Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyünk barátnőmmel, ha a...

Mit tegyünk barátnőmmel, ha a szülei nem szeretik ha ott vagyok, de máshogy nem oldhatjuk meg? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Szóval az a helyzet, hogy kb 200 km-re lakunk egymástól, és csak azért tudtunk összejönni mert én Pesten tanulok, ő meg egy onnan 20 km-re lévő kisvárosban. Pesten albérletben lakom, amire kb minden pénzem elmegy, de ezzel nincs is gond. Általában hétvégén megyek hozzájuk, csak most nekem volt 11-től kezdődik a suli, addig meg nincs semmi dolgom. Ő még most érettségizik így neki már van suli. Úgy volt, hogy egész decemberben nálam volt, majd hazament, és én itthon maradtam, majd felmentem Pestre egy vizsga miatt, megtehettem volna, hogy hazamegyek megint, de miatta és hogy együtt legyünk náluk voltam az utóbbi 11 napban. Na és ilyenkor jön a gond. A szülei első látásra rendesek, de nagyon anyagiasak, az apja kivált kép nem kedvel. Pedig amúgy nem vagyok olyan pasi, tök nyugisan együtt szoktunk lenni, nem járunk bulizni, nem szórjuk a pénzt semmi.

Tegnap már kirobbant a balhé, hogy mennyit vagyok itt, és akkor már fizethetnék is, de tudják jól, hogy albérletre költöm. Úgy vannak vele, hogy miért nem költözök oda ennyi erővel, de hát azért én nekem is kell privát szféra meg mi sem akarunk mindig egymás nyakán lógni. Barátnőm szokott hozzám jönni albérletbe néha, de suli miatt hétköznap lehetetlen.

Az anyja meg a kajálást fújja fel, kb sose kérek semmit, nem eszek csak ép hogy. De valahogy mindig az a vége, hogy ha én itt vagyok akkor több kaja fogy meg alig van pénzük. Hétvégén azon volt a vita, hogy miért ettük meg a párizsit, mikor mi mást ehettünk volna? Az anyja kb minden kaját megtiltott, hogy az az apjáé meg az is, én nem mondtam semmit, ha kell egy falat üres kenyér is elég nekem. De az anyja kb 2szer annyit vásárol amikor itt vagyok, amit végezetül ők esznek meg.

Most megint összevesztek barátnőmmel, olyat is a fejéhez vágtak hogy akkor nem jöhetek ide többet. Meg mondtam, hogy jó akkor elmegyek, mert nem muszáj nekem itt lenni, megélek én, csak miatta voltam itt. Erre az a válasz, hogy azért megyek el mert már nincs mit itt enni.

Azt közben nem veszik észre, hogy mennyit költök a lányukra, decemberben csak valami 60ezer forint ment el otthon, ha nálam van hétvégén többet költök, most az utolsó 5ezresemből vacsorázni vittem.

Öregek és azt hiszik hogy mert van bankkártyám az olyan, hogy csak lehúzom és minden megvehető vele. Pedig épp annyi szokott lenni nálam amennyi aktuálisan kell.

Ezek már korábban is kijöttek csak most eddig a hétig keveset voltam itt. Jobb lenne ha itt laknék a közelbe, nálunk ő annyit lehetne amennyit akar. Anyám kb tiszta ideg hogy ilyeneket vágnak hozzám, de nem szólunk semmit.

Ami még jobban bosszantott, hogy az apja képes volt barátnőmnek azt hozzávágni a fejéhez, hogy nem engedi tovább tanulni, és akkor majd megtudja milyen az élet. Hát ne rontsa már el az ő életét, csak mert ő egy gyárban robotol.

Igazából én folyamatosan próbálok tisztelettudó lenni és közeledni, de kb ez van örökké. Az apjával egy szót se tudok váltani kb.

És addig még nem dolgozunk teljes állásban mindketten, addig nem tudunk máshol találkozni.

Elnézést ha sok volt, próbáltam részletes lenni, hogy mindenki átlássa a problémát.



