Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rangon "alul" házasodni. Még...

Rangon "alul" házasodni. Még mindig létezik 2013-ban is?

Figyelt kérdés

Példaként.Van mondjuk egy 25 év körüli főiskolás férfi, aki beleszeret az iskolában egy szegény lányba, akit egyedül nevelt az anyukája egy albérletben.A fiú szülei nagyon gazdagok, nem nézik jó szemmel, hogy feleségül venné a lányt... Ilyen csak a filmekben van?

Mi a véleményetek, vagy esetleges tapasztalatotok a témáról???


2013. febr. 2. 22:12
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Először is leszögezném, hogy aki csak a pénze után ítél meg egy embert arról megvan a nem túl szép véleményem. Ugyanakkor látom az érem másik oldalát is. Viszonylag tehetős családból származom, nem túl nagy városban élünk mindenki ismerte már a nagyszüleimet is. Kicsit én is "rangon alul" mentem férjhez, de ez a kutyát nem érdekelt, a szüleim is első perctől elfogadták, sőt szeretik a férjem. Bátyám elvett egy lányt, akivel egyébként az égvilágon semmi gond, kedves, rendes, szereti a testvéremet. De van egy olyan család mögötte akiktől a falnak megyünk. Régebben például megtették, hogy a családunkra hivatkozva halmoztak fel adósságot, amit utána nem fizettek, vagy mentek édesanyámhoz pénzt kérni, emellett vagy egy elég sajátságos stílusok, elég ha megszólalnak. Az egész család ilyen, szülők, testvérek, csak sógornőm lett valami csoda folytán normális. De a családja mellett azért kiáll, ami persze érthető. A lényeg, hogy nem egy kellemetlen percet okoztak, szóval én valahol megértem az előítéleteket is.
2013. febr. 2. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Én gazdag szülő lennék egy fiúval. Amikor a fiam megismerte a menyasszonyát nekem és az apjának sőt a közelebbi családtagoknak sem volt kifogása ellene. Én nagyon szeretem mert okos lány,talpraesett, és ami a legfontosabb imádja a fiamat ás a fiam is őt. Engem nem érdekel hogy szegény. hogy az anyja egyedül nevelte egy kis albérletben. Kit érdekel ez? Ettől csak jobb ember lett, mert tiszteli, szereti az anyját, és tudja, értékeli a pénzt. De érdekes módon a baráti körömben volt aki szóvá tette,hogy nem vagyok normális hogy engedek a kapcsolatnak hiszen mi gazdagok vagyunk a lány szegény, és tuti haszonleső.De csak nevetek ezen. Ha a pénz érdekelné akkor már most is kihasználhatná a fiamat mert ő most is minden kívánságát lesi. Engem és a férjemet csak az érdekel hogy az egyetlen fiúnk boldog legyen. Tudja hogy minden az övé lesz egyszer, és hiszem hogyha feleségül veszi akkor pénzkérdésben is megfognak egyezni. Szóval kedves kérdező, sokszor nem is a szülők hanem a körülötte lévő társaság mondatja a szülőkkel mi a helyzet... A gond az hogy sok szülő megakar felelni a társadalom elvárásainak..hát mi nem..
2013. febr. 2. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

2. hozzászóló.


Nem nézek le senkit, ezt tök véletlenül írtam :-) ha nem hívod fel rá a figyelmem.... bár valóban jobban hangzana a mondatban a fiú szó :-)


Egyébként (lány) nő vagyok én is

a kérdésem csak fikció. Onnan indult, hogy valami hasonló témájú filmet néztem, kíváncsi voltam, hogy 2013-ban ez miként működik a való életben. Akár fordított is lehetne a szituáció...

Ilyenkor a szülőket nem érdekli, hogy a gyermeke boldog? Persze más neveltetést kaphatnak, azonban alap dolgokban csak kell egyezniük nem?

