Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek kb hány éves...

Szerintetek kb hány éves korig nem gáz otthon lakni, tanulni és nem dolgozni (ha munkát sem keres)?

Figyelt kérdés

Csak úgy hozzávetőlegesen, ki mit gondol erről?

Mikor mondjátok azt a gyereketeknek, hogy már elmehetne dolgozni, vagy költözzön el otthonról?


2013. febr. 4. 20:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%
Aki tanul az dolgozik, a tanulás a munkája.
2013. febr. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
39%
30 körül már elhúzhatna otthonról
2013. febr. 4. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az első diploma megszerzéséig, többnyire úgy látom, hogy másoknál is így van és ez a normális. Jó, nem úgy értem, hogy a diploma napján repülsz, hanem utána nekiállsz állást keresni és a saját lábadra állsz.
2013. febr. 4. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
87%

Én diák vagyok. A szüleim elvét megértem és mivel eszerint lettem nevelve, kellemetlenül is érezném magamat itthon lábat lógatva, eltartva.

Még tanulok, jelenleg ez a "munkám", amíg ez így van, addig eltartanak. Ha nem tanulnék, csak úgy lenne pofám itthon lakni huszonéves létemre, hogy beleadok az itthoni költségekbe, amihez nyilván nem árt, ha van némi jövedelmem.

Szerintem abszolút nem gáz az sem, ha valaki örök életében a szüleivel él, odaköltözik a párja stb. Az gáz, ha kihasználják a felnőtt gyerekek a szüleik jóságát.

2013. febr. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
34%

"Szerintem az első diploma megszerzéséig, többnyire úgy látom, hogy másoknál is így van és ez a normális."


A hülyéknél.

Én 28 évesen költöztem el otthonról, pedig 22 évesen már dolgoztam.

A saját lakásukba.

Aki meg a saját lábára állt máig albérletben él....

2013. febr. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
15%
*lakásunkba
2013. febr. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
43%

Munkát sem keres? Engem kb. kitennének itthonról ha nem is keresnék...


30 felett mindenképpen "gáz".

2013. febr. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
42%

Embere-csaladja valogatja. Engem ugy neveltek, hogy ne maradjak otthon tul sokaig. A diplomam megszerzese utan szinte azonnal (majus-juniusban osztottak a diplomat es oktoberben) koltoztem el. Parral egyutt. O is akkor koltozott el otthonrol, viszont o majd 7 evvel idosebb nalam. En 24 voltam (novemberi szuletesu vagyok, tehet kerek 24 voltam:D)

En tanultam, nem dolgoztam. Parom viszont akkor mar reg dolgozott, beadott haza. Nekem tobb testverem is volt, o egyke. Ha egyeduli a gyerek es/vagy bead penzt a rezsibe, akkor akar kesobb is elkoltozhet. Mondjuk en azt mondom, hogy 25 a hatar. Ma mar szerintem Magyarorszagon is es Angliaban is (Angliaban elek, ide koltoztunk ki parommal a diplomaosztom utan) az elkoltozes teljesen kitolodott kabe 30 eves korig, vagy tovabb. Magyarorszagon aki teheti, epit egy masik hazat a szuloi telekre, vagy kialakitjak a garazs folott a fiataloknak a helyet, vagy a padlason. Itt Angliaban a parok ugyanezt csinaljak. Vagy a lanyos szuloknel laknak, vagy a fius szuloknel. Csak itt altalaban maradnak a gyerekszobaban, es kozos legterben laknak, mivel a telek kabe erkely meretu. Igy nagyon max a padlast tudjak kialakitani, de akkor sem lehet kulon furdo es konyha.

Azt mondom, amig a szulok es a gyerek kenyelmesen van, addig lehet, de mihelyt az egyik kellemetlenul erzi magat, el kell koltozni. Nem egeszseges. Tudom, hogy a mai vilagban nehez, de nem ugy jar a szam, mint aki ala toltak mindent, mert a nullarol indultam.

2013. febr. 4. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
80%
a tanulás is munka, mondjuk attól függ mit ért valaki a tanulás alatt. Szerintem bőven van különbség, hogy 26 évesen valaki már a phd-t csinálja, és mellesleg még otthon lakik, vagy 26 éves és még az alapszakos diplomájával kinlódik 19 éves kora óta, mert bukdácsol. Ez utóbbi már gáz.
2013. febr. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

ez nyilván család/anyagi helyzet függő. hozhatja úgy az élet, hogy a gyereknek bizony dolgozni kell. én is 18 éves korom óta dolgozom, de itthon élek, és elosztunk minden költséget egyenlően. 23 évesen kezdem az egyetemet. szóval ez eléggé megcsapta a pályámat, dühös is voltam érte.


ha lehetőségem lesz rá, márpedig így fogom tervezni az életemet, az első diploma megszerzéséig mindenképpen békénhagyom a gyerekemet:) csak fel kell ismerni, hogy tényleg tanul, vagy az időt húzza? a tanulmányok mindennél fontosabbak!


na meg nem mindegy, hogy hova jár iskolába. ha arról szól a fősuli, hogy vizsgaidőszakban tanul 3 napot, és le van tudva fél évre, akkor nyilván vállalhat mellette részmunkaidős állást, amit nagyon sokat meg is tesznek. persze ha orvosira jár, nyilván más a helyzet. a lényeg, hogy ez komplexebb ennél.

2013. febr. 5. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!