2013. febr. 5. 08:28
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Menjen a kisasszony át hozzád.
2013. febr. 5. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 victor23 válasza:
57%

Sajnos ,ha beleseik ilyenbe az ember, nem tud könnyen kimászni! Egy idő után már csak azt venni észre, hogy áldozattá válsz értelmetlenül. És ami a legborzasztóbb, hogy az ilyen nyűgös kapcsolatok nehezebben megszakíthatóbb, mint ahol kevesebb a gond. Esetedben lehetetlen ésszerű megoldást adni. A barinőd konzervatív szülei mindig is anyagi csődként kezelnek, amíg kiadás leszel számukra. Belátásra akkor kerül náluk majd sor, amikor már elköltözik onnan a lány végleg és jó sora lesz veled. Persze az már késő, mert ti dacosan ellenségeskedtek majd.

Én 3 évig voltam hasonló helyzetben, ahol azzal szerettem volna kompenzálni az anyagi helyzetüket, hogy mindent megcsináltam a háznál. Szó szerint szarból várat. Bár én nem azért nem szálltam be a rezsibe mert nem volt, hanem mert tudtam mennyit költöttem én is a leányukra. Ja azért azt hozzá kell tennem, hogy a kaját azt teljes mértékben én álltam magunknak. Ez volt 8 éve kb. Most már úgy gondolok vissza, ba...*a meg a rezsit nem lehet csirkecombbal kifizetni. Hiába való volta minden munkálatom a házuknál, a havi rezsit akkor is ki kellett fizetni.

Vicces az élet, most megint hasonló helyzetbe kerültem, de valamivel könnyebb. De ezzel most nem untatok senkit.

Nem tudom a barátnőd milyen ambícíózus, de egy próbát megérne, hogy pár terhet levennétek otthon a szülők válláról. Szó nélkül. Nem is kell megvitatni a szülőkkel, csak végeredményt mutatni. Mondjuk hétvégéken rendszeresen kitakarítani a lakást. Olykor egy ebéddel hazavárni, mikor jönnek a gyárból. Lényeg, hogy bármit tesztek, ezt közösen kell, s ez egy jó mérce a barátnőddel szemben is, mert ha ő nem képes a dolgokon segíteni, akkor itt minden szálat meg kell szakítani, mert életed végéig SZENVEDNI fogsz.

2013. febr. 5. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
80%

Azért van néhány ellentmondás az írásodban. Azt írod, hogy nem költenek rád semmit, máshol meg többször is azt írod, hogy kétszer annyit vásárolnak, amikor ott vagy. Ráadásul a rezsi is ott van. Amúgy meg 11 napig úgy voltál náluk, hogy a barátnőd iskolában volt félnapokat??? El sem tudom képzelni, hogy én úgy legyek ott valahol majdnem két hetet, hogy az illető, akihez mentem nagyrészt nincs is otthon.

Egyébként nagyjából fele-fele arányban kéne egymásnál lennetek...

2013. febr. 5. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Hétközben 1x csak el tud menni a barátnőd hozzád + hétvégén! Ha meg mégis mész,akkor vigyél mindig valamit! (Ha az albérletben vagy akkor is eszel, iszol.) pl. vigyél:kenyér, vaj, tej, üdítő, párizsi,stb.stb.De akár főzéshez is vásárolhatsz, ami mindig "elfér": tészta, liszt, tejföl, egy kis hús,stb.stb. Anyukának egy táblás csoki vagy egy kis bonbon, cserepes virág,apukának egy üveg bor vagy pár üveg sör! Itt nem arról van szó,hogy egy évben párszor vendégül látnak, mivel gyakrabban mész. Szóval úgymond nem is igazán vendég vagy már..a családhoz "tartozol" mint a lányuk párja. Egy családban pedig mindenki bead a közösbe amit tud,nem csak kap.
2013. febr. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
mikor mesz hozzaà, vigyél magaddal 2 kiflit vagy egy kenyeret pàstetommal és edd azt
2013. febr. 5. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
69%
Megértelek, mert van, ahol szívesen látják az embert (engem mindig szívesen láttak bárhol), de biztos vannak családok, aki nem olyan jó helyzetben vannak. Az nem mentség, hogy neked albérletre megy el a pénzed, mert senkitől se várhatod, hogy etessen. Ki kell próbálni, hogy viszel magaddal kaját, és nem az övékét eszed. Ennyi. De 11 napra holt biztos, hogy nem állítottam volna oda sehova úgy, hogy egy fillért nem fizetek a kajába, vagy ne vegyek bele. Azért a vendéglátás, meg az ott élés között van némi különbség...
2013. febr. 5. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Nem maradtam nappal ott...jó megértem a logikat, de nem minden fekete és fehér. Nyilván hülyeség volt tőlem ott maradni, főleg tudva milyenek. És igen én olyan családba nőttem fel ahol baráttól barátnőtől nem kértünk pénzt, nyilván ez kicsit kényes helyzet, mert ő nem tud pl minden második hetet velem tölteni mert nem lakom közel. Szerintem amíg az ember nem használja ki a vendégszeretetet és alázatos, akkor nem gond. Nem egy hónapról volt szó, és sose kértem semmit. Fürdeni barátnőmmel fürödtem, villanyt annyit használtam mint ő. De nyilván nekik is meg van a saját igazuk, ettől még nem egyenesek velem és kétszínűek. És ez nagyon felhergel.
2013. febr. 5. 13:06
 18/22 anonim ***** válasza:
0%

