Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Együtt élő, fiatal párok...

Együtt élő, fiatal párok mikor jut időtök mosni-főzni, takarítani, szórakozni, pihenni?

Figyelt kérdés

Tavasszal tervezzük az összeköltözést de megmondom őszintén félek, hogy mikor lesz időnk a kérdésemben leírtakra. Mindketten tanulunk, mellette sokáig dolgozni fogunk.


Ti hogy oldjátok meg a mindennapokat és a hétvégéket? Mennyi "mínőségi időt" töltötök el egymással? Szórakozás, barátok? Viszonylag nagy házba (3 szobás) helyre fogunk költözni szóval nem pár percesek lesznek azok a takarítások sem.



2013. febr. 4. 13:37
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Míg nem volt gyerekünk, addig mind aketten dolgoztunk. szombaton takarítottunk együtt. délelött. ennyi.

mosogato gépünk volt és mosógépünk is, azok elvégeztek sok feleadot helyettünk.

2013. febr. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Könnyen. Mi is dolgozunk, és tanulunk. Ha étkezések után egyből elmosogatsz, hetente egyszer port törölsz, egyszer-kétszer mosol. Két-három naponta porszívózás, felmosás... Megosztva könnyű. :)
2013. febr. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
84%
Vasarnap pihentek,csaladot latogattok.Pentek vagz szombat este szorakoztok.Szombat delutan takaritol3 orahossza eleg agynemucsere,porszivozas(3 adag mosnivalo)stb.Fözni este masnapra lehet(esetleg egy hetveget raszansz tobb menure amit lefagyasztassz.Mosogatni eleve ha ettetek. erdemes azt a.4-5 edenyt azonnal elmosni.
2013. febr. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem az emberek túlmisztifikálják ezt a takarítás dolgot. 2 hetente egyszer kiporszívózol, be kell osztani, hogy egyszer egyikőtök, máskor másikótok csinálja. Húsz perc alatt simán ki lehet porszívózni, ha sok szőnyeg, akkor több. Portörlés, rendrakás szintén nem sok idő, ha viszonylag rendet tartotok közben is.
2013. febr. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Arra van időd, amire akarod, hogy legyen.Nektek kell eldönteni, hogy eléggé megértetek arra, hogy együtt éljetek.Mert a felnőtt lét sajnos ilyen.Nem mindig jut idő a szórakozásra.Amúgy mosni kimos a mosógép,főzni meg nem kell több fogásos kaját főzni minden nap.A takarítás sem tart több napom keresztül.Nem kell megijedni. :)
2013. febr. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
74%
Nálunk én nem dologzom, hanem tanulok, ezért "van időm" takarítani. Szórakozni nem járunk. Most hazacuccolok néhány hónapra muszájból. Ha újra visszajövök, egy diszkrét gránátbedobással kell majd kezdenem a takarítást. XD
2013. febr. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Eszünkbe nem jutott hodályba költözni.Másfél szobás lakásban lakunk,2 embernek tökéletes.

Dolgozunk fél5-ig hétköznap.Utána bolt,haza,vagy amit intézni kell.5 és 7 között érünk haza.

Összebújunk kicsit,amig főzök párom rendet rak,mosogat.Vacsizunk.Utána csak kettesben vagyunk,élvezzük a fiatalságunk.

Takaritás: amig főzök,párom takarit,illetve amig fő a kaja,konyhát teszem rendbe.Mindig valami aprót.Pl kád kisúrolása egyik nap,másik nap wc,harmadik nap mosdókagyló.Porszivózni hétvégente.Felmosni dettó,nem hordunk be semmit,előszobában lehúzalkodunk,benti papucs van.Egy nap a locsolásé.Stb.sosem törekedtem a makulátlan rendre és tisztaságra,nem ezért élünk.

