Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elvárhatja a barátnőm tőlem,...

Elvárhatja a barátnőm tőlem, hogy hagyjam ott az egyetemet és dolgozzak rendesen, mert lett egy babánk és költözni akar? Mit csinálnátok a helyemben?

Figyelt kérdés

Fiatalok vagyunk, 21 évesek, született egy babánk fél éve (nem terveztük). A szüleimnél lakunk, ő állandóan nyafog, hogy itt nem jó neki, nem szereti a családom. Valóban nem rajonganak érte, de azért emberien állnak hozzá. Diákmunkám van, ő kap a gyerek után pénzt, több bevételünk nincs, ebből nem tudunk albérletet fenntartani illetve meg is élni. És a sulit sem akarom abbahagyni. 2 és fél évem van még hátra. Most azt mondta, hogy ha nem költözünk el albérletbe akkor szakítsunk, ő visszamegy a szüleihez, de az meg 3 órás autóút, akkor ritkán látnám a kislányomat.

Ő akarta megtartani a gyereket, akkor szerintem kibírhatna még ennyi időt. Nem várhatja el, hogy minden lehetőséget eldobjak magamtól. Inkább örülnie kellene, hogy itt élhetünk ingyen, a rezsibe sem kell beszállnunk.

Nem akarom elveszteni a lányomat. Költözzek el velük?



2013. febr. 4. 10:07
1 2 3 4 5 6 7
 1/62 anonim ***** válasza:
93%

én nem hagynám ott az egyetemet

-ez az én véleményem-

2013. febr. 4. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/62 anonim ***** válasza:
41%
Levelezőire nem tudsz átmenni,hogy mellette dolgozhass és eltudnátok onnan költözni?!
2013. febr. 4. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/62 anonim ***** válasza:
32%
Igen! Gyereked van, ami felelősséggel és lemondással jár. Nem lesz belőle semmi bajod, ha 1-2 félévet passziváltatsz. nem kell otthagyni az egyetemet, csak szüneteltetni. Mi az, hogy ő akarta a gyereket? Már itt van, gondolom te is szereted, ezért fájna, ha messze lenne, de így már együtt kell róla gondoskodnotok, és nem a nagyszülők nyakán lenni! Sajnos ez ilyen dolog. Képzeld el azt is, hogy a párodnak mennyi mindenről kellett már és még mennyi mindenről kell lemondania 21 évesen a babája miatt és láss túl a saját aktuális igényeiden. Én 23 éves vagyok, most született babám, és most egy évet passziváltatok az egyetemen, aztán úgy tervezem, hogy folytatom. Ez nem a világ vége
2013. febr. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/62 anonim válasza:
80%
Szerintem sem kellene ott hagynod az egyetemet, foleg ha igy is megvan az anyagi hatter, amire szuksegetek van. Minnel elobb kezdesz dolgozni, annal elobb fogod megunni. A baratnodnek meg javaslom, hogy kezdje el megszeretni a csaladodat. Besuelj vele, probald meggyozni. Nem veheti el toled a lanyodat!
2013. febr. 4. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/62 anonim ***** válasza:
85%
nekem úgy tűnik te csak a baba miatt vagy már vele ... ennek következtében ne áldozd fel a jövődet a hisztije miatt
2013. febr. 4. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/62 A kérdező kommentje:

Nem akarok levelezősre menni, mert ahol dolgozni akarok (kezdek beépülni) ott kíváncsiak még a jegyekre is, levelezős diplomásként fel sem vennének.

Halasztani nem tudom lenne e értelme, hisz 2 év múlva is lakni kell valahol, enni kell. A barátnőm fizetéséből nem fogunk megélni, havi 80 ezret keres. Na én pont nem akarok így járni.

Tudom, hogy nekem kellene eltartanom a lányom, de most ez van. Engem is zavar egy kicsit, meg is szólnak mások is a helyzet miatt, de inkább lenyelem most, később legyen jó. Nem értem a barátnőm miért nem gondolkodik előre.

A gyereket tényleg szeretem, ettől függetlenül nem akartam. A kettő nem függ össze. Ő akarta megtartani, akkor nem én fogom feladni az álmaimat.

2013. febr. 4. 10:25
 7/62 A kérdező kommentje:
Jelenleg tényleg úgy érzem a lányom miatt vagyok vele. De ha majd nő akkor remélem változik a helyzet, és visszatalálunk egymáshoz mi is. Legalábbis ezt szeretném, nem akarok messze élni tőlük
2013. febr. 4. 10:27
 8/62 anonim ***** válasza:
91%
Ne hagyd ott a sulit. Akkor sem tudnátok albérletbe menni, ha dolgozni fogsz. Ott az első bérleti díjon kívül ki kell fizetni egy vagy két havi kaukciót. Miből? Ami a gyerek után jár, az gondolom el is megy a gyerekre, a te fizetésed pedig valószínűleg nem lenne elég az albérletre, rezsire plusz a havi kiadásokra. Jó lenne, ha ezt a barátnőd is végiggondolná. A semmire nem lehet gyereket vállalni...
2013. febr. 4. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/62 anonim ***** válasza:
98%

Ne hagyd ott az egyetemet, és ne hagyd magadat sem zsarolni. Inkább örülnie kellene, hogy el vagytok látva. Ha hazaköltözik a szüleihez, ugyis visszamegy hozzád, ha szeret. Most azt hiszi, hogy otthon jobb lenne neki, vagy albérletben. Kitartás mondd neki és utána jobb lesz minden.

Ha most ott hagyod az egyetemet lehet sohasem fejezed be, mert mindig kell a pénz valamire, az sem biztos, hogy estin tudnád folytatni.

Utazzon többet a szüleihez, azt megtehet a feleséged.

2013. febr. 4. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/62 A kérdező kommentje:
Éppen el tudnánk menni, van egy kis megtakarításom, ha dolgoznék (+ mellékállás) szűkösen ki tudnánk jönni. De nem akarok életem végéig így élni.
2013. febr. 4. 10:30
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!