Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, hogy "visszakap...

Mit csináljak, hogy "visszakapjam" a testvéremet?

Figyelt kérdés

A bátyámmal régen nagyon jól megvoltunk 15 év korkülömbség van köztünk, úgyhogy sohasem veszekedtünk, mindig a szárnyai alá vett. Neki bármit elmondhattam, amit a szüleinknek nem. Sokat szórakoztunk még kisebb koromba. De egy éve megismerkedett egy nővel, aki hitgyülekezetekbe jár. És azóta kb olyan mint ha kimosták volna az agyát. Állandóan azzal idegesít, hogy térjek meg én is, mert így nem lesz örök életem és nem fogunk tovább élni együtt a mennyekbe, meg hogy ne feküdjek le a barátommal esküvő előtt mert az bűn (mintha bármi köze is lenne hozzá). Ezen kívül, vagy dolgozik, vagy hitgyülekezetbe jár, és már semmiről nem lehet vele beszélni. Akármit mondok neki, akkor is tuti arra a témára kanyarodunk vissza, hogy térjek meg. És már nagyon elegem van ebből. Nem vagyok hívő és nem is leszek. Ő meg ezt nem tudja felfogni.

Én megértem, hogy 30 évesen már van éllettársa, meg külön életet él, de nagyon rosz, hogy így megváltozott. Annyira hiányzik. :(


2013. febr. 3. 14:00
 1/9 anonim ***** válasza:
Ezellen már smmit nem tehetsz,nem fogod tudni megváltoztatni sajnos!
2013. febr. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

Megint egy kamu kérdés, ami provokációt akar szülni.Csak azért, mert te a másik oldalhoz tartozol.

Meg az alaptalan koholt dolgok, amikor szektázták a gyülekezetet... Nem unod még?


Abból is látszik, hogy koholt, mert mindenről lehet beszélgetni mindenkivel, de joga van a másik embernek elmondani a véleményét, még akkor is ha neked nem tetszik a válasza.

Ő elfogad téged-te vagy az aki nem tudja elfogadni, az ezoterikus szarságjaid miatt. És akár tetszik akár nem, akkor is bűn és jól mondta a tesód.És senkit nem kötelezhetsz arra, hogy egy légtérbe legyen egy olyan emberrel aki mágiával foglalkozik, mikor tisztában van azzal, hogy ez milyen személyiségromboló és milyen harcot idéz elő egy szellemileg élesebb embernél. Nem véletlenül tiltja az ige az ilyen cselekedeteket.És nem fog neked bólógatni olyan cselekedetekre, amik a saját rombolásodat idézik elő.

2013. febr. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
A HGy-et meg ha köpködtetni és mocskoltatni akarod, akkor most már csak saját magadat égeted elég keményen, mert ma Magyarország 3.legnagyobb egyháza, Nemzetközileg elismert Egyházról van szó, ahová Európából nagyon sok ember jön. Ugyanis ma Európában a Pünkösdi karizmatikusok központjává vált.
2013. febr. 3. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

-.-"

Sajna nem kitalált történet. És miattam legyen hívő, én elfogadom csak engem ne idegesítsen ezzel. És tényleg nem lehet vele semmiről beszélgetni, mert röktön áttér a vallásra, ami engem marhára nem érdekel.

2013. febr. 3. 14:49
 5/9 eric_one ***** válasza:
0%
Szerintem az a probléma hogy Te túlságosan szélsőségesen kezeled ezt a helyzetet. Ha szeretted a testvéredet, akkor most is szeretned kellene függetlenül hogy megváltozott a világnézete. De a leírásodból is az jön le hogy Te nem akarsz hallani arról ami Őt foglalkoztatja. Azért szeretné hogy megtérj mert szeret Téged, és félt. Szerintem legyél nyitottabb, és ne ilyen elutasító, és meg fogod látni Ő ugyanaz a testvéred, de már más értékeket vall magáénak, de attól még ugyanaz.
2013. febr. 3. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
52%
sajnos a szekták ilyenek, de remélhetőleg észhez tér magától :( te nem nagyon tudsz mit tenni.
2013. febr. 4. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Utazzatok el együtt egy olyan országba hosszú időre, ahol nincs kereszténység. Ne tartsátok a kapcsolatot az otthonnal.
2013. febr. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
52%

Ja igen, ők szüzek az élettársával? Várnak a szexszel a nászéjszakáig? Mikor lesz az esküvő?

Zsarold azzal, hogy elmondod, hogy már nem szűz. Hozd fel folyton a volt nőit, ha nem baj neki a "zsarolás", csak hogy kellemetlen legyen a számára!

2013. febr. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szóval azt mondod, hogy a bátyád erősen hívő.

Legközelebb, amikor azzal zaklat, hogy térj meg, mondd azt, hogy a Bibliában meg van írva, hogy minden ember saját maga választja meg a vallását. (ez igaz)

Szóval ha azzal jön, hogy térj át, akkor gyakorlatilag ellenszegül Istennek

2013. febr. 5. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!