Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A ferjemet minden valtozas...

A ferjemet minden valtozas nagyon megviseli idegileg. Hogy mondjam meg neki, hogy tanulni szeretnek valami hasznosat, hogy jobb munkam legyen?

Figyelt kérdés

38 eves vagyok. 3 eve Amerikaban elek. Ferjemet itt ismertem meg. O erdelyi es mar 26 eve el itt. Kozepfoku nyelvvizsgaval jottem, egy foiskolai diplomam es szamos egyeb, itt hasznalhatatlan vegzettsegem van. Takaritonokent dolgozok, de nagyon utalom. Utalom a buta kollegakat, utalom a munkat es utalom, hogy szinte alig keresek valamit. Egyedul ebbol a fizetesbol nem is tudnek megelni.

Arra gondoltam, tanulok valamit, hogy legyen egy amerikai bizonyitvanyom es el tudjak kezdeni egy normalis munkat keresni. Ami nem lesz konnyu, de megis egy lehetoseg. Viszont egyreszt a tanulashoz penz es ido kell. Es ugye felborulna az eddigi megszokott rend. Talan uj embeteket is megismernek, akik segitenenek. Viszont a ferjem fel minden valtozastol. Idegileg kiborul, nagyon megviseli ot, ha valami nem a mindennapos rendben tortenik.

Egyszer mar emlitettem neki, de akkor odaig fajult a dolog, hogy mar hajlektalansagrol beszelt.

Nem vagyok buta. Nem hagynam itt a biztosat. Munka mellett tanulnek, munka mellett keresnek uj allast. Meg ugy erzem, kepes lennek ra. Hogy mondjam meg neki, hogy megertse es tamogasson, ne pedig tamadjon?



2013. febr. 6. 12:51
 1/9 A kérdező kommentje:
Es miert vartam ezzel 3 evet? Mert kozepfoku nyelvvizsgaval jottem ki, de itt kiderult, keves a boldogulashoz. Most tartok ott nyelvtudasilag, hogy egyedul barmit el tudok intezni es megertem amit mondanak nekem.
2013. febr. 6. 12:55
 2/9 anonim ***** válasza:
55%
Megmondod neki, közlöd, hogy el fogod kezdeni - és idövel szépen megszokja a gondolatot. NEM engedélyt kell kérni, hanem bejelenteni.
2013. febr. 6. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem tartom normális dolognak, hogy a férjed kiborul ilyen dolgokra. Ha veled képzeli el a jövőjét, akkor ne akarjon tehetetlenségben, sötétségben tartani, támogatnia kellene téged akkor is, ha ettől most egy ideig kicsit más lesz az élet. Hosszú távon ez éri meg jobban. Szerintem ő valami miatt nem akarja, hogy önállósodj.
2013. febr. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szia. Gyereketek van már? A férjed reakciója nem érthetetlen, de mindenképpen kóros. Főleg hogy tanulni szeretnél, ami a jövődbe való befektetés... ez jó irányú változás! Mondd meg a férjednek, légy szíves, amire nemrég jöttem rá én is, hogy az élet semmi egyéb, csak csupa változás! :)
2013. febr. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem a tanulassal van gondja, hanem a valtozassal. Amikor osszehazasodtunk, nagyobb lakasba koltoztunk. A koltozes alatt annyira kiborult, hogy majdnem elvaltunk. Szoval a valtozastol fel, nem a tanulasomtol.
2013. febr. 6. 16:10
 6/9 anonim ***** válasza:

Kiborul már attól is, hogy nagyobb lakásba költöztök???

Aki ennyire fél minden változástól, az nem egyerős ember.És ezt nem fizikai értelemben mondom. Mit akarsz te egy ilyen gyenge embertől? Én sürgősen továbbállnék,egy férfi ne legyen már ilyen nyámnyila...

2013. febr. 7. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nyámnyila pasas. Hagyd ott, boldogtalan leszel vele. Ha lesz gyereketek, elképzeled milyen lesz? A gyereknevelés csupa VÁLTOZÁSBÓL áll.
2013. febr. 7. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Több gondolat jutott eszembe ezzel kapcsolatosan:


1. A férjed attól még inkább ki fog borulni, ha majd nem tudjátok fizetni a számlákat. És ez nem azért lesz, mert Te tanulsz, hanem mert a takarítói munka már nem lesz elég.


2. Nem is értem, hogy miért nem a férjed gondolkodik ezen? Ő a férfi nem? Ahelyett, hogy visszahúz Téged, valahol végül is neki kellene fenntartani a családot...


3. Mindenképpen tanulj! Gondolj arra, hogy mi lesz ebből később, amikor már idősebb leszel és nem tudsz annyira takarítani.


4. Hát nem tudom. Én elgondolkodnék a váláson, ha ilyen férjem lenne, amilyen itt a leírásban. :( Legyél kemény és állj ki a saját boldogulásod mellett.


Sok sikert! :)

2013. febr. 10. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Pretorius25 ***** válasza:

Én a változástól való félelmet nem értem! Amikor erdélyből Amerikába költözött, és nyelvet tanult, az nem volt gyökeres változás??

Aki az idegen országot, idegen nyelvet, kultúrát, szabályokat meg tudta tanulni, szokni, az hogyan félhet a változástól??

2022. okt. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!