Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyünk barátnőmmel, ha a...

Mit tegyünk barátnőmmel, ha a szülei nem szeretik ha ott vagyok, de máshogy nem oldhatjuk meg? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Szóval az a helyzet, hogy kb 200 km-re lakunk egymástól, és csak azért tudtunk összejönni mert én Pesten tanulok, ő meg egy onnan 20 km-re lévő kisvárosban. Pesten albérletben lakom, amire kb minden pénzem elmegy, de ezzel nincs is gond. Általában hétvégén megyek hozzájuk, csak most nekem volt 11-től kezdődik a suli, addig meg nincs semmi dolgom. Ő még most érettségizik így neki már van suli. Úgy volt, hogy egész decemberben nálam volt, majd hazament, és én itthon maradtam, majd felmentem Pestre egy vizsga miatt, megtehettem volna, hogy hazamegyek megint, de miatta és hogy együtt legyünk náluk voltam az utóbbi 11 napban. Na és ilyenkor jön a gond. A szülei első látásra rendesek, de nagyon anyagiasak, az apja kivált kép nem kedvel. Pedig amúgy nem vagyok olyan pasi, tök nyugisan együtt szoktunk lenni, nem járunk bulizni, nem szórjuk a pénzt semmi.

Tegnap már kirobbant a balhé, hogy mennyit vagyok itt, és akkor már fizethetnék is, de tudják jól, hogy albérletre költöm. Úgy vannak vele, hogy miért nem költözök oda ennyi erővel, de hát azért én nekem is kell privát szféra meg mi sem akarunk mindig egymás nyakán lógni. Barátnőm szokott hozzám jönni albérletbe néha, de suli miatt hétköznap lehetetlen.

Az anyja meg a kajálást fújja fel, kb sose kérek semmit, nem eszek csak ép hogy. De valahogy mindig az a vége, hogy ha én itt vagyok akkor több kaja fogy meg alig van pénzük. Hétvégén azon volt a vita, hogy miért ettük meg a párizsit, mikor mi mást ehettünk volna? Az anyja kb minden kaját megtiltott, hogy az az apjáé meg az is, én nem mondtam semmit, ha kell egy falat üres kenyér is elég nekem. De az anyja kb 2szer annyit vásárol amikor itt vagyok, amit végezetül ők esznek meg.

Most megint összevesztek barátnőmmel, olyat is a fejéhez vágtak hogy akkor nem jöhetek ide többet. Meg mondtam, hogy jó akkor elmegyek, mert nem muszáj nekem itt lenni, megélek én, csak miatta voltam itt. Erre az a válasz, hogy azért megyek el mert már nincs mit itt enni.

Azt közben nem veszik észre, hogy mennyit költök a lányukra, decemberben csak valami 60ezer forint ment el otthon, ha nálam van hétvégén többet költök, most az utolsó 5ezresemből vacsorázni vittem.

Öregek és azt hiszik hogy mert van bankkártyám az olyan, hogy csak lehúzom és minden megvehető vele. Pedig épp annyi szokott lenni nálam amennyi aktuálisan kell.

Ezek már korábban is kijöttek csak most eddig a hétig keveset voltam itt. Jobb lenne ha itt laknék a közelbe, nálunk ő annyit lehetne amennyit akar. Anyám kb tiszta ideg hogy ilyeneket vágnak hozzám, de nem szólunk semmit.

Ami még jobban bosszantott, hogy az apja képes volt barátnőmnek azt hozzávágni a fejéhez, hogy nem engedi tovább tanulni, és akkor majd megtudja milyen az élet. Hát ne rontsa már el az ő életét, csak mert ő egy gyárban robotol.

Igazából én folyamatosan próbálok tisztelettudó lenni és közeledni, de kb ez van örökké. Az apjával egy szót se tudok váltani kb.

És addig még nem dolgozunk teljes állásban mindketten, addig nem tudunk máshol találkozni.

Elnézést ha sok volt, próbáltam részletes lenni, hogy mindenki átlássa a problémát.



