Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válni akarok! Két közös...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válni akarok! Két közös gyermek van és félünk! Testi és lelki fenyegetés egyaránt! Válópert nem adtam még be. Hova forduljak ki tud segíteni? Addig is van e jogom akár a távol tartáshoz akár a láthatás megvonásához? Hogyan fogjak hozzá?

Figyelt kérdés
November végén mondtam hogy válni akarok ha lehet békésen a gyerekek miatt!!Dührohamot kapott tört zúzott!Decemberben eltűnt két napra a rendőrségen is voltam!A lakás az Én örökségem,és hitelből építettük amit már Én fizetek!Ha el is viszi a lányokat csak engem szid!!Zárat cseréltettem és nem engedem be mert most már a gyerekek is félnek!Nem akarnak hozzá menni.Azóta a gyerekeim szemtanúi voltak a kocsiban ülve hogy két ember fogta vissza hogy ne jöjjön nekem!!A gyerekek és Én is már félünk tőle!!Inni kezdett és akkor beszámíthatatlan.Azt mondta hogy soha nem fog békén hagyni és tönkretesz!EL akarja venni a gyerekeimet is.Hova forduljak mert már az utcán is félek és nem állok senkivel szóba nehogy bárkit is bántson!!Kitől kapnék segítséget??

2013. jan. 19. 10:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
jaj hát ő kevés ahoz elvegye a gyerekeket főleg,hogy vedel agressziv vadállat.jelentsd fel zaklatásért.
2013. jan. 19. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

1., Rendőrség feljelentés (megfelelő indokkal - volt-e tetlegesség vagy csak fenyegetés, stb..). Értelme nincs, de LESZ NYOMA, ami nagyon fontos

2., Válópert beadni

3., Távoltartási végzést kérni

4., Ideiglenes gyermekelhelyezést kérni

5., Lakhelyetek szerinti családvédelmist felkeresni, elmondani neki mindent, ő segíteni fog.


Ha az ingatlan a te különvagyonod az jó, mert akkor kizárhatod a férjed. Más kérdés, hogy ő kérheti majd a felújítás anyagi vonzatának rá eső részét, de ettől még nem jöhet be hozzád.

A gyerekek hány évesek?


Onnantól, hogy beadtad a keresetet a válásra és bejelented, hogy külön éltek (kényszerkijelentés a lakcímetekről javallott) lehet kérni a gyerektartást is a férjtől.

A láthatásról nem tilthatod le, de kérheted a védőnő közbenjárásával, hogy egy semleges helyen (pl. a családvédelem által biztosított helyszínen) felügyelet alatt láthassa a gyerekeket.

2013. jan. 19. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a gyors hasznos válaszokat!9 illetve 11 évesek.A lakásunk egy tetőtér ami az Én25% a húgom 25% anyai örökségünk és Apukám a haszonélvezője de a férjem neve sehol nem szerepel csak az építési engedélyen.A láthatást soha nem is akartam megvonni tőle mert tudom,hogy szereti a gyerekeit de amit legutóbb művelt a gyerekek szeme láttára nem akarják látni sőt még telefonon sem akarnak vele beszélni.Távol tartást illetve ideiglenes gyermekelhelyezést csak a kereset benyújtása után kérhetek?Levélben vagy személyesen?Azt mondta ha beadom a válópert akkor elkezdődik a kasza!Egy idegbetegbe ment át.Mivel 19 év együttélés után már nem tudom mire képes,de nem akarom megvárni,hogy bárkinek fizikálisan baja legyen de legfőképp a gyerekeimet féltem hiszen félek hogy összeroppannak!!
2013. jan. 19. 11:14
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem tudom bárki is fog velem foglalkozni a rendőrségen ha csak testi fenyegetőzés volt!De félek tőle.Azt szokták mondani,hogy míg nem folyik vér.....
2013. jan. 19. 11:17
 5/11 anonim ***** válasza:
De jegyzőkönyvet fognak felvenni! (csinálni tényleg nem fognak semmit). Amire hivatkozva bíróságon kérhetsz távoltartást! Mert ha csak úgy kéred az lesz a bíró első kérdése, hogy "mire fel", ha eddig nem volt semmi gond...
2013. jan. 19. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.Biztos nem Én vagyok,voltam egyedül ilyen szar helyzetben,de borzasztóan félek és féltem a gyerekeimet!!Senki,már a legjobb barátai sincsenek rá hatással.Egyszerűen olyan mintha teljesen elment volna az esze!!Folyton azt ordítja hogy elveszem az éltét.Egyszer küldi a szerelmes sms-eket utána meg fenyeget és Én vagyok a világ ku...ja!Nem tudom,hogy ki ő valójában.19 év együttélés után nem tudom,hogy még mire képes!!!Félek!
2013. jan. 19. 11:51
 7/11 anonim ***** válasza:

Jól értem azután kattant be, hogy kijelentetted, hogy válni akarsz?


Nyilván akkor az elveszett családja az okozója minden problémájának.

Nem tudom pszichológus segíthet-e.


A többinek a menetét leírták a többiek, ez éppen ideiglenes megoldás, de nem orvosolja a férjed problémáját.

2013. jan. 19. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az ügyvéd: ha feljelented kiskorú veszélyeztetése miatt fogják felelősségre vonni (1-5 év).
2013. jan. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Pszichológus??Engem akart minden áron már öt éve oda küldeni!!Mindig azt mondta az Én fejemben vannak a hibák!!A szabadnapomon végigdolgoztam a háztartás körüli teendőket ő meg asszisztált a távirányítóval a kezében.A gyerekekkel semmit nem foglalkozott!!Nyílt órán soha nem volt még!!Négy éve már hogy azt harsogja hogy ő dolgozik és fáradt és soha sehova nem viszi a gyerekeket csak Én.Azt mondta kb két hónapja,hogy egy férfinak a hasa legyen tele és a zacskója üres és akkor lesz boldog!!Na nekem innentől kezdve nem kellett a házasélet sem....!!Én 35éves vagyok de már más dolgok kerültek előtérbe.Nem mondom az is fontos de már akkor amikor az ember lánya azt érzi,hogy olyan mint egy cseléd meg egy örömlány akkor valami nem jó!!!!
2013. jan. 19. 13:25
 10/11 anonim ***** válasza:
21%

Akkor kellett volna kezelni ezt a problémát, de komolyan. Jó, mostmár késő bánat és nyilván mind a ketten hibásak vagytok.

Talán nyugodtan kellene erről beszélni,hátha sikerülne. Bár nem tudom ezek után mennyire megvalósítható ez.

Hogy kommunikáltok? email, telefon?

2013. jan. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!