Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rangon "alul" házasodni. Még...

Rangon "alul" házasodni. Még mindig létezik 2013-ban is?

Figyelt kérdés

Példaként.Van mondjuk egy 25 év körüli főiskolás férfi, aki beleszeret az iskolában egy szegény lányba, akit egyedül nevelt az anyukája egy albérletben.A fiú szülei nagyon gazdagok, nem nézik jó szemmel, hogy feleségül venné a lányt... Ilyen csak a filmekben van?

Mi a véleményetek, vagy esetleges tapasztalatotok a témáról???


2013. febr. 2. 22:12
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
97%
Én ismerek egy párt ahol pont fordítva van, főiskolás lány + saját lakás, kocsi stb. összejött egy nagyon rendes, de szegény családból származó fiúval, aki egyébként dolgos, és egyre feljebb jut a munkahelyen csak hát nincs saját kocsija, háza stb. na most a lány szülei fúrják a kapcsolatot, mert szerintük a lány többet érdemelne, elég birkák mert pont örülniük kéne hogy egy rendes sráccal jár a lány...
2013. febr. 2. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
35%

Szerintem simán van még ilyen.

Mondjuk te is lenézed valamiért a lányt. Mert a férfira azt írod férfi, míg a nőre azt hogy lány. Szóval neked is vannak ellenérzéseid.

2013. febr. 2. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
88%
Létezik, sajnos. A családunkban nagybátyáméknak van pénzük elég szépen, egyébként is mindenkit lenéznek, de a vejüket... Két lány unokatesóm van, az egyik egy gazdag idi.ótához ment, aki pluszba csalja fűvel-fával, a másik egy a semmiből jött, de normális, rendes, odavan a feleségéért és a gyerekeiért. Az első a JÓ nekik.
2013. febr. 2. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
42%
van ilyen, igen. Én relatív jó módú családban nőttem fel, én magam soha nem érdekelt a barátnőim pénzügyi helyzete, de a szüleimet nagyon zavarta. Sokáig egy szakács lánnyal jártam, ami nem is rossz szakma, de a szüleim nem nézték jó szemmel és szakítottunk, mert sajnos ahhoz van kötve hogy minden örökséget én kapjak majd, ha magamhoz illő párt találok.(Mármint pénzügyi értelemben hozzám illőt.)
2013. febr. 2. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
90%

Inkább újralétezik. A jobb módúak más társadalmi körökben forognak, mások az igényeik, mint a szegényebbeknek. Nagyon sokszor sznobok is.

Több ilyen esetről is tudok. Ritkán sikerül a házasság. Vagy a szülők miatt romlik meg a kapcsolat.

2013. febr. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem manapság a szülők sok mindent nem tudnak tenni. Ha a pár szereti egymást a szülők engedélye nélkül is együtt lehetnek. Ismerek olyan párokat akik nem tartják a kapcsolatott a szülőkkel, pont ezért.

Egyébként én nagyon nem értem miért kell valakit elítélni azért mert albérletben nevelkedett.

2013. febr. 2. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Exem anyjának az volt a baja velem,h anyám egyedül nevelt fel,meg h tesomnak van gyereke de nemházas. Nem illettem a fiához,mert az ő családjukba ez nem divat :D
2013. febr. 2. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Jó h van, én így jártam.

Apóséknak számtalan benzinkút, szal hiába közelebb van jóval a fizetésem a 200hoz mint a 150-hez buktam a dolgot 2,5 után, főleg h a szüleim rokkantnyugdíjasok.

Szépen a hátam mögött fúrtak, végül az ex megunta és dobott egy apóséknál is menőbb vállalkozó fia miatt.

Persze ahogy lenni szokott egy évig ment a seggnyalás, majd kiderült, h a pasi fűvel-fával csalja az exem.

Ennyi.

2013. febr. 2. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Utolsó hány éves volt az anyós jelölt. Azén nagymamának is ez volt a szövege. Komolyan emlékszek, hogy gyerekkoromba állandóan ezt beszélte, hogy elvált ember gyerekéhez ne menjek soha mert az nem tudja milyen áldozatokkal jár a család és csak elvált ember lesz. Mondjuk az én nagyim már 100. éves lenne, így nem hiszem hogy ugyan az a korosztály.
2013. febr. 2. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
52%

#2-vel értek egyet.

Nagyon jól gondold át ezt az egészet,mert téged a szüleid teljesen más szellemben neveltek,mint a szegény lányt.

Az élet ez esetben arról fog szólni,hogy a lánynak szüksége van rád+ az anyagiakra,te viszont nem sokat fogsz érni a lány nélkül,tehát neked meg lelkiekben lesz szükséged rá.

Viszont nem irigylem a lányt,mert rettentő lenézéseken fog keresztül menni a szülők,leendő anyósa által.(tapasztalat)

Ha te szereted és ki fogsz majd mellette állni,akkor vedd el,azonban ha nem fogsz mellette kiállni bizonyos problémákban(hanem mondjuk inkább anyuci mellett),akkor inkább hagyj neki békét és ne menjetek bele.

Hozzá teszem,attól még lehet akkora a szíved,mint egy ház.

Nem könnyű ügy,de kivitelezhető!

2013. febr. 2. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!