Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy beszéljek édesanyámmal...

-esztimeszti kérdése:

Hogy beszéljek édesanyámmal arról, hogy le akarok feküdni a barátommal?

Figyelt kérdés
Anyum nagyon szigorú, és sokszor azt is leszabályozza, hogy meddig maradhat itt a barátom. Nem veszi komolyan az érzéseim, és még nagyon gyerekesnek tart. Hogy tudnám megváltoztatni a véleményét? Sokat segítek itthon, hogy érzékeltessem, hogy már nem vagyok gyerek. Eddig még azt se mertem kérni, hogy had aludjon itt a barátom... Apropó, ha itt tartunk: azt hogy kérdezzem meg? L/16

2013. febr. 4. 19:05
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
37%

"Anyu, szeretném ha nálam aludna a barátom."

Hidd el, ő ebből tudni fogja hogy mit akartok csinálni.

Majd tedd hozzá, hogy..

"De előtte tudnál tanácsot adni hogy védekezzünk?"

Ebből tudni fogja, hogy felelősségteljes vagy.

2013. febr. 4. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Majd akkor leszel érett meg felnőtt ha meg mered mondani édesanyádnak és nem itt kérdezgetsz h hogyan. Én elmondtam édesanyámnak. És mikor arra került a sor h gyógyszert írassak akkor édesapámnak is. Pedig az ő reakciójától még akkor is tartottam.

Egész addig amíg azt sem mered megkérdezni h ott aludhat-e, csak érettnek hiszed magad. Mint sok kortársad.

Am mióta vagy a fiúval?

2013. febr. 4. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
77%

Kedves hozzászólók jó lenne nem nagyképűsködni... Anya is többféle van. Az én anyám egy elég katonás asszony volt mindigis. Bajaimmal hozzáfordulni (lelki,testi) inkább nem....... Tiltás az ment ezerrel. Az első barátommal sokáig jártunk, kb lesz*rta ha fogamzásgátlással fordultam hozzá. Miután egyszer elutaztunk az egyik rokonához, édesanyám ennyit mondott: "Nem tudom, hogy náluk hogyan fogtok aludni, úgyhogy csak óvatosan." Kösz szépen...

Nőgyógyászhogy nem kifejezetten jutott eszébe engem elvinni, vagy hogy ugyan lányom el kéne már menned. Néha felmerült a téma, meg "hogy na akkor jelentkezzünk be", és eddig jutottunk. Szóval most is óckodok a turkálós procedúrától, de egy ideje tervezem, hogy barátnőmmel elmegyek, mert anyámmal inkább NEM!


Most lehet rám köpködni kedves hozzászólók!


25L

2013. febr. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
59%
Anya szeretem a barátomat és gondolkodom rajta hogy esetleg több is legyen köztünk kézfogásnál meg csóknál. Tudom hogy védekeznünk kell és fogunk is ha eljön az ideje, de szeretném tudni, hogy tanácsolsz e még valamit.
2013. febr. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
82%

Sehogy. Miért kéne róla beszélned? Fel vagy világosítva gondolom, innentől rád és a barátodra tartozik. Védekezzetek, ennyi. Én is 16 évesen feküdtem le a barátommal és a kettőnk magánügye volt (na jó, barátnőkkel kitárgyaltuk, de nem kértünk engedélyt senkitől). Ha felnőttnek érzed magad, viselkedj úgy, különben csak a szád jár.

L20

2013. febr. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
49%

Szia!

szerintem az én anyám még rosszabb mint a tied... szobafogságra küldött, mert kiderült, hogy már nem vagyok szűz... maradjunk a nem normális jelzőben

ezzel nem ijesztgetni akarlak, csak azt akarom mondani, hogy ha eddig tudtál 'intim' dolgokról beszélni anyuddal (tehát ne azon menjen a vita, hogy nagy vagy-e) akkor kérd meg először is, hogy hadd aludjon ott a barátod. (gondolom először úgysem a szex-vel kezditek... petting... stb) aztán sokadik ottalvásra megteszitek. de szerintem nem kell az orrára kötni előre!

18L

2013. febr. 5. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
68%

Nos...én kicsit egyetértek a 25-L-al, mert igaz, hogy az anyák nem egyformák. Kár fröcsögni.

Az én anyám is olyan volt mikor ekkora volta, hogy a fejét a homokba dugta, aztán majd lesz valahogy. Szerencsé(m)re elég felelősségteljes voltam, így nem lett semmi gond. DE! nálunk még a menstruációról is ciki volt beszélni, nemhogy a szexről.

17 voltam, mikor megismertem a páromat, 18 mikor lefeküdtünk (remélem az én lányom is egy ilyen türelmes, jófej srácot kap magának:D). És már 20 múltam, mikor megkérdzte anyukám, hogy van-e valami kérdésem? erre megint azt tudom mondani: KÖSZ.



esztimeszti! 16 éves vagy, igaza van annak, aki azt mondja nem vagy még felnőtt. A szex, a szeretkezés, egy olyan dolog kéne legyen, amit érett emberek csinálnak, egymás iránti szeretetből, szerelemből, szenvedéyből stb. A szex-ben van egy csomó minden, amire nem hiszem, hogy 16 évesen készvagy már....Az első alkalom az olyan valakivl legyen, akivel hosszú távra tervezel, annak a kapcsolatnak legyen alapja, legyen érzelmi háttere, legyen miértje.


Én nem engedném meg a 16 éves lányomnak, hogy a barátjával aludjon, azt sem, hogy a barátjánál aludjon. Van saját ágya, szépen lehet ott aludni. És ne gyertek azzal, hogy szexelni nappal is lehet, mert lehet, tudom. DE! Szerintem egy jólnevelt (és most erkölcsileg és amúgy is értem) lánynak tudnia kell a határokat, a miérteket. Nem hiszem, hogy 16 évesen egy fiú (férfi) ágyában lenne a helye, aztán 17 egy másik, 18 egy marmadik ésígytovább...


A párom húga pontosan 16 éves (bár a 17 hez közelebb áll) a nyáron együtt mentünk el egy fesztiválra, ahol a barátja is ott volt. Külön házban aludtak (nem kellett erre kérni őket, nekik ez természetes volt). Az esti sétához tőlem kérezett el, adott időben ott voltak, ahol kellett. Miért kellene ennél több egy 16 évesnek? Hova a rohanás mostanában? A sógornőm egyébként egy tüneményes szép lány, minden srác fordul utána, de valamiért érti ő a lényeget: még ráér.


Szóval hálás lehet a szüleinek. A nevelés a páromon is látszik. 18 évesen neki sokkal fontosabb voltam én, mint a szex. Várt rám több mint 1 évet, míg beadtam a derekam. Közben meg csak jobb lett a kapcsolatunk.


Nem azt mondom, hogy mindenki így csinálja, de várni érdemes, és semmit nem kell elkapkodni 16 évesen.



22-L

2013. febr. 5. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!