Hány évekesek vagytok?

Ez a helyzet már magába egészen brutális,én nem adok igazat a szülőknek,hogyha már megengedik hogy a lányuknak legyen barátja akkor válaljanak néhány következményt már csak az miatt,hogy ekkora a távolság.Nagyon nem adok igazat a szüleinek,ez amit csinálnak egyenes SZEMÉTSÉG.Próbáljátok valahogy megtartani a józan eszeteket,és reménykedjetek a jobbért.

Ha ne adj isten az én párom szülei ilyenek lennének,én el sem mernék menni,mi a barátommal majdnem egy faluban élünk 5km a távolság,viszont én 150 km re tanulok,és minden második hétvégén megyek haza,közte pedig hétvégén amelyiken itt maradnék a koleszba megyek hozzá,hétvégén nagyon várják a szülei hogy menjek,nekem már a busz is nagy költség oda vissza.SOHA nem kellett semmit fizetnem oda,soha,igaz nem is eszek olyan sokat,de mindig minden megvan,annyira kikedveznek,kertészettel foglalkoznak és a barátom is ott dolgozik saját maga keresi meg az ő részét,mindig elvisz a buszra,mindig vesz útra kaját,az ilyet nem tudnám egy percre se nem becsülni.Így van fordítva is amikor nálam van,nálam még nem szoktunk aludni,de sokat ottvagyunk,a szüleim imádják őt,mindig hívják ebédre stb.Nem tudom máshol miért vannak ekkora szemetek.

Ha én lennék a barátnőd szülei helyébben,agyonra szégyelném a pofámat.

1,5éve vagyunk együtt mi,17.L barátom 22.

Hidd el mihást meglessz a saját kereseted,minden jobb lesz.KITARTÁS

Lola

2013. febr. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
Kezdek nagyon ideges lenni. Mi az, hogy nem laksz közel? Valaki már írta, hogy mennyibe kerül a tiszta, fűtött Volánbuszra a jegy, arra a 20 kilométerre. Én minden nap ennyit utazom és még azt sem mondhatnám, hogy olyan hosszú az út. Nevetséges, ahogy a barátnődről beszélsz, inkább más nyakán élősködsz és minden pénzedet elköltöd, csakhogy a barátnődnek meg se kelljen mozdulni. Hatalmas papucs lesz belőled, ez a lány tönkre fog tenni anyagilag, idegileg, már most látszik. Egyébként azt sem értem, hogy miért kell 11 napot végig együtt lenni.
2013. febr. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

1 mert előtte egész januárban külön voltunk

2 nem lakom egyedül így max hétvégén jöhet, szokott is

3 ha itt aludna hétköznap a volanig kimenni bkval plusz volannal suliba, kellhet 3kor. jövőre jobb lesz mert ha minden jól megy pesten tanul tovább és akkor jöhet tőlem. csak az én albérletem se egyszerű eset de abba már nem megyek bele.

2013. febr. 5. 14:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!