Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ebben az esetben?...

Mit tegyek ebben az esetben? Életem álmát törték össze 5 perc alatt.

Figyelt kérdés

Kiskorom óta kozmetikus akartam lenni,kisebb koromba én nem babáztam,meg játszottam mint a többi gyerek,hanem anyám sminkjeit kentem magamra,meg "sminkelőset" játszottam.

A tv-be se a mesét néztem hanem a kozmetikus,sminkelős műsorokat..Talán több kozmetikumom van,sminkem,meg minden ilyesmi mint 5 lánynak egyszerre...imádom az ilyen dolgokat..és imádnék ezzel foglalkozni..

Júniusban érettségiztem, és egyértelmű volt hogy kozmetikus képzésre megyek.Kedden el is kezdődött a suli,elmentünk orvosi vizsgálatra, ott kiderült hogy színtévesztő vagyok...

Tegnap ismét mentem suliba,majd óra közbe szólt az egyik tanár hogy menjek vissza vizsgálatra..már tudtam hogy baj van. Kegyetlenül a szemembe mondta az orvos hogy nem lehetek kozmetikus és hogy nem járhatok abba a suliba..

Onnantól kezdve sírtam,sírtam és sírtam..tegnap egész nap..

Ma is úgy keltem..Egyszerűen nem bírom feldolgozni.

És ami a legrosszabb hogy semmilyen szépészeti ágra nem jelentkezhetek a színtévesztésem miatt(fodrász,műkörmös stb) Semmi más nem érdekel ezen (ezeken) kívül..Én erre akartam tenni az egész életem..Mivel már mindenhol megtörténtek a beiratkozások,felvételik..nem tudom mihez kezdjek..már mindenhol elkezdődtek a sulik...itthon viszont nem ülhetek,és olyan dolgot se akarok tanulni ami abszolút nem érdekel...Mit tegyek? Hogy lépjek ezen túl?segítsetek kérlek.


2009. szept. 3. 07:21
 1/7 anonim ***** válasza:

Egyelőre tanulj masszázst, aztán majd kitalálsz valami kereülőutata. Max. otthon kozmetikázol, és a masszázsról adsz számlát.OKJ-s tanfolyamon, olyat még találtok. Otthon nem ülhetsz semmiképp. Van valami magyar találmány a színtévesztés kezelésére, vagy korrigálásaára. Itt van egy sikeres reklámcég, a főnöke színtévesztő. Pedig hát ott is egész nap árnyalatokkal dolgoznak. Legföjebb lesz egy szépségszalonod, és másokat alkalmazol. Te meg beugrassz masszőrként, és mondjuk arcmasszázst csinálsz- a hatóság felé. Amőgy meg azt csinálsz, amit akarsz. Ha a vendég megengedi. Magánúton megtanulhatsz a kozmetikáról is mindent.

De otthon ne ülj! A masszázson kívül tanulhatnál gazdasági ismereteket, később hasznát veheted. Vannak tanfolyamok. Manikűr, pedikűr?

2009. szept. 3. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Menj el egy OKJ-s fizetős kozmetikus tanfolyamra. Mondd el, mi történt, és kérd meg, h segítsenek. Hidd el vannak az életben kiskapuk.


Más kérdés, hogy színtévesztőként vajon milyen kozmetikus lesz belőled...

2009. szept. 3. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia. Próbálkozz más iskoláknál. Nem veszik mindenhol ilyen szigorúan, főleg akkor nem, ha OKJ-s képzés (tapasztalat). Ne add fel semmiképp! Ha ez az álmod, valósítsd meg, csak légy kitartó. :)

Sok sikert.

2009. szept. 3. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Vagy keress egy ismerős orvost.
2009. szept. 3. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mi az,hogy milyyen kozmetikus lenne belőle? A legjobb szerintem ezzel a hozzáállással. És ha most tudta meg,hogy színtévesztő,az nem lehet vészes,meg azok az össze-vissza pöttyök,sokszor én is elgondolkodik melyik szám,mi. Ha olyan nagy lenne a gond,feltűnt volna szerintem már neki,mondjuk a piros lámpánál...
2009. szept. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ne keseredj el. Hobbi szinten kozmetikázol és tanulj valamit amiből megélsz majd. Egy dologra nem szabad feltenni az életünket.
2009. szept. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
that demoman is a bloody spy!
2010. jún. 29. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!