Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Túl sok együtt töltött idő...

Túl sok együtt töltött idő vezethet elhidegüléshez?

Figyelt kérdés
vizsgaidőszak van, kvázi be vagyok zárva a szobámba, egyetlen ember akivel kapcsolatban vagyok a barátom. Ez megy egy hete, de ma csúnyán összevesztünk. Elegem lett h azt érzem folyton kritizál és morog, szerinte meg én mindent a szívemre veszek. Haza is ment aztán. Nagyon bánt a dolog..tegnap akarunk pl szeretkezni is de az se sült el túl jól. Úgy érzem h elhidegültünk ebben a nagy tanulós-stresszben...ez normális?
2013. febr. 6. 11:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A stresszes időszak ilyen... Nálunk is voltak gondok, mikor én vizsgákra tanultam, ő meg 16 órákat dolgozott. Normálisnak nem mondanám, hiszen senkinek se jó ha ez van, de érthető. Túlélitek, aztán majd ha jön a kicsit lazább időszak, akkor minden helyrejön. :)
2013. febr. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
ma reggel elmentünk reggelizni egy kis kávézóba de előtte is sikerült már felidegesítenie és csak ültünk kb egymással szemben és ettünk...nagyon rossz volt. Azt mondta h ő reggelente morcos, de én meg teljesen kivagyok, mert minél inkább próbálom helyrehozni kettőnk között azt érzem annál jobban távolodunk...talán jobb ha pár napig nem is találkozunk és tudjuk értékelni majd a másikat...de olyan csalódott vagyok
2013. febr. 6. 12:02
 3/11 anonim ***** válasza:
A sok együtt idő nem feltétlen. A stressz már annál inkább, ha a felek nem tudják kezelni, és egymáson vezetik le a feszültséget.
2013. febr. 6. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A túl sok együtt töltött idő csak akkor gond, ha alapból nem illetek össze. A stressz viszont minden kapcsolatot megvisel.
2013. febr. 6. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
a tanulás együtt még jó volt, bár szerintem nem haladtam oylan effektíven de jó volt mindig összemosolyogni, meg szünetekben összebújni. De mivel folyton lelkiismeretfurdalásom volt, h nem tanultam eleget, ő meg piszkálni kezdett elegem lett...
2013. febr. 6. 12:10
 6/11 anonim ***** válasza:
Ez általában mindenkivel elõfordul, de ha az egyik nem tud tolerálni a másikkal szemben, amikor amugyis stresszes, akkor az rosszabb.
2013. febr. 6. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A stressz vezetett idáig és nem a túl sok együtt töltött idő. Te nem tudod kin levezetni, csak rajta, ő meg nem tudja ezt jól kezelni, de ez érthető is, mert nem érti, hogy most mitől vagy ingerültebb. Ha vége az ilyen időszakoknak, akkor általában megszűnnek a veszekedések is.
2013. febr. 6. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

csak ettetek... fú de rossz. Komolyan, szerintem ne legyél ilyen hisztis. A csend sokszor aranyat ér. Én imádom a vőlegényemet, de sokszor meg tudnám fojtani, mikor csak beszél, beszél, beszélni akar... Főleg, mikor stresszes időszakban vagyok, vagy sok mindennel van tele a fejem... Mindig úgy vagyok vele, hogy nem igaz, hogy nem tud már elhallgatni.


Miért nem lehet csendben reggelizni? Miért nem lehet csendben lenni? Miért kell már mindjárt elhidegülést kiáltani? Nekem a tököm ki lenne az ilyentől.

2013. febr. 6. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én most egy nagyon kemény vizsgaidőszakon vagyok túl (meg már a szorgalmi vége is brutális volt). November első hetétől január végéig folyamatosan nagyon nagy stressznek voltam kitéve. És hát bizony a barátom is kapott belőle (meg a családom is, meg mindenki körülöttem). Szerencsére a barátommal elég jól meg tudtuk beszélni, hogy most valami bajom van, és nem őt utálom, de képtelen vagyok normálisan viselkedni. Igazából nem is tudtam, mi bajom, inkább az időhiányt okoltam, de mikor az utolsó fontos vizsga is sikerült, akkor elég hamar rájöttem, hogy a stressz volt az. Utána gyorsan helyre is állt minden. A másik ok az volt, hogy sehogy se akart véget érni ez az időszak. Mindig azt hittem, hogy a következő vizsga után jobb lesz, de nem, mert azonnal a következő miatt kezdtem izgulni.
2013. febr. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Édes kislány. Ha a barátod megmondta, hogy ő reggelente morcos, akkor reggel nyomj egy nagy puszit a homlokára és ne szólj hozzá. Meg kell tanulnod a másikat. Nyilván neked is vannak olyan időszakaid, amikor senkivel sem akarsz beszélni.

Minden komoly párkapcsolatban meg kell tanulni a másikat. Én azzal tudom a legjobban kihúzni a gyufát a férjemnél, ha beledumálok, amikor híradót néz. Most már megtanultam, hogy olyankor nem beszélek. Utána kommentálhatom a látottakat, lehet vele beszélgetni, de közben nem. Nem olyan nagy áldozat ez a másikért, hogy ilyeneken hisztizni kelljen.

Kölcsönösen odafigyeltek egymásra és megpróbáltok a másiknak örömet okozni. Ez a lényeg.

2013. febr. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!