2013. febr. 5. 08:28
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

"Azt közben nem veszik észre, hogy mennyit költök a lányukra, decemberben csak valami 60ezer forint ment el otthon, ha nálam van hétvégén többet költök, most az utolsó 5ezresemből vacsorázni vittem. "


Ezt ragadtam ki az írásodból, mert:

Teljesen természetes, hogy költesz a barátnőd miatt ételre, stb. ha ott van, mert ugye a barátnőd. Viszont ha a barátnőd szüleinél vagytok, az anyagi részét valóban nem a szülőknek kéne finanszírozniuk, mint írtad, kevés a pénzük. Ebben az esetben a barátnődnek és neked kéne állni a többletköltségeket, mert ha ott vagy, nem csak az étel, de víz, áram is több fogy. Fel kellene ajánlanod nekik, hogy amikor ott vagy, elmész bevásárolni pl, vagy egy kisebb összeget odaadsz, hiszen nekik nem kötelességük még téged is "eltartani", főleg ha ez nehézséget okoz.

2013. febr. 5. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
51%
Borzasztó, hogy van más szülő is, aki olyan, mint a párom szülei. Amikor mi megismerkedtünk, ő már "albérletet" fizetett a saját szobájáért. Nekem már ez nagyon furcsa volt, mert én sosem hallottam még ilyet. Aztán kiderült, hogy 14 évesen elküldték dolgozni, hogy tudja fizetni az iskolaszereket, könyveket. Szóval ha tanulni akar, akkor munka mellett intézze. Aztán mikor már egyre többször mentem fel hozzá, akkor jött az, mint nálad. Sok a kaja (alig ettem ott egy szelet kenyeret), sok a rezsi (nem ott fürödtem, miattam nem fogyott több villany meg semmi). Egyszerűen csak ez volt az oka, hogy több pénzt tudjanak lehúzni a fiukról. Én ezt megelégeltem és eljöttem onnan. Megmondtam a páromnak, hogy vagy jön velem, vagy maradjon itt. Hát jött. A dologhoz hozzátartozik, hogy mindkettőnknek volt rendszeres havi keresete. Így azért könnyebb volt. Kerestünk egy olyan albérletet, ami mindkettőnknek megfelelt. Valahogy meg kellene oldani, hogy akkor is vegyél kaját, amikor ott vagy náluk. Így a fejükhöz lehetne vágni, hogy kaját egyáltalán nem fogyasztasz. Ezt én megpróbálnám valahogy kigazdálkodni. Aztán meglátjátok, hogy mi legyen a következő lépés.
2013. febr. 5. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól értem, egy egyszerű, vidéki családról van szó, ahol rengeteget dolgoznak, és fogalmazzunk úgy, hogy nem túl iskolázottak.


Tehát ha ott vagy, akkor "vendégséget csapnak", mivel nem tekintenek családtagnak.

Gondolom, napról napra élnek ők is, mint a hasonló családok.

Ebben az esetben hidd el, hogy marha sok tud lenni, ha 11 napig náluk eszel, fürdesz, stb, olyan pluszkiadást generálva, amire nekik sem biztos, hogy van fedezetük.

Előtte megkérdeztétek, hogy ott lehetsz-e majdnem két hétig??? Tisztáztátok, hogy nem tudsz beleadni a kajába, a rezsibe, tehát vendégül kell látniuk?


Le leszek pontozva: nekem is komoly érvágás lenne anyagilag, ha nem úgy készültem.


Az ő szemükben te felnőtt férfi vagy. Neked kéne támogatni a családod, nem más nyakán élősködni.

Esetleg ahelyett, hogy a barátnőd vittel el étterembe, bevásárolhattál volna az utolsó ötezresedből, és vihettél volna "ajándékcsomagot" a barátnőd szüleihez. Szalámit, húst, tésztát, stb. Aztán az albérletben meg esztek vajaskenyeret a tévé előtt.


Látod: te havi 60 ezres kiadásról beszélsz, pedig csak hétvégente van nálad, gondolj bele, 11 nap alatt mennyit költenél el rá.


Anyád se idegeskedjen, hanem küldjön "kóstolót a komaasszonynak", vagy adjon rá annyi pénzt, hogy tudj magadnak ételt venni, ne nekik kelljen költeni rád. Elvégre te magad írod, hogy nem kerül sokba, amit egy-egy alkalommal megeszel...


Ahogy a régi mondás tartja: hal étel és házivendég két nap után már büdös.



Abban az egyben igazat adok az apukának, hogy nagyon nem vagy tisztában sem te, sem a barátnőd, hogy aki egy gyárban robotol, az mennyit dolgozik, és mennyit keres vele. Arról sincs fogalmad, hogy a számlák befizetése után mennyit pénze marad hó végégig, és mennyibe kerül plusz egy főt két hétig kosztoltatni.


Tehát még egyszer, csak hogy a lényeg tiszta legyen: Szóltatok előre, hogy 11 napig náluk fogsz lakni, de nem tudsz pénzt beleadni a rezsibe és a kajába?

