Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Teljesen megváltozott, mit...

Teljesen megváltozott, mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Apukám kb. 8 éves korom óta külföldön dolgozik, kb. 1 hónapra jött haza mindig egy évben, de közben intenzíven tartottuk vele a kapcsolatot. 13-14 voltam, amikor elváltak a szüleim. Utána is rendesen támogatott engem is, tesómat is. Egészen így volt ez két évvel ezelőttig, amikor megismerkedett egy nővel. Azóta bármikor segítséget kérek tőle olyan, mintha a fogát húznák. Nagyon rossz anyagi helyzetben élünk anyukámmal (tesóm már házas és külön él). Jelenleg pályakezdő vagyok és munkát keresek, szóval még az a minimális ösztöndíj+diákmunkából származó havi bevételem sincs. Magától eszébe sem jut megkérdezni, hogy szükségem van-e valamire, ha meg én kérek, akkor kínos csend van és néha nagynehezen küld 5 vagy 10 000 forintot. Hozzáteszem, kb. 1 millió forintot keresnek ketten havonta (közös albérletben vannak egy éve). Most nemrég felhívott, és mondtam neki, hogy ha tud, támogasson még, amíg nem találok munkát, erre még azt sem mondta, hogy nem, csak kinyomta a telefont. Hozzáteszem, sosem követelőztem, nagyon ritkán kérek tőle. Más szülőkön azt látom, hogy még az utolsójukat is inkább a gyereküknek adják. Vajon miért határolódik el valaki ennyire a bajba jutott gyerekétől?
2012. nov. 13. 13:27
 1/10 anonim ***** válasza:
90%

Valószínűleg erősen befolyásolja az új párkapcsolata. Nézd reálisan a dolgokat, ha együtt lakik a párjával, kicsi az esély arra, hogy rá fogja beszélni édesapádat, minél többet költsön rátok, hiszen akkor kevesebb marad kettőjüknek.


Egy ismeretlen nő ritkán tud ennyire önzetlen lenni a párja gyermekeivel, a saját érdekeit nézi, édesapád pedig nem akar ellentmondani neki.

2012. nov. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%

Kérdezd meg, ki tud-e juttatni téged is külföldre, tud-e neked valami munkát.


Biztos szívesebben venné, ha nem pénzt kérnél tőle, hanem relatív segítséget.

2012. nov. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem akkor nem érdemes tőle segítséget kérni.Én hagynám a francba és talpra állnék egyedül.Tudom,nem könnyű,de hát annak sincs sok értelme,hogy olyanért nyúzd,ami nem érdekli.Majd megjön az esze,ha szakít a barátnőjével,vagy nem.
2012. nov. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
68%
Sajnalom, en tamogatnam a gyerekem, ebbe senkinek nem lehetne beleszolasa! :(
2012. nov. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
53%

Én elsősorban kiváncsi lennék, hogy a külföld mit takar.

Csak mert én is "külföldön" vagyok. És pontosan tudom, hogy ami otthon egy millió az kint nem annyit ér. Én is a párommal élek kint. Tudod otthon egy 1 szobás lekást 30-40 ezerért lehet bérelni de kint (ha jó áron kifogod) akkor kb 240 ezer forint. Plusz rezsi és a többi...

Könnyű kimondani, hogy 1 millát keresnek 2en. De a nő fizujához apucinak nincsen köze.

Irod, hogy mindig rendszeresen támogatott. Gondolom ez a támogatás nem havi kötelező 20.000ft GYT volt. Tehát mondhatni nem volt rossz apa. " Jelenleg pályakezdő vagyok és munkát keresek" Nem feltétlenül kell rögtön a szakmádban elhelyezkedi. Lejebb lehet adni a mércét, ha ennyire szügséged van a pénzre és ami van elkell vállalni. Aztáán ha közbe jön egy jobb tovább lépni.

Nem várhatod el, hogy egész életetben apucika támogasson.

2012. nov. 13. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 5.ik válaszoló akkora egy bunkó vagy.. Próbálj meg itthon elhelyezkedni, én pályakezdő vagyok.


Munkaügyi hivatalba is voltam mondtam h már a közmunkát is elvállalnám bementem mindenhova mindenhonnét elküldtek.

Másik városba is kutattam a munkát de mindenhol leépítés van, a nyugdíjasok helyet nem vesznek fel embert.


Betanítani nem akarnak! 1 olyan ismerősöm van aki dolgozik az apja cégénél..


Úgyhogy szerintem nyugodtan bocsánatot kérhetsz

2012. nov. 13. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Dehogynem várhatod el, ezért az apád, úgy hívják az ilyet, hogy szülő 5-ös válaszoló, hallottál már erről??


Igenis kötelessége támogatni a gyerekét, ha az bajban van, a kérdező rossz körülmények között van, de tudod miért nem segít? MErt az apádnak sikerült egy olyan rib@ncot megismernie, aki a gyereke ellen uszítja az apádat. Láttunk már ilyet, szokványos történet. Apád szégyellje magát, de nagyon, tenni nem tudsz semmit, mert ..(és most egy csúnyát mondtam volna)

Kinyomja a gyerekének a telefont? Féreg.

Igen, kedves kérdező! A szülő az utolsóját is odaadja a gyerekének! Bár nem mindenkinek való gyerek, mint az ötöskének sem!

2012. nov. 13. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha eddig támogatott és "csak" azóta ilyen mióta azzal a nővel együtt van, akkor nagy valószínűséggel eléggé befolyásolja az asszonyka. Próbáld meg elmondani neki, ha lehet személyesen, hogy mit érzel, mit vettél észre. Ha normális ember és szereti a gyerekeit, akkor belátja, hogy gáz van (bár ez a külső szemlélők szokták inkább észrevenni, aki az adott helyzetben van, az sokszor későn kapcsol). Jobb tanácsot sajnos nem tudok adni.
2012. nov. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha az eddigiek során más miatt is felhívtad apukádat amiből ő is érezhette, hogy nemcsak "pénzeszsák"-nak nézed, hanem tényleg téged is érdekelt, hogy ő hogy van, akkor valóban segíthetne. Én ismerek olyan gyereket nem is egyet, akinek csak akkor jut eszébe felhívni az apját, ha meg akarja kérdezni, hogy ezt vagy azt megveszi-e, kifizeti-e? Tudod ilyenek is vannak. Ez esetben nem csoda, ha ilyen a reakció. Viszont nagyon jó ötletnek tartom, hogy kérj segítséget tőle munkavállalás terén.
2012. nov. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Valószínű az a problémája, hogy huszonéves korodban miért kell neked még pénzd adni, hiszen gyerekként rendesen támogatott, tanítatott téged. Mostmár nem teszi szivesen, és mindegy mennyit keres, azt a pénzt amit megkeres inkább a saját jólétére fordítja. Végül is megteheti. Hozzáteszem nem tudhatod mire megy el a pénze, tud e adni egyáltalán: lehet hitelük van és törlesztenek, lehet felújítanak... Gondolom szívesebben venné apukád, ha a lábadra állnál már és nem tőle kérnél pénzt. Én is inkább azt javaslom, kérdezd meg tudna e valami munkát neked! Ha látja, hogy meg akarsz dolgozni azért a pénzért és nem csak kérsz, akkor biztos szívesen segít.
2012. nov. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!