Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hány éves korig nem ciki...

Hány éves korig nem ciki otthon lakni?

Figyelt kérdés
Mindkét fél és nem véleménye érdekel!:)
2012. márc. 15. 18:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%

Hát ez attól függ.Ha mondjuk 25 éves,de tanul,és nincs jövedelme akkor nem ciki,hogy otthon él a szüleivel.

De ha 22 éves nem tanul,de jól keres,és partnere is van,akkor már illene a saját lábán megállnia,és nem a szülein élősködnie.

2012. márc. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
64%
Amíg egyedülálló. Nem kell külön háztartást vezetni,rezsit fizetni, a pénzt félre lehet tenni a későbbiekre. Könnyebb lesz majd családot alapítani..
2012. márc. 15. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem amíg nem tud saját ingatlant venni (ami mai helyzetben elég nehéz), addig felesleges külön élni a szülőktől, feltéve, ha jól kijön velük és onnan be tud járni munkába. Mert addig minden fillér kidobás, amit lakbérre+rezsire költ. Persze ha valaki nem jön ki a szüleivel, illetve jóval távolabb van a munkahelye, akkor nem tehet mást.

Én inkább azt tartom cikinek, aki tartósan nem dolgozik, és persze a saját hibájából, pedig már nem tanul.

2012. márc. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem a 20-as évek elejéig, mondjuk 23-24éves korig. Ha nő, ha férfi.
2012. márc. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
35%

ma 19.17-nek

"Szerintem amíg nem tud saját ingatlant venni "


Ne viccelj már! Sok szülőnek sincs lakása,hanem önkormányzati lakásban él,vagy van egy banki háza amire fizeti a 30 éves hitelt..Azért addig ne maradjon az ember amíg saját háza nem lesz..Akkor élete végéig ott fog a szülei nyakán lenni.


Én szerintem 25 évesen ha nő ha férfi az álljon már meg a saját lábán.A szüleink is így tettek anno annak idején.nekik sem volt saját ingatlanjuk,de valahol el kell kezdeni.

2012. márc. 15. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
79%

Én 22 évesen jöttem el. Szerintem pont jó volt. Addig suliztam, nem nagyon dolgoztam(csak ilyen egyetem melletti munkák, diákmeló, pincérkedés, nyári munkák), és olyan kapcsolatom se volt. Aztán összejöttem a párommal, 4 hónapra rá összeköltöztünk, azóta dolgozom rendesen, a suliból is csak pár hónap van hátra.

23/L

2012. márc. 15. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
88%
Ja és hogy meddig ciki? Nem is tudom, ez relativ. Pl van egy ismerős pár, velem egyisősek, 6 éve együtt vannak, dolgoznak mindketten, mégse költöznek össze, szerintem az már elég furcsa. Szóval nem annyira kortól függ, hanem, hogy hogy áll az életben. Ha lenne hova és mivel elinduljon, de nem akar, az ciki.
2012. márc. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
87%

19:22

Nem jól értelmezed. Mondjuk nem tudom, te merre élsz, felénk önkormányzati lakást csak a közalkalmazottak kaphatnak, legtöbbször tanárok, más civil nem. :)

És a saját ingatlant is úgy értem, míg az ember nem kezd bele a megvételébe, szóval magyarán kellene egy kezdőtőke, hogy egyáltalán kapjon lakáshitelt. Aztán jön a törlesztés...

Én egyébként nem élek már otthon fél éve, a párommal összeköltöztem és dobjuk ki a pénzt albira. De muszáj, mert nem jöttem ki a szüleimmel, míg otthon éltem, hiába ott a nagy ház, bőven elférnénk. A párom szülei meg putriban élnek.

2012. márc. 15. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
83%

Az én szüleim hatalmas, többszintes családiházat építettek,a testvéremék építkeztek ,mi pedig itt élünk a két gyerekünkkel a szüleimmel.


Én 37 éves vagyok,a férjem 40 éves ,külön szinten lakunk,a mama közel van,sokat segít a gyerekek körül,DE egyre inkább kezdtük azt érezni a férjemmel,hogy nem normális dolog ez így,végre van annyi pénzünk,hogy reális elképzelés,hogy építkezni fogunk,egy utcánnyira ki is néztük a telket ma ,alig várom,hogy elkezdődjön az építkezés és önállósodjunk!

2012. márc. 15. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

19:22

Nem jól értelmezed. Mondjuk nem tudom, te merre élsz, felénk önkormányzati lakást csak a közalkalmazottak kaphatnak, legtöbbször tanárok, más civil nem. :)


Budapesten élek,és önkormányzati lakásban.Nem vagyok sem közalkalmazott sem tanár.Egyszerű könyvkötő szakmunkás dolgozó vagyok.13 évig éltem albérletben,és 13 éven keresztül minden évben pályáztam lakásokra.Pár éve végre kaptam egy 49 nm kis lakást.

2012. márc. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!