Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám zsarol engem is és a...

Anyám zsarol engem is és a testvéremet is! Mit csináljak hogy ne zsaroljon minket lelkileg?

Figyelt kérdés
Anyám nincs túl jó anyagi hyelzetben bár annyira rosszban sem..tesom külföldön él és én is.Bár most tesomnak sincs pénze mert most volt az esküvő,nekem meg egy halom adóságot ki kell fízetni.Anyámék elváltak apámmal,de ő sem tud neki adni pénzt,így vagy tőlem vagy hugomtól várja a csodát.Nekem mindig azzal jön hogy bezzeg amikor otthon laktam 1 évig nem volt munkám és ő etetett és ott laktam nála,ez igaz is tény és való..de miért kell lelki zsarolásba kezdeni és cirkuszolni,én örülök hogy végre kijutottam és a kezdek a saját lábamra állni hogy nem függök senkitől és semmitől most elkezd itt zsarolni,meg tesomban is lelkiismeret fudolást kelt,pedig tesom nagyon sokszor küldött neki haza pénzt,de most nem tud.Meg hogy az apánk is milyen szemét hogy ő is kint dolgozik és ahogy itt hagyta a sza.rba egy fillért nem tud neki küldeni,pedig már adott neki 2 szer is 200 eurot plusz egy számítógépet is kapott tőle.Tény hogy nincs túl jó helyzetben,de miért mástól várja a csodát?Neki is lenne lehetősége kimenni dolgozni mert már ő is dolgoztott kint 3 évet,referencia levelei vannak amivel tudja is bizonyítani.Azt mondta ő már nem akar kimenni ő itthon akar dolgozni,ezt megértem,de időlegessen miért nem lehet kimenni addig amíg egyenesben nem jön és ott tudna félre tenni,ehelyett engem hibáztat hogy bezzeg amikor egy évig nem dolgoztam akkor ő tartott el,igaz is,de ezt úgy adja elő mintha nekem lenne köszönhető ahol most tart...
2012. okt. 18. 19:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
És tőlünk mit vársz?
2012. okt. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Azt hozzá tenném hogy abban az 1 évben ,az ágyamat használtam,egyszer tusoltam, és nap 1-szer ettem valami olyan kaját amit kb 500 ft-ból össze lehet hozni.Mondtam neki mindig nekem nem kell nagy cucc,vegyem valami parizert meg ebédre csinálok valami olyat amiből olcsón kilehet hozni kaját és 2 napig el eszegetem,szóval a havi plusz kiadása így rám 10-15 ft volt kb havonta.Ha egyenesbe jönnék,akkor úgy is segítenék neki és fogok is,de nekem most épp elég gondom van.1 milliót ki kell csengetnem,arra gyűjtök most..
2012. okt. 18. 19:14
 3/13 A kérdező kommentje:

ma 19:14


Semmit nem várok...

Csk tanácsot vagy hogy miért csinálja ezt?Miért kell zsarolnia?

2012. okt. 18. 19:15
 4/13 anonim ***** válasza:

Semmit nem várok...

Csk tanácsot vagy hogy miért csinálja ezt?Miért kell zsarolnia?



Hogy pénzhez jusson.


Ez most segített?

2012. okt. 18. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

ma 19:21


Hát persze ez egyértelmű,de ő is dolgozik és ő is kimehetne..Kiíváncsi vagyok ebbe a helyzetben mit csinálnátok..

2012. okt. 18. 19:23
 6/13 anonim ***** válasza:
82%
Ne adjatok neki pénzt! Egyikőtök sem, ha nem bírod hallgatni a zsarolását, akkor inkább ne beszélj vele! Azt mondod lenne lehetősége külföldön dolgozni? Akkor, ha meg akar élni valamiből, és nem a nyakatokon lógni, akkor ki fog menni szépen dolgozni, összeszedi a pénzikéjét, de azt ne várja, hogy ITT Magyarországon a nyakába hull az álommunka, mert inkább elbocsátanak, mint munkaerőt alkalmaznak...
2012. okt. 18. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
19%
Az egy év alatt egyszer tusoltál?
2012. okt. 18. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

ma 19:25


Persze hogy kimehetne,vannak referencia levelei ahol jó munka erőnek van feltűntetve és 3 évet húzott le..itthon is van munkája neki,és ha nagyon akarná akkor ez is jobban menne neki ha áldozna néha a hírdetésekre is..

2012. okt. 18. 19:27
 9/13 A kérdező kommentje:

ma 19:26


Igen egyszer:DDD

Természetesen naponta..vagy azt nem írtam oda?

2012. okt. 18. 19:28
 10/13 anonim ***** válasza:

Nem hal éhen, ha nem adsz pénzt.

Beszéld meg vele, köszönöd szépen a támogatását, ha baj van, és tudsz, te is segítesz, de most nem áll módodban.


Ne hagyd magad lelki terrorban tartani, ha erőszakoskodik, légy kemény.

A gyermeki szeretet az egyetlen, amivel "tartozol" neki, nem más.


De azért gondold el, hogy ha tényleg nehéz helyzetben van, segíts, nehogy olyan legyél, mint ő.

2012. okt. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!