Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan kell levállni a szülökr...

Nagy33 kérdése:

Hogyan kell levállni a szülökröl és testvérröl pénzügyileg? 30eves vagyok. Èn dolgozom, jó állásban, de mindig nemdolgozo testveremet, és a szüleimet kell támogatnom. Szóval azért ki is vagyok használva, és elörelépni alig tudok.

Figyelt kérdés
Van valakinek ötlete? Túl lelkiismeretes vagyok az a baj.

2012. dec. 17. 22:33
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
82%
Beszéljétek meg,hogy mennyivel kötelező beszállni a közös költségekbe.A fennmaradó összeget saját számládon kezeld,esetleg kegyes hazugsággal mondd azt,ha kölcsön kérnek,hogy lekötötted a pénzt,és nem akarsz elesni a kamatoktól.Egy-két sikertelen próbálkozás után már nem lesz lehúzás.
2012. dec. 17. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
78%
Nekik, hármójuknak mennyi a havi bevételük, és mennyi a rezsitek?
2012. dec. 17. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
78%
Kevés az infó. Tesód miért nem dolgozik és mióta? aa szüleid nyugdíjukból nem jönnek ki vagy még nem nyugdíjasok? hol laktok nagyváros vagy falu?A megoldást senki nem mondja itt neked meg egyedül TE tudsz lépni valamilyen irányba.
2012. dec. 17. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Nem sok, de meg lehet belöle élni, csak ami pénzük van, hülyeségekre költik. Nem lakunk egy háztartásban amúgy. èn külön albérletet fizetek.
2012. dec. 17. 22:42
 5/17 A kérdező kommentje:
A tesóm egyrészt lusta és azért nem dolgozik, igazából csak pár hónapot dolgozott idáig es most 34 éves. Szüleim nyugdíjasok, és velük lakik a tesóm.
2012. dec. 17. 22:45
 6/17 A kérdező kommentje:
Végül is én arra lennék kíváncsi, hogy lelkileg hogy megy az, egy új háztartást elkezdeni, egyedül vagy akár párral együtt, es nem állandóan az összes megtakaritott pénzt a testvérre költeni...mert ezt tettem idáig.
2012. dec. 17. 22:47
 7/17 anonim ***** válasza:
81%
Marha egyszerű. Mondd, hogy nincs. Felnőtt emberek, oldják meg maguk.
2012. dec. 17. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
82%
A "nem" egy nagyon hasznos szó:)
2012. dec. 17. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Èppen ezt nem tudom eldönteni, hogy milyen mértékig kell egy testvért és szülöt támogatni? Jól keresek, de lakásom még nincs...
2012. dec. 17. 22:54
 10/17 anonim ***** válasza:
85%
Ha van pénzük, csak elszórják, akkor mi a gond? Külön is élsz, fizikailag már nem vagy otthon. Akkor megmondod nekik, hogy pénzforrás beszüntetve, mert saját otthonra (és családalapításra) gyűjtesz, és kész.
2012. dec. 17. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!