2013. febr. 5. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Valóban illő lenne hozzájárulnod a költségekhez.
2013. febr. 5. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Természetes hogy költök rá, de az se az én pénzem volt, hanem az anyámé. Hát nem tudok oda is költeni, akkor az lesz hogy megint nem járok oda. Sajnos nekem minden pénzem elmegy a sulira most, még a kis melóból jött pénz is amit suli közben keresek.

Szóltam, hogy most itt leszek, sőt anyja örökké mondja, hogy nyugodtan maradjak meg így megy úgy aztán mégse. Nem költenek miattam többet, mivel kaját hozzák, mivel anyja konyhán dolgozik, amit meg vesznek abból sosem kérek szinte semmit, de fordított esetben, nálunk barátnőmnek se kell plusz költségbe vernie magát, mikor barátnőm azt mondta hogy akkor ő is fizessen azért hogy ha ő nálam van, akkor már nem tetszett az ötlet. Múltkor elment 7ezer forint hétvégén meg még barátnőm beleadott 2ezret, már azon ki volt akadva,hogy ott költött ő. Csak az nem veszi számításban fordítva én is költök. Ráadásul nem én kérek kaját soha, elmegy az anyja boltba elkölt 10ezer forint(mert beosztani nem tudja)amiből fele magára megy, én meg jobb esetben egy tányérral elfogyasztok, kivétel ha ott vannak, mert akkor tömik belém, hogy ezt is egyek meg azt is.

Anyám 5 kiló húst küldött, meg ahányszor hazamegyek hozok valamit, karácsonyra hoztam hurkát kolbászt mindent. Annyira nem is szegények csak nem vallják be,hogy nem tudnak spórolni. Főleg kaján nem, ilyen viták akkor is vannak ha nem vagyok itt csak akkor nem lehet rám fogni.

2013. febr. 5. 09:15
 6/22 A kérdező kommentje:
Most volt a névnapom, én aztán nem ünneplem a névnapom soha, meg nem is kértem. Mondta az anyja majd vesz valamit, mondom nem kell semmi. Erre vettek üdítőket sütit, meg csirkehúst. Mondom nem kell, erre az jön hogy ugyan, névnapom van.
2013. febr. 5. 09:18
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Nos, en nem látom mi a probléma. Ha nem szeretik hogy ott vagy, akkor talalkoztatok nálad. 20 km nem egy nagy távolság, fel tud utazni a kislány is.
2013. febr. 5. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
235 forint egy jegy 20 kmre egy Volán járaton....
2013. febr. 5. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
86%

Akkor meg azon gondolkodj el, hogy ki akarod-e tenni magad ennek az egésznek.

A másik elgondolkodtató dolog, hogy érdemes-e hosszabb távra tervezni a kislánnyal.

Ilyen családi háttérrel ő is hoz cifra dolgokat a kapcsolatba, de hogy a pénzt beosztani nem tanulja meg, az tuti. Elvár dolgokat, természetesnek veszi az éttermet, azt hogy költesz rá, és ez így is fog maradni.

Másrészt elég nagy a távolság, és elég ritkák a találkozások, azt is megmérgezik a szülők.

A szüleit amúgy sem fogja tudni kicserélni, tehát gondold meg, kell-e neked ilyen anyós meg após. Gyorsan szét tudják ám rombolni a házasságokat.

Ha kitartasz mellette, akkor hanyagold a szüleinél vendégeskedést, mert úgyse tudsz te ebből jól kijönni, és találkozzatok nálad.

Pár év, és mindketten keresettel rendelkező, önálló felnőttek lesztek. Addig kibírod-e vele, ez itt a kérdés.

2013. febr. 5. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Nagyon szeretem őt, és ő egyáltalán nem ilyen. Ki akarom bírni, csak akkor most kevesebbet tudunk találkozni, feljöhetne, csak kb abból áll a napja, hogy 5kor kell hogy elérjen a suliba, ami nem Pesten van hanem Esztergomban, majd 3-ra hazaér kidől utána estig tanul. Kb semmi esély rá, max hétvégén, csak én meg nem lakom egyedül, így az se mindig megoldható. Hát értem én tényleg ha kicsit több pénzem lenne, én odaadnám nekik, legyenek boldogak vele. Nem mint ha kérnék mondjuk, volt már hogy visszautasították mikor be akartam szállni. Szóval sose tudom hányadán állunk.
2013. febr. 5. 09:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!