogy jól. Ezért tettem fel a kérdést, hogy másoknak mi erről a véleménye. Köszönöm az eddigi válaszokat.
2009. okt. 29. 21:45
 8/12 anonim ***** válasza:
51%

Sok türelemmel, idővel változni fog, ahogy több minden összeköt benneteket. (Nem írtad, hány éves vagy: ha akartok, pl. gyerek...stb.) Főleg, ha gyereketek születik, érzi egyre inkább majd a másik családját a sajátjának. (Akkor is segíteni fogja az anyját, de már a családja a fontosabb.)

DE!!! Amiről írtam, az egy fiatalabb korosztály, 50 évesekről nem tudok nyilatkozni!!!

Sok függ anyóstól, ugyanis szerintem nem a férfi hibája, hanem az anya nevelte már gyerekkorától úgy ahogy, és egyszerűen nagyobb részben függ tőle, hogy mennyit "engedi", hogy áll ő hozzá. Ha pl manipulálja, akkor előbb utóbb rájön a férfi is, de ez egy folyamat, és hát nem tudom, 50 évesen mennyire rugalmas, nyitott az újra...

Ha így nyilatkozott a külf munka kapcsán, hogy nem akarja egyedül hagyni az anyját, az önmagában nem feltétlenül túlzott kötődés, hanem gondoskodás, szeretet jele szerintem. Viszont Te tudod, mennyi időt tölt vele, mennyire szól bele mindenbe anyós, és ha Neked ez sok, ha Te nem látod ettől önállónak az életeteket, akkor ez ezután is zavarni fog.

6 éve 30 éves volt a férjem, amikor megismertem, és kicsit más a helyzet, de már eddig is elképesztően sokat változott, javult minden!! Viszont nem hiszem,hogy újra bele mernék vágni, ha tudtam volna előre, ami rám várt...

2009. okt. 29. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
24%

Ha tényleg érdekel ez a férfi akkor meg kell tanulnod kompromisszumot kötni.

ha meg nem érdekel akkor hagyd ott.

De elég önző a kérdésed...ezt inkább meg kéne beszélni a pároddal, mintsem azon agyalni, hogy elhagyd...

Ezért tartanak itt manapság a kapcsolatok, ezért van ennyi összetört szív, mert az emberek szíre-szóra otthagyják a másikat a problémák elrendezése helyett...:S:S

2009. okt. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Ezer más problémánk is van, ez már csak hab a tortán.

Én már menekülnék, de ő nem hagyja.

2009. okt. 31. 07:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!