Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy beszéljek édesanyámmal...

-esztimeszti kérdése:

Hogy beszéljek édesanyámmal arról, hogy le akarok feküdni a barátommal?

Figyelt kérdés
Anyum nagyon szigorú, és sokszor azt is leszabályozza, hogy meddig maradhat itt a barátom. Nem veszi komolyan az érzéseim, és még nagyon gyerekesnek tart. Hogy tudnám megváltoztatni a véleményét? Sokat segítek itthon, hogy érzékeltessem, hogy már nem vagyok gyerek. Eddig még azt se mertem kérni, hogy had aludjon itt a barátom... Apropó, ha itt tartunk: azt hogy kérdezzem meg? L/16

2013. febr. 4. 19:05
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
32%
A 16 évesek azok a gyerekek, akik már felnőttnek gondolják magukat...
2013. febr. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
64%
Azt sem merted megkérdezni, hogy nálatok alhat-e? Tényleg nem vagy már gyerek, esztimeszti...
2013. febr. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
62%
az ilyet nem kell megkerdezni, csak siman csinaljatok, neki ezt nem kell tudnia
2013. febr. 4. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
80%

Viselkedj úgy, hogy komolyan gondolja a kapcsolatotokat.

Szerintem nagyon szép dolog, hogy anyukádtól kérsz tanácsot, ritka az ilyen, én örülnék ha majd az én lányom tőlem fog ilyesmit kérdezni...

Mond el neki, hogy te komolyan gondolod ezzel a fiúval és szereted és ő is téged. Talán hívd el többször hozzátok, hogy anyukádék is megismerjék, akkor jobban fog ez menni.

Sok sikert! Ügyes légy!

2013. febr. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Igen, nem merem, mert félek, hogy elítél. Eddig mindent megbeszéltünk, de őt ez a felnövés téma eléggé érzékenyen érinti. Nem, nem akarok felnőni, eszem ágában sincs, csak zavar, ha legyerekeseznek, amikor úgy érzem, hogy a gondolkodásom már egyáltalán nem gyermeki. Az ő beleegyezése nélkül meg biztosan nem fogok semmit csinálni, amikor megígértem neki, hogy ha valamire "készülünk" szólok. De egyenlőre nem tudom, hogyan kellene "tálalnom".
2013. febr. 4. 19:21
 6/17 anonim ***** válasza:
78%

Mekkora lenne tőle egy ilyen válasz:


Rendben kislányom Evetke, de a szabályok értelmében az elsőnél én is ott leszek :D


És ott majszolgatná a csokis perecet amíg toljátok :D


Elvileg dédszüleink idejében még így ment :D

2013. febr. 4. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
83%
ez jo volt xD
2013. febr. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
71%

Sehogyan sem, mert nem tarozik rá. Ez a te döntésed. Talán engedélyt akarsz kérni rá?


Arra ügyeljetek, hogy védekezzetek a nemkívánt bébi és az esetleges nemkívánt nemi baj ellen. Ennyi.


"Sokat segítek itthon, hogy érzékeltessem, hogy már nem vagyok gyerek."

Rosszul érzékelteted. Ez éppenhogy azt suigallja, hogy nagyon is gyerekl vagy, aki anyuka akaratának vakon meghajlik. Vagy talán le akarod kenyerezni anyukát? Az sem éppen felnőtt gondolkodásmódra és viselkedésre vall...

Lehet, hogy tényleg korai neked még a szex, és szeretethiány ellen egy plüssmackó volna a jobb megoldás. De te tudod. Te vagy a felnőtt... :)

2013. febr. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem meg akkor leszel készen rá, ha anyukáddal is rendezni tudod a viszonyod. Beszélgess vele sokat . Nem csak erről, arról , hogy ő hogy éli meg azt, hogy nősz, kérdezd meg az érzéseit, milyen volt neki ennyi idősen, emlékeztesd azokra az évekre, amiket ő élt át. Nem egy nap alatt kell ezt tálalni, fokozatosan. De nagyon-nagyon sok beszélgetéssel nyiss felé, oszd meg vele a gondolataid, hogy szerinted milyen most az életed, milyen jövőt képzelsz el, (hogy lássa, terveid is vannak), hogy érzed magad, és milyen a kapcsolatod. Ha sokat mesélsz, baráti viszonyt építhetsz ki vele, és akkor nem képzel a mondataid mögé többet, mint amennyi valójában van benne. Aztán ha elérkezettnek látoda hangulatot, időt, vesd fel a témát. Kérdezd meg, neki mikor volt az első, mire kell ilyenkor figyelni... intim téma, de ha elvárja, hogy szólj, akkor nyitnia kell neki is. Én ezzel próbálkoznék. Nagyon vidám, barátnői viszonyt is ki lehet alakítani egy anyával, nem csak a "para-viszony" létezik! Próbálkozz!
2013. febr. 4. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
37%
az elozo valaszolonak: te mekkora egy hulye vagy. Nem is erre van szuksege
2013. febr. 4. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!