Pénteken vagy szombaton este barátokkal vagyunk.Hétvégén egyik nap párom szüleinél vagyunk.2-3 havonta péntektől hétfőig hosszú hétvége,wellnes,kell a pihi (60-70ezerből kihozható).

2013. febr. 4. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Hétköznap: 2x, maximum 3x főzünk hétköznap. Általában marad másnapra ugye, azért. Miközben az étel fő, elmosogatunk. Így nagyjából 1 órát vesz igénybe a dolog maximum, szóval olyan 5:30-ra már készen vagyunk ezzel. (4:30 körül érünk haza).


Én hétköznap 2x nyelvtanfolyamra járok 7-9-ig, egyszer pedig sportolni, 7-8-ig. Ilyenkor a páromnak is van ideje magára, meg nekem is magamra.


Péntek járunk bevásárolni, ez olyan 1, ritkán 2 óra szokott lenni, viszont péntek csak délig dolgozunk, szóval nem probléma.


Takarítást a hétvégén intézünk, ebbe minden benne van: mosás, teregetés, wc, fürdő, porszívózás, felmosás, üvegasztalok, stb. Általában max. 2 óra ez is, 75m2-es a lakás (3 szoba). Pl. amíg én fürdőt, wc-t takarítok, mosok, teregetek, addig ő porszívóz, üveget töröl, felmos, vagy fordítva. Ha közösen csináljátok, nem nagy időtartam.


Minőségi idő: nekem minden perc minőségi, amit együtt töltünk...ha a szórakozás érdekel, akkor 2-3 hetente

megyünk el valahova barátokkal, de egyébként emellett szoktunk együtt kimozdulni (pl. erdőt járni, termálfürdőbe, stb.)


Szerintem ne aggódj különösebben miatta, amit én fontosnak tartok az az, hogy egyrészt osszátok meg a munkát, másrészt ha van mosatlan, stb., ne hagyjátok ott állni fél hétig, mert abból lesznek az órás mosogatások. Ha minden nap megcsináljátok, akkor 10 perc.

2013. febr. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

mi mindig együtt estünk neki a férjemmel, beosztva ki mit csinál (általában mindenkinek van mumus, amit utál, szerencsénk volt, ezek nem ugyanazok voltak, könnyedén megállapodtunk)


de olyan is volt, hogy nekem vagy neki volt szabad napom, akkor aki éppen otthon volt, megcsinálta.



nagyon hamar lehet végezni.

ha pedig igyekszel rendet és tisztaságot tartani (pl odafröcsög az olaj főzés közben, azonnal letörlöd, nem hagyod majd szombatra, vagy ha valamit leejtesz, azonnal összesöpröd, stb)


most, hogy kismama vagyok, nem dolgozom, csak én csinálom a házimunkát, de a nehezebb dolgokat, amik nehezek fizikailag (alig van ilyen) most is a férjem csinálja.


egy dologra figyelj: ne hagyd, hogy elkényelmesedjen, segítsen csak be. sok nő az elején elrontja, mert szeretne kedveskedni, aztán amikor két gyerek van dolgozol is, akkor a férj nem segít semmit, mert megszokta. aztán sok nő szenved (jogosan) és a panaszkodik, holott magának köszönheti.

ügyesen rá kell szoktatni, hogy segítsen. és ha valamit nem jól csinál, elmagyarázni, nem a hagyd majd én felkiáltással kivenni a kezéből

2013. febr. 4. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Estenként azért sok dologra van idő. akár kettesben lenni, akár barátokkal. Akár takarításra is van idő ilyenkor. Nem nagytakarítani szoktunk egyszerre, hanem megcsinálni egy-egy dolgot, 20 perceseket. Ha összegyűlik, akkor szombaton az is megvan egy óra alatt (úgy hogy mi is viszonylag nagy házban élünk, de azért nem olyan nagy dolog elővenni a porszívót vagy letörölgetni ketten)

Szórakozni is van időn hétvégén is, vagy családot látogatni

2013. febr. 4. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!