Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Azt hogy ordít, és üvöltözik...

Azt hogy ordít, és üvöltözik valaki a családjával azt miért nem evszi senki komolyan?

Figyelt kérdés

Apám mindig ivott, ha meló után hazajött, és amúgy is ideges volt a munkahely miatt(amiről sem én, sem anyám semmit nem tehettünk) de ha ivott, még idegesebb lett, pedig azt akarta, hogy majd megnyugtatja az alkohol, és elalszik. De sosem ez történt...

A személyisége az olyan, hogy mindenbe beleszól. mindenhez van köze, Ő mindenről tudjon, és mondjn rá valamit.

Na ha ivott, mindig ordított, és üvöltözött, velem meg főleg anyámmal, de ugye én voltam az oka, mert ha valamiért elkezdett ordítani velem, és megmondtam, hogy "nem én tehetek róla!" akkor oda fordult anyámhoz, hogy "látod ezt?! Visszaszól a gyereked! Az apjának! Hogy neveled ezt a gyereket!? Felesel!? Ha te nem neveled meg, majd Én megnevelem!"

És anyám emiatt a mindennapos idegeskedés, meg ordibálás miatt, minden másnap sírt...

És ezért rohadtul gyülölöm az apám!

És amikor valaki megkérdi, hogy mi van apáddal, nem tartod vele a kapcsolatot? Miért?

Akkor elmondom neki azt, hogy 19 évig csak sírni láttam az anyámat mosolyogni soha az apám miatt.

Akkor felteszik a kérdést: "És verte is anyádat?" Akkor mondom, hogy nem.

Erre minden ember reakciója: "Jaaaj, hát akkor nem volt olyan rossz!"

Most komolyan. Miért nem veszik ezt a dolgot komolyan?

Ezek az emberek, mint mindig kiderül, nekik normális szüleik voltak, nem volt mindennap idegeskedés, stressz, egy hangos szó sem, csak nagyon ritkán. És azt hiszik, ha nem ütik meg az embert, az nem lehet már olyan rossz.

De igazuk lenne?

Akkor mondhatjuk, hogy nincs gazdasági válság, meg szegénység, amíg az ember kitudja fizetni a doboz cigit nem?



2013. febr. 3. 17:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
18%

Azért mert elég sok ember úgy nő fel, hogy üvöltözik az apja minden hülyeségen.

Annyira rossz volt miért nem vált el anyukád?

2013. febr. 3. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Az sem jó, ha valaki lelki terrorban tartja a családját, de hidd el, hogy az tényleg rosszabb, ha valaki lelki és fizikai terrorban tartja a családját.

Az én apám is ilyen típus volt, de örültem, ha csak ordított anyukámmal és nem esett neki a nyakának.:(

És igen, neked is rossz volt és megértem, hogy ezek után nem vagy róla pozitív véleménnyel és nem tartod vele a kapcsolatot, de valóban akár még ettől is rosszabb lehetett volna, ha a keze is eljár.

2013. febr. 3. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

"Annyira rossz volt miért nem vált el anyukád?"


Szerinted én nem kérdeztem meg már 2 milliószór tőle?

Mert hogy Apám dolgozott, és nem tudott volna hova menni vleem mikor kicsi voltam meg minden.

2013. febr. 3. 17:53
 4/16 anonim válasza:
100%
Hmm..Ismerős a helyzet ez volt nálunk is,és úgy mint nálatok 19 évig,nagyon nehéz volt nekünk is sajnos,most apa el ment dolgozni messzire tőllünk és kb.2-3 havonta jár haza,vagy még akkor se,de ezt a nyugalmat,ami most van ezért csak hálát adok a jó istennek,tőllem is kérdezik,hogy nem hiányzik vagy ilyesmi,de ilyenkor nyelek egy nagyot,és azt mondom "de hiányzik,, amúgy meg nem.De neked pedig csak azt tudom igy ismeretlen ként üzenni,hogy fel a fejjel,szard le a negatív véleményeket,akik nem voltak ebben a helyzetben benne,sose fogják meg érteni ezt a problémát. sajnos ilyen hülye világban élünk,hogy az ilyen családi problémákat le szarják a nagy emberek. :(
2013. febr. 3. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
85%

ma 17:47


ezt komolyan kérdezed itt GYK-n? hogy miért nem vált el?

Nézz körül miket javasolnak az ittlevő okosok a válni készülő embereknek....tudod, a gyerek miatt ne, inkább gyűlölje meg a szüleit meg azt lássa hogy nem lehet a világon boldognak lenni....mert hát szegény olyan lelki törést szenved a válástól. Jah, nem a gyerekkel való női bosszútól, neeem...

2013. febr. 3. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
78%
Pedig a lelki terror ezerszer rosszabb a fizikainál. Sokkal mélyebb nyomot hagy. Persze a fizikai terror mellé sokszor társul lelki is, de néhány esetben még így is jobb, mint a csak lelki. Éppen azért, mert az emberek többsége nem érti meg, mi abban a rossz. A fizikait meg mindenki elítéli (az is, aki egyébként csinálja).
2013. febr. 6. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
80%
A szomszédok már rég megsüketültek így nem hallanak semmit.
2013. febr. 6. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Legközelebb mondd azt a kíváncsiskodóknak, hogy erről nem akarok beszélni.
2013. ápr. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Na, ilyenkor kellett volna elválni. Megkeseredett édesanyád és a Te életed is. Nem tudsz mit tenni, mint utólag levonni a tanulságot a saját életedre, párkapcsolataidra vonatkozóan.
2013. aug. 14. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

azok nem veszik komolyan, akik nem élték át. akiknek a szülei mindig kedvesek, aranyosan voltak, néha kiabáltak csak, ha valami nagy hülyeséget csinált a gyerek. ők nyilván el sem tudják képzelni, hogy milyen az, amikor mindig megy az üvöltözés, a sértegetés, megalázás, stb. mert nekik a kiabálásról annyi jut eszükbe, amennyit átéltek, és az semmi ahhoz képest, mint amit te is átéltél. nem tudják milyen az, amikor megszólalni se mersz otthon, mert tudod, hogy akármit mondasz, úgyis rossz lesz.

de szerencsére vannak szülők, akiknek a gyerekei nem tudják meg, hogy milyen ez az igazi üvöltözés 0-24-ben. ők azok, akik ezt nem is fogják soha megérteni.

2013. aug. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!