Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mit csináljak?...

Szerintetek mit csináljak? Elmennétek a ballagásra?

Figyelt kérdés
A bátyámék tavaly elváltak, mert a felesége még nem élte ki magát, és ő még szórakozni akart. A bátyámat nagyon megviselte az egész 20 kilót fogyott és a mai napig látom rajta, hogy még mindig szenved. Tegnap eljött a lánya és meghívott a (8.os) ballagására, de az utána lévő ebédről egy szót sem ejtett.Azt az anyja csinálja. Ő az anyjával él, és csak akkor jár haza az apjához, ha pénz kell neki.Nem tudom, hogy mit csináljak,elmenjek-e meg hogy mit vigyek ha elmegyek. Az ebédre semmi féleképp nem mentem volna mert az anyjának a rokonai lesznek meg nekem 3 gyerekem van és autó nélkül oda nem tudnánk eljutni ahol az ebéd lesz.
2012. jún. 12. 08:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én elmennék, mert egyrészt meghívott, másrészt mégis csak közeli rokon. Később megbánhatod, ha nem mégy el. Ilyen rokoni kapcsolatban igazából nagyobb ajándékot szoktak adni, de ebben a helyzetben érdekes kérdés. A helyedben virágcsokrot persze mindenképpen vinnék, de azon felül valószínűleg maximum pár ezer Ft értékű ajándékot. Ha anyagilag megterhelő számodra, akkor valószínűleg maradna csak a csokor.
2012. jún. 12. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Elmennék, persze.

Nem a te dolgod "igazságot tenni" ebben az esetben, téged meghívott, számít rád.

2012. jún. 12. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha egyébként is tartod a kapcsolatot az unokahúgoddal, én a helyedben elmennék. Ha nem szoktatok találkozni, úgy hív meg, az kicsit ajándékszerzés-szagú (még ha nem is a gyerek ötlete).
2012. jún. 12. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A ballagásra menj el, legalább a tesód (gondolom azért ő is ott lesz) nem fog a tömegben egyedül álldogálni. Most vigyél neki egy csokor virágot.

Majd később a helyedben megbeszélném a tesóval, hogy csinálnánk közösen a lányának külön ballagási ebédet, és akkor majd ott meglepiként kapna valami nagyobb értékű ajándékot. Azon viszont a kislány anyja nem lenne ott.


Szerintem ez így lenne jó a tesódnak is, a lányának is, és ha a szervezést, főzést-sütést magadra vállalod, akkor még mindenki praktikusnak is tartaná.

2012. jún. 12. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nagyon ritkán kb évente 2-3 szor jön el az unokahuma a nagyobbik fiamhoz. Az hogy én csináljak ballagást, az megint nem jó, mert az én két gyerekem keresztelőjére nincs pénzem. gyesből + családiból élünk. A bátyámnak is elég most kifizetni a feleségét. Ott is télen volt gáz és villany kikötés is.
2012. jún. 12. 12:40
 6/7 anonim ***** válasza:

4-es vagyok.

Egyszerű ebédre gondoltam, ahova megívod a tesódat is és az ő lányát is, hogy azon a ballagás együtt-ünneplését meg tudják egymás közötti is oldani.


Nem tudom, milyen keresztelőről és egyebekről beszélsz.

Persze, ha ez sem fér bele, akkor akár hívtak a ballagási ebédre, akár nem, ha nincs keret ajándékot vinni, akkor úgysem mentél volna el, csak a ballagásra. Oda pedig elég egy bokréta virág.

2012. jún. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Bocsi: megivod = meghívod
2012. jún. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!