2013. febr. 2. 22:58
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Sose felejtem el, mikor párom ide hozott hozzájuk. Egy idő után kaptam hideget-meleget, mert rossz családból származom. :D (érts: szüleim nem diplomásak)

Aztán fel kellett dolgozniuk, hogy ez nem így működik ám, hogy a fiúk szerelmét elzavarják és kész, azóta már jóban vagyunk, rájöttek, hogy ettől még ember vagyok. :D (ennek 7 éve)

2013. febr. 2. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
25%
En nem állnék szòba olyan pasival,aki gazdagabb(uj gazdag) nálam, én a barátom mellõl is leléptem annak idején, mert az õ szülei diplomások voltak az enyémek nem. Pedig szegény azt sem tudta meg, hogy miért hagytam el. Egyszerüen megijedtem a különbségtõl.
2013. febr. 2. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a rangon alul házasodás valami egészen mást jelent. Ha egy szegény rendes lányt, vagy egy gazdag rendes lányt választana a gyerekem, annak örülnék.

Ha ha mondjuk valami maffiózó roma famíliába akarna beházasodni, akár gazdagok, akár szegények nem tetszene. Az is rangon aluli még, ha az okos gyerek párja, nem csak iskolázatlan, hanem kifejezetten buta is.

Ha két értékes okos emberről van szó, az más, de vannak olyan jellemhibák, esetleg neveltetésbeli hiányosságok, amik boldogtalanná tehetik az én gyerekemet is, és ezt igyekeznék megakadályozni.

2013. febr. 3. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
van ez nem változik,kicsi különbség még elmegy de ha nagy a rés az már nem
2013. febr. 3. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Mindig is lesz ilyesmi,legalábbis amedig lesznek proliribik,haszonlesők stb.Egy szülő nevelje meg a gyerekét,tudni kell mit szabad s mit nem!
2013. febr. 3. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

nálam a rangon alul inkább a társadalmi osztályt, beállítottságot vetíti elő.


pl nekünk, illetve leginkább a családomnak jobban ment a szekér mint a nagyzolós osztálytársaimnak, mégis én vagyok a földönjáróbb lélek, nem éreztem magam soha gazdagnak, feljebbvalónak. igaz, a származásom is egyszerű paraszti, míg ők már abba születtek, h a nagyszüleik, dédszüleik földbirtokosok, gyártulajdonosok voltak.


emiatt sosem zavarta anyámat, h egy nyolcadik kerületi panelgyerek lett az én életem párja. kulturált, tanult, intelligens családból származik, ő is jó egyetemet végzett, jó helyen dolgozik.

igaz neki nem vettek a szülei lakást, nem volt úgy kinyalva a popsija gyerekkorában mint nekem, de a családomból senkinek nem volt rá egy rossz szava sem.


ha egy gyerek jó nevelést kapott, akkor max szegényebbet vagy épp gazdagabbat választ társául, de pl. egy értelmiségi család sarja sosem állna le egy prolival.

2013. febr. 3. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

19-es


Van abban valami amit írtál.

Nem is prolinak mondanám...

Hanem pl. Van egy tényleg tanult, művelt család (hozzáteszem a diploma nem egyenesen arányos az értelemmel és a műveltséggel) és van egy kevésbé tanult, a "világ dolgaival" nem igazán tisztában lévő, de nagyon rendes kedves, jóravaló emberekből álló mondjuk úgy "munkás család". Pl. egy közös ebédnél, vagy társasági eseménynél nem igazán tudnak sok témához hozzászólni, ami valóban kellemetlen lehet nekik. Viszont sok olyat látok, hogy buta szülők értelmes "gyermeke" itt is írta valaki.

Mi sem vagyunk gazdagok. Apukám egy sima szakmunkás (nagyon jó) és a testvérem is, anyunak érettségije van. Bátram merem állítani, hogy műveltebbek az átlagnál. Rengeteget olvasnak, tisztában vannak a dolgokkal. Egy 4 tagú Diplomásokból álló családot simán kenterbe vernénk egy műveltségi vetélkedőn :-)

2013. febr. 3. 15:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!