Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak a barátnőmmel...

Mit csináljak a barátnőmmel aki nem akar rendesen tanulni?

Figyelt kérdés

mármint nem az hogy segghülye lenne vagy bármi....csak az van,hogy ő órán figyel a tanárra (legtöbbször) és amit órán megjegyez,azt tudja és ennyi


és így összehozott egy 2es dogát töriből


meg amikor verset kell tanulni,csak annyit mond rá,hogy -Minek tanuljam meg b@szki,most 10 év múlva azért leszek raj,mert tudom a husztot vagy mivan?!


viszont kémiából és fizikából pl színtiszta 5ös,mert a tanárok tényleg jól magyaráznak


viszont a többi tantárgyból nem is tanul szinte,mert szerinte úgy nem lehet tanulni,hogy oda b@sznak lé egy könyvet hogy -Olvasd el! hanem normálisan el is kellene magyarázni...de persze a matek tanárunk egész órán a műkörmét igazgatja,vagy sms-ezget...


és az a legrosszabb,hogy az anyja azt hiszi,én vezettem a barátnőmet ilyen rossz útra


közbe nem,csak most így 7.ben már eléggé elszállt magától,azt mondja,hogy szerinte rohadtul nem tanulunk semmi olyasmit,ami nélkül meghalna...


mit csináljak vele?


már volt olyan,hogy áthívtam magamhoz,és felajánlottam,hogy tanuljunk együtt,belement,de ahogy elkezdtem neki felolvasni a föci könyvből,észrevettem,hogy már a szoba másik végébe van és piszkálja a játékaimat...aztán mondtam neki hogy figyeljen,erre ott ült,tisztára úgy nézett ki mint aki rendesen figyel,erre mikor mondtam neki,hogy mondja el amit megjegyzett,kinyögött néhány szót...bár még ezzel is többet haladtunk,mint a suliba órán a tanár...


félek,hogy ha így folytatja,meg fog bukni,pedig mi úgy terveztük,hogy egy középsuliba megyünk,de ha nem veszik fel,akkor nem tudunk együtt menni :S


mit csináljak vele?


13/L


2011. okt. 28. 15:39
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
én a helyedben nem szeretném, hogy egy ilyen ember legyen az a barátnőm a középiskolában.. csak visszahúz. az én barátnőm sem tanult és a gimi kezdete óta (ő szakközépbe ment) nem is nagyon tartjuk a kapcsolatot. a mostani osztályomba viszont megismertem egy lányt, aki jobban tanul nálam, ő nagyon húz előre. szerintem fontosabb az életed mint egy ilyen demotiváló barátnő. amúgy csak elfecsérli a képességeit :/ szomorú, de ha ő nem akar rajta változtatni, akkor te hiába is szeretnéd..
2011. okt. 28. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen igaza van. nem az a típus, aki görnyed fölötte és úgy magol. Az indokaiban is igaza van, egy kicsit nyersen van megfogalmazva, de igaz.

Ha a fizikát és kémiát szereti, az nagyon jó! Abban az irányban tanuljon tovább.

Azért a többiből sem kéne megbukni, de inkább azt nyomja még jobban, ami igazán megy.

2011. okt. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat :)


de első,akkor nekem miért nem szabadna barátkoznom vele,mikor lehet,pont én vagyok az,akinek előre kéne húzni? csak az a baj mondjuk hogy nagyon makacs és legtöbbször nem merek neki szólni hogy tanuljon mert attól félek,veszekedés lenne belőle :Sde ha kinyitnám a számat,lehet hogy én is olyasmi lennék mint neked az a lány aki húz előre....nem?

2011. okt. 28. 16:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!