Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi az a pont amikor még...

Mi az a pont amikor még hallgattok a szülőkre?

Figyelt kérdés

Anyósomnak két gyereke van, egyikhez én mentem férjez. A sógornőméknél ünnepség lesz. Nem hívtak meg. Anyós tegnap kijelentette, hogy szerdán úgy csináljunk magunknak programot, hogy ünnepség lesz sógornőméknek és ott kell legyunk, orára legyünk ott értük, mert velünk jönnek autóval.

Nekünk is volt házassági évfordulónk, meghívtuk őket személyesen, azt mondták nincs idejük ilyesmire.

Férjem hallgatott akkor is és mostis,mondván, majd biztosan felhívnak.

Én majdnem robbantam...nekem anyám sem csinál programot, hanem megkérdezi, van e időm valamire és megkér, szerintem ez a természetes.

Mégis mit tehetnék ilyen esetben?

Jól megválaszolnék, hogy nekünk is volt, ők sem jöttek és meg sem hívtak,akkor miről beszélünk?


2013. jan. 29. 12:26
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Csak annyit mondanék, hogy tárgytalan a dolog, nem lettetek meghívva.
2013. jan. 29. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
63%

Mi megszabtuk a családunk határait, amikor közös életet kezdtünk. Kb. egy héttel előre egyeztetünk mindkettőnk szüleivel, ha valamit szeretnének tőlünk, de külön életet élünk tőlük teljesen. Azt gondolom, hogy ha a férjed nem szab határokat és nem kezeli a helyén a családját, azt vele kell megbeszélned, nem anyóssal vagy apóssal.

Mindig akkor keletkeznek az ilyen és ehhez hasonló problémák, amikor a férj vagy a feleség nem tud távolságot tartani a szüleitől, mert még nem nőtt fel, nem szakadt el teljesen (ez életkortól független, láttam már 35 éves kisfiút is, akinek időre haza kellett érnie adott napokon). Azt gondolom, hogy a férjeddel beszéld meg, mit vársz el tőle, és a családjától, hogy intézzétek ezeket a közös programokat, tennivalókat és tartsátok magatokat ehhez. Hallgasd meg a véleményét, keressetek mindkettőtöknek megfelelő megoldást. Anyósnak, apósnak ehhez semmi köze. Ők a végeredményt kapják meg. És kénytelenek lesznek alkalmazkodni. Az egyetlen probléma, hogy ennek nem most, hanem már hónapokkal, vagy évekkel ezelőtt itt lett volna az ideje. De jobb később, mint soha.

2013. jan. 29. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Amikor az anyós megtette a kijelentést, egyből rávágtam volna, hogy minket nem hívtak, nem is megyünk. Rövidre zárnám és kész.
2013. jan. 29. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Igen,már megbeszéltük ezt a férjemmel és elmagyaráztamneki, hogy fordított helyzetben, ha az én anyám ilyet cisnálna, minden szent leszállna az égből.És énmindig helyre teszem anyámat, ha úgy érzem, túl lép egy határt. Ő soha..és ezt mindig is szóvá tettem, nem sok eredménnyel. Nem tudom, hogy bírhatnám jobb belátásra.
2013. jan. 29. 12:46
 5/10 anonim ***** válasza:
Ú, de ismerős az ilyen anyós. Párom soha semmiért nem szól neki, hadja had mondja, majd úgyis úgy csináljuk ahogy mi akarjuk. De én nem bírom az ilyen őrmester anyóst. Eljön hozzánk, közli: "Bedagadt a cipőbe a lában, nem veszem le, így megyek be a lakásba". Párom ráhagyja, én meg tiszta ideg vagyok. Akárhányszor jönnek folyton takaríthatok utánuk. Tiszta igénytelenek. Wc-t nagyon szörnyű állapotba hagyják maguk után... Elmondta, hogy a lakásba mit hogy kell megcsinálni, gyereket hogy nevelhetem, milyen lehet az esküvőnk stb... És párom nem szól neki vissza, hogy otthon dirigáljon és ne itt. Totál kikészít. Én is kíváncsi lennék ilyen helyzetbe mit lehet csinálni.
2013. jan. 29. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Mi is anyósok leszünk, de előre kijelentem, hogy költözzenek jó messzire és majd hívjanak meg, ha akarnak!

nagyon zavarnak ezek a dolgok és nem egyedi esetről beszélek, mesélhetné estig.

Annyi minden rosszul esik és olyan szívesen kiadnám magamból. A férjem meghallgat, igazat ad és ennyi.A dolgok nem oldódnak meg maguktól, azért tenni kell....

2013. jan. 29. 12:51
 7/10 anonim ***** válasza:
86%

En nem mennek. Nem hivtak.

Egyebkent nalunk a csaladban a hazassagi evfordulo nem nagy unnepseg, hanem csak a hazasparra tartozik. Kiveve, ha nem valami isles evfordulo (25. pl.)

2013. jan. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó ez egy ilyen család, ahol ünneplik a wc-re menést is.
2013. jan. 29. 12:57
 9/10 anonim ***** válasza:
92%

Ha a férjed meghallgat és igazat ad az jó jel. Fogd a telefont, hívd fel anyóst, mondd el, hogy szervezzen más fuvarost mert ti nem lettetek meghívva, így nem is mentek. Ha nekiáll hápogni, mondd, hogy csak ennyit akartam és tedd le a telefont. Ha sosem mutatod meg, meddig mehet el, egyszerűen nem lesz határ. Vagyunk néhányan anyósok akik tudomásul tudjuk venni, hogy a gyerekünknek már új családja van, sajnos sokan nem így üzemelnek. Nekik meg kell mutatni.

A másik válaszolónak akinél az anyós nem veszi le a cipőt: vegyél két-három pár könyvtári papucsot, a kisfia meg kötözgesse rá anyuci lábára. Mikor meg elmennek wc-re, közvetlenül utána neked is kelljen elmenned, aztán jó hangosan jegyezd meg: anyám, ki hugyozta össze-vissza a budit?

2013. jan. 29. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kedves 9-es, most nagyon feldobtad a napom! :) Köszi a tanácsot! Bár ilyen anyósom lenne. :)
2013. jan. 29. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!