Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » SOS! Mit tehetnék ilyenkor?...

SOS! Mit tehetnék ilyenkor? Teljesen ki vagyok borulva!

Figyelt kérdés
Anyám elég sokszor elfelejt vagy rosszul emlékszik dolgokra. 55 éves. Ez még nem öreg. Volt vizsgálatokon semmit nem állapítottak meg. Sztem az italtól lehet mert elég gyakran iszogat. Ma is rosszul emlékezett egy dologra. Én meg ideges lettem és azt mondtam ha nem iszogatnál talán tudnád hogy történt. Merthogy épp eközben is iszogatott. Ezzel jól megsértettem. Nem szól hozzám. Ugyanis akárhányszor említem neki hogy nem kéne innia rögtön a plafonon van és ordít. De idegesít egyrészt hogy rosszul emlékszik a dolgokra másrészt meg ha iszik felvesz egy hülye fölényeskedő arrogáns stílust és teljesen kifordul magából. Mit tehetnék?
2013. febr. 3. 20:23
 1/6 secret. válasza:

Szia!

Ugyanebben a helyzetben vagyok, csak talán az én esetem súlyosabb, mivel édesanyám teljes mértékben alkoholista.

Nagyon nehéz.

Próbálj higgadt lenni, beszélni vele, hogy miért iszik? Miért van szüksége rá?!

Mondd neki, hogy menjetek el sétálni, esetleg moziba, csináljatok közös programokat, ahelyett, hogy iszik.

Beszélgess vele sokat, sokat, sokat.

Az én anyukám már kiskorom óta iszik, ebbe kellett felnőnöm, és hidd el, nem egy leányálom volt sem a gyerekkorom, sem a mostani életem.

Hány éves vagy egyébként?

Kitartás!

(20/L)

2013. febr. 3. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Sajnos ez alkoolizmus. minden alkoholista támad ha szembesítik a problémával. Amig ö nem akar ezen változtatni semmit nem tudsz tenni.
2013. febr. 3. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
22 éves vagyok. Szoktunk sétálni meg programok is vannak de mindig megtalálja a módot arra hogy igyon. Mindennap iszik igaz nem túl sokat de nála a kevés is meglátszik. Viszont ha elmegyünk valahova akkor nem iszik tűrtőztetni tudja magát mert tudja hogy kifordul magából teljesen ha iszik és sztem nem akarja lejáratni magát. Viszont nem járhatunk állandóan vendégségbe. Beszélni nem lehet vele erről. Számtalanszor próbáltam.
2013. febr. 3. 22:05
 4/6 A kérdező kommentje:
Csak fáj látni hogy így viselkedik az anyám és hogy ezzel mennyire árt az egészségének. Feledékeny lett idegileg instabil. Az alkohol még ha nem iszik ipari mennyiséget de sok kicsi sokra megy. Éveken át szinte minden nap 1-2 pohár... néha többet is. És tehetetlen vagyok. Rámtámad ha van egy alkalom mondjuk karácsony és megiszok én is egy pohárkával hogy na ugye és még én mondom rá hogy iszik.
2013. febr. 3. 22:09
 5/6 anonim válasza:
Ez elég nehéz téma. Annyit tudsz tenni szerintem, hogy beszélgetsz vele erről. Ha nem akarja abbahagyni, akkor nem is fogja. Tehát azt kell elérni, hogy ő akarja letenni. Nehéz az biztos. Ismerősöm apja iszik már kb 30 éve és ő megmondta mindenkinek, hogy hagyják őt békén, felnőtt ember majd ő tudja. Az ilyennel meg nem tudsz mit kezdeni sajnos.
2013. febr. 4. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Anyám is pont ezt mondja hogy szóljak bele. :(
2013. febr. 4. 16:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!