Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek lehet hosszútávon...

Szerintetek lehet hosszútávon élni egy párkapcsolatban boldogan, testiség nélkül? El lehet ezt fogadni?

Figyelt kérdés
2012. nov. 30. 16:27
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
98%
Attól függ hány éves vagy. Nekem 14 évesen volt egy barátom, 2 évig voltunk együtt, és nem feküdtünk le, bár petting, ilyesmi volt. Nagyon jól megvoltunk. :) De azért most már felnőtt fejjel, én személy szerint nem bírnám ha nem lenne semmiféle testiség köztem és a párom között. Szerintem akárhogy nézzük, egy felnőtt, érett kapcsolatban szükség van rá, ez is a párkapcsolat része.
2012. nov. 30. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
82%
Hát nem. Még a Tövismadarakban sem sikerült, pedig ott aztán voltak akadályok.
2012. nov. 30. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem ez kizárt dolog, kivéve, ha nem vagytok mindketten aszexuálisak, de ugye az elég ritka... minden egészséges embernek van igénye a jó szexre.
2012. nov. 30. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 anonim válasza:
61%

Nem tudom, még nem próbáltam... :D De szerintem nem, elképzelhetetlennek tartom. A párkapcsolat pont a testiségben teljesedik ki. Ha az nincs, vagy legalább az erre irányuló vágy, akkor én baráti vagy max. testvéri kötelékről beszélek két ember között. De ha már ott van a vágy, akkor meg minek kínoznátok magatok?! Szóval szerintem igenis fontos alkotóeleme a jól működő párkapcsolatnak a testiség is, anélkül sosem lesztek felhőtlenül boldogok.

18/L

2012. nov. 30. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 anonim ***** válasza:
60%

Nem.

Az ember szaporodásra van tervezve.

Még ha az egyik fél esetleg valami betegség miatt nem is kívánná a szexet, a másik félnek egy idő után muszáj lenne félrejárnia.

Egészséges ember nem tudja egy életen át visszafogni magát csak mert muszáj, vagy minimum hogy nagy erőfeszítéseibe kerülne, úgy meg nem lenne épp túl boldog élete.


Ha esetleg belefér a kapcsolatba hogy néha-néha "lazíthasson" a másik, úgy már tökéletesen működhetne.

2012. nov. 30. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 A kérdező kommentje:
huszonévesek vagyunk. lány vagyok és az elmúlt egy évben a párommal eléggé elmaradtak az ilyen pillanatok. Előtte sem volt "nagyétkű", de most nekem ez nagyon nehéz. Ő mindig azt mondja, hogy fáradt, nincs kedve, nincs hozzá hangulata. Nem hiszem, hogy megcsal. Nem tudom, mit tegyek, nem akarom megcsalni és nem hiszem, hogy emiatt szakítanunk kéne, mert egyébként mindenben összepasszolunk. Próbálom elfogadni inkább, csak nem tudom, jó-e így.
2012. nov. 30. 16:37
 7/53 anonim ***** válasza:
83%
lehet hosszútávon is olyan párkapcsolatban élni, ahol nincs testiség.de nem boldogan. viszonylagos elégedettség elképzelhető, ha minden más körülmény adott: megértés, tisztelet, kényelem, jó anyagi körülmények, stb. de a teljes boldogsághoz hozzátartozik a testiség is. szerintem ezt egyébként soha nem lehet elfogadni. el lehet temetni, el lehet fojtani a vágyat egy ideig, de újra és újra felszínre tör majd.
2012. nov. 30. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 anonim ***** válasza:
72%

Ha mindketten ilyen beállítottságúak akkor igen. De legtöbb helyen csak az egyik fél tartózkodik a másik vágyik a szexre. Illetve egy idő alakul ki, először csak csökken a mennyiség. Legalábbis én ezt látom.

Szerencsére nem vagyok ilyen helyzetben, pedig mi is együtt vagyunk 15 éve. Fogalmam sincs hogyan reagálnék arra ha a férjem egyszer csak nem akarna lefeküdni velem. Nekünk fontos a szex. Ha én változnék, akkor szerintem azért lefeküdnék vele, hiszen úgy vett el. Bár nem tudom, hogy mennyire jó a másik félnek, ha tudja hogy nem jó amit csinál. Vagy folytonos tettetés? Hát nem tudom mi a megoldás. De szerintem szex nélkül nem működik egy normális kapcsolat, ha a másik vágyik rá. Előbb-utóbb gondok lesznek.

Vannak már egy specializálódott pszichológusok szerintem érdemes egyet felkeresni!

2012. nov. 30. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 A kérdező kommentje:
Szerintetek akkor mit kéne tennem? Csak azt ne mondjátok, hogy beszéljem meg vele, mert már legalább ezerszer próbáltam, és minden más taktikát is. Semmi sem használ, tényleg semmi.
2012. nov. 30. 16:41
 10/53 anonim ***** válasza:
88%
Lehet az öreg királyra indul be és nem a királylányra.
2012. nov